Poilsinės kelionės | Pažintinės kelionės | Kruizai | Slidinėjimas kalnuose | Kelionės darbo kolektyvams | Kelionės moksleiviams | Poilsis Lietuvoje

2019-2020 m. žiemos sezonas!

     EGZOTIKA iš Vilniaus: Tanzanija: ZANZIBARAS (NAUJIENA!)
     NAUJIENOS
iš Vilniaus: Kanarų salos: FUERTEVENTŪRA ir
       TENERIFĖ
+ KRUIZAI

     Egiptas iš Vilniaus: MARSA ALAMAS ir TABA
     Portugalija iš  Vilniaus: MADEIRA

Atnaujintos kelionės moksleiviams!


programas rasite  čia.....


Australija: didžioji ekspedicija aplankant Tasmanijos ir Kengūrų salas

Kelionės kaina nuo 7240.00 €

2016 m. vasario 05 d., lapkričio 04 d.

Kelionės metu aplankomos šalys: Australija.

Kruizas laivu po Didįjį barjerinį rifą

Puikiai įvertinta ekskliuzyvinė kelionė

Gražiausiame pasaulio pakraštyje po tamsiai mėlynu dangumi Jūsų laukia raudona žemė, išsaugojusi laukinę nuotykių dvasią ir sukūrusi kosmopolitišką civilizaciją.

Kelionės privalumai:

 • Išsamus, gyvas ir kontrastingas kelionės maršrutas, padedantis visapusiškai pažinti šią unikalią šalį (gamta, istorija, kultūra, religija, menas, politika).
 • Kruopščiai atrinkti viešbučiai, skanus nacionalinis maistas, paslaugus ir dėmesingas vietos personalas.
 • Patikimi ir patikrinti ilgamečiai partneriai.
 • Kvalifikuoti vietos gidai.
 • Profesionalus kelionės vadovas iš Lietuvos.

Kelionės aukso fondas:

 • Sidnėjus- Ramiojo vandenyno Paryžius, vienas gražiausių pasaulio miestų.
 • Sidnėjaus Operos rūmai - miesto simbolis, XXa. architektūros ir inžinerijos stebuklas.
 • Mėlynųjų kalnų nacionalinis parkas (UNESCO gamtos paveldas).
 • Nepakartojamas Tasmanijos peizažas St.Clair ežero ir Mt.Cradle nacionaliniame parke (UNESCO gamtos paveldas).
 • Tasmanija. Gordono upės kruizas. Įplaukimas į Indijos vandenyną pro Pragaro vartus - neįtikėtinai mažą tarpą uolose.
 • Aktyvus poilsis ir pasivaikščiojimai Tasmanijos nacionalinių parkų takais po lietaus mišką - atgaiva sielai ir kūnui.
 • Melburnas - Australijos kultūros ir sporto sostinė, šalies finansų centras.
 • Mažųjų pingvinų "paradas” Filipo saloje bei gurmaniška jūros gėrybių vakarienė restorane ant vandenyno kranto (pageidaujantiems).
 • Didysis vandenyno kelias palei vieną vaizdingiausių pakrančių pasaulyje: galingieji Dvylika apaštalų - įspūdinga uolų virtinė vandenyne.
 • Kengūrų sala - nuostabus gyvūnų ir gamtos darinių pasaulis.
 • Adelaidė - susitikimas su vietos lietuvių bendruomene (esant galimybei).
 • Vyno turas į garsųjį Barosos slėnį.
 • Kings kanjonas - giliausias ir didingiausias Australijos dykumos - "raudonosios širdies” - tarpeklis.
 • Anangu genties aborigenų bendruomenei grąžintas Uluru ir Kata Tjuta nacionalinis parkas (UNESCO paveldas).
 • Gamtos stebuklas Olgos kalnai – Kata Tjuta "daugelio galvų vieta”.
 • Uluru monolitas (Ayers Rock) - Anangu genties aborigenų pasaulio centras, šventa vieta, garsiausias Australijos gamtos paminklas.
 • Saulėlydžio ir saulėtekio spalvų žaismo spektaklis virš Uluru.
 • Gurmaniška vakarienė "Tylos garsai” po giliu ir amžinu dykumos dangumi (pageidaujantiems).
 • Kernsas - prašmatnus Ramiojo vandenyno pakrantės kurortas.
 • Išvyka istoriniu Kurandos geležinkeliu ir "skrydis” virš atogrąžų miško ilgiausio pasaulyje lyno kelio gondola.
 • Bumerango mėtymo pamokos aborigenų kultūros centre.
 • Ramiojo vandenyno pakrantė, kur atogrąžų miškai priartėja prie rifų. Tai vienintelė vieta žemėje, kur šalia egzistuoja du UNESCO paveldo plotai.
 • 1 arba 5 dienų kruizas po Didįjį barjerinį rifą - aštuntąjį pasaulio gamtos stebuklą ir tikruosius Edeno sodus nardymo entuziastams.

Kelionės programa

1-2 DIENOS. Skrydis į Australiją. Skrydis į Australiją: Vilnius/Ryga/Varšuva - Europos miestas - Azijos miestas - Sidnėjus.

3 DIENA. Sidnėjus. Atskrendate į Sidnėjų - seniausią ir didžiausią Australijos miestą, kuriam lipdomos pačios įvairiausios etiketės: Ramiojo vandenyno Paryžius, "Žydroji svajonė”, neoficialioji Australijos sostinė. Sidnėjus - svarbus Australijos finansų centras, čia klesti verslo paslaugos, gamyba, turizmo ir kitos ūkio sritys. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

4 DIENA. Sidnėjus. Apžvalginė ekskursija po miestą. Uosto kruizas. Po pusryčių vyksite į apžvalginę ekskursiją po vieną gražiausių pasaulio miestų, žavų savo šiandiena ir intriguojančia praeitimi. Aplankysite margaspalvį ir elegantišką senamiestį, vadinamą Uolų rajonu, kur išeiviai iš Europos įkūrė pirmąją gyvenvietę Australijoje. Nuo istorinio Mrs Macquarie’s Chair rajono atsiveria puikūs Sidnėjaus uosto ir Operos vaizdai. Į rytus nuo miesto centro plyti Kings Cross, prabangūs Double Bay, Rose Bay ir Watson’s Bay rajonai. Viso pasaulio banglentininkams žinomas apie kilometro ilgio Bondžio paplūdimys - vienas iš 170 paplūdimių miesto teritorijoje. Po apžvalginės ekskursijos - kruizas su pietumis laive (įskaičiuota į kainą). Sidnėjaus uostas yra vienas gražiausių ir garsiausių uostų pasaulyje. Ilsėdamiesi nuo laivo denio gėrėsitės nuostabia miesto panorama, architektūros šedevru - Sidnėjaus Opera, įžymiuoju Uosto arba Port Džeksono tiltu, pastatytu 1932 m. ir dėl savo silueto pravardžiuojamo "pakaba”. Praplauksite Denisono fortą - salą, kurioje buvo laikomi tik duona ir vandeniu maitinami pabėgti ketinę nuteistieji.
Po uosto kruizo – laisvas laikas arba ekskursija (už papildomą mokestį esant galimybei): lankysite miesto simboliu tapusius ir garsiausiems XX a. statiniams priskiriamus Operos teatro rūmus , primenančius laivą iškeltomis burėmis. Čia veikia koncertų salė, operos ir dramos teatrai, dirba baleto trupė, repetuoja Sidnėjaus simfoninis orkestras, savo paslaugas siūlo restoranai, barai, parduotuvės. Ekskursijos metu apžiūrėsite šį puikų architektūros ir inžinerijos stebuklą, tapusį vienu gyviausių meno centrų pasaulyje. Pageidaujantiems pateiksime šios dienos renginių Operoje tvarkaraštį. Nakvynė viešbutyje.

5 DIENA. Sidnėjus - Mėlynieji kalnai - Sidnėjus. Po pusryčių visos dienos išvyka į pasaulio paveldo objektu paskelbtą Mėlynųjų kalnų nacionalinį parką (pavadinimas kildinamas nuo tvyrančių melsvų ūkanų, kurių susidarymo priežastys - eukaliptų skleidžiami eteriniai aliejai). Mėlynuosius kalnus, kuriais savo laiku taip žavėjosi Č.Darvinas, puošia įspūdingas reljefas ir kriokliai. Ir visa tai nuo krašto iki krašto, kiek aprėpia akys, dengia miškas, iš kurio vietomis kyšo aukštos ir smailios uolos. Pakeliui aplankysite Feterdalio nacionalinį parką, kuriame susipažinsite su tik Australijai būdinga augmenija ir gyvūnija. Čia galėsite pamaitinti kengūras, stebėti tarp eukalipto šakų įsitaisiusias koalas. Parke pamatysite laukinius šunis dingo, paukščius emu, spalvingąsias papūgas bei daugelį kitų gyvūnų ir paukščių. Besigėrėdami nuostabiais vaizdais kilsite į kalnus link kalnų centro Katoomba. Įspūdį palieka iš apžvalgos aikštelių atsiveriantis vaizdas į Didįjį Australijos kanjoną ir vietos aborigenų legendomis apipintą "Trijų seserų” uolą. Esant galimybei, stačiausiu geležinkeliu pasaulyje nusileisite į nuostabų lietaus mišką ir, pasimėgavę šiuo išskirtiniu gamtos kampeliu, pakilsite lyno keltuvu (už papildomą mokestį). Pasigrožėję Jamison slėnio rausvosiomis uolomis, vaizdingu keliu vyksite prie krioklių ir aplankysite jaukų kalnų miestelį Leura. Pietūs Bon Ton kavinėje. Autentiško Koomurri aborigenų centro lankymas. Tai vieta, kur dainų, šokių, pasakojimų ir meno pagalba susijungia Australijos gyventojų praeitis, dabartis ir ateitis. Dalyvausite tame ir grožėsitės meno dirbiniais. Vakare sugrįšite į Sidnėjų. Nakvynė viešbutyje.

6 DIENA. 4 dienų turas po Tasmaniją. Skrydis: Sidnėjus - Hobartas. Išvyka į Port Arturą ir ekskursija po Tasmanijos sostinę Hobartą. Po pusryčių vyksite į oro uostą. Skrydis: Sidnėjus - Hobartas. Atvyksite į didžiausią Australijos salą ir kartu mažiausią valstiją - Tasmaniją, esančią prie pietrytinės Australijos pakrantės ir nuo kontinento skiriamą Baso sąsiaurio. Tasmanija - gamtos karalystė. Vienas kitą keičiantys kalnų peizažai, kalvos, lygumos, raižyta kranto linija primena tai senąją Angliją, tai Argentinos pampas, tai Afrikos savaną, o tai - Naująją Zelandiją.
Centriniame Tasmanijos salos kalnų regione telkšo gilūs ežerai. Patys archaiškiausi ir didingiausi lietaus miškai sutinkami būtent Tasmanijoje. Didelė dalis vakarų Tasmanijos nepasiekiama vien dėl nepraeinamos augmenijos. Tai yra vieni iš paskutiniųjų žmogaus rankos nepaliestų žaliųjų plotų planetoje. Tasmanija taip pat garsi savo auksiniais paplūdimiais, 19 nacionalinių parkų ir daugiau negu 2000 km pėsčiųjų takų, kuriais žingsniuodami keliautojai kvėpuoja pačiu švariausiu pasaulyje oru.
Atskridę į Hobartą, vyksime į Port Arturą, esantį maždaug už 100 km. Pakeliui žvilgsnį prikausto neįtikėtini pakrančių dariniai, tokie kaip Velnio Virtuvė, Tasmanijos Arka ir kiti. Port Arturas nuo 1830 iki 1877 metų buvo katorgininkų kolonija, vadinama "pragaru žemėje”, kur kalėjo apie 12500 nusikaltėlių, palikusių ryškius pėdsakus šioje žemėje. Istorinėje Port Arturo dalyje apžiūrėsite atstatytus senuosius pastatus, galinčius papasakoti ne vieną istoriją. Pietūs. Sugrįžimas į Hobartą, įkurtą 1804 metais Velingtono kalno papėdėje prie Dervent upės žiočių. Iš pat pradžių tai buvo palapinių miestelis, kuriame gyveno kariškiai, katorgininkai ir laisvieji naujakuriai, bet sparčiai plėsdamasis Hobartas jau 1842 metais buvo paskelbtas miestu. Ekskursija po pačią mažiausią ir pačią piečiausią Australijos "sostinę”, turistų mėgiamą dėl švelnaus klimato, daugybės parkų ir išlikusių istorinių pastatų. Istorinė Hobarto širdis - senojo uosto rajonas Battery Point, Karališkasis Botanikos sodas, įkurtas 1818 metais, dabar užimantis 13,5 ha plotą ir galintis pasigirti 6500 augalų rūšimis (esant galimybei lankome už papildomą mokestį). Garsioji Salamankos aikštė, atsiremianti į senuosius akmeninius sandėlius, pastatytus išilgai uosto. Čia daug restoranų, mažučių parduotuvėlių, meno galerijų. Nakvynė viešbutyje.

7 DIENA. Tasmanija. Hobartas - Mt. Field nacionalinis parkas - St. Clair ežeras – Kvynstaunas - Strahanas. Po pusryčių išvyksite iš Hobarto link mažiau apgyvendintos vakarų Tasmanijos pakrantės. Šiandien keliausite autobusu ir pėsčiomis Tasmanijos nacionalinių parkų keliais. Maždaug už 1,5 val. pasieksite Mt. Field nacionalinį parką - vieną mėgstamiausių Tasmanijoje. Esant galimybei, pasimėgausite pasivaikščiojimu lietaus mišku link krioklių. Takas vingiuoja per stulbinamo aukščio ir grožio papartynus ir sodriai žalią drėgnųjų miškų augmeniją. Mt. Field nacionaliniame parke yra mokslininko, keliautojo, fotografo šiauliečio Olego Truchano vardu pavadintas tūkstantmečių pušų draustinis. Čia auga pačios seniausios pušys pasaulyje (kai kurios rūšys gyvena iki 3000 metų). Toliau keliaudami link Kvynstauno už Dervent tilto sustosite prie St.Clair ežero. Jis tyvuliuoja pietiniame Cradle kalno ir St.Clair ežero nacionalinio parko pakraštyje ir yra giliausias gėlavandenis ežeras Australijoje. Aplink St.Clair ežerą yra daugybė vaizdingų takų, kuriais galima pasivaikščioti (nuo 30 min. iki 1,5 val.) besigėrint prie ežero augančiais lietaus miškais.
Grožėdamiesi įspūdingu Tasmanijos peizažu kelionę tęsite link Kvynstauno. Tai senas vario ir aukso kasyklų miestas, išsidėstęs siurrealistinėje mėnulio paviršių primenančioje vietovėje. Kvynstaunas suklestėjo XIX a. pabaigoje, atidarius aukso ir vario kasyklas. Šimtai vyrų čia įsidarbino medkirčiais ir nuo 1896 iki 1923 metų buvo iškirsta daugiau kaip 3,3 milijonų tonų medžių, kurie buvo sukūrenti tirštais dūmais rūkstančiose lydyklose, o ilgainiui apylinkės visiškai nupliko nuo nuodingų sieros dūmų. Gausios liūtys išplovė viršutinį dirvos sluoksnį atidengdamos apačioje esančias purpurines ir auksines uolas. Tačiau netoli šios nuniokotos vietovės prasideda lietaus miškai su kriokliais ir nuostabiais vaizdais į Franklino upės slėnį. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

8 DIENA. Tasmanija. Strahanas - 6 valandų Gordono upės kruizas - Cradle Mountain. Po pusryčių iš Strahano vyksite į Gordono upės kruizą. Strahanas, esantis už 40 km į pietvakarius nuo Kvynstauno, kitados buvo didelis uostas ir taip pat klestėjo kasyklų bumo laikais. Dabar čia traukia turistai, norintys pasivažinėti atstatytu geležinkeliu, kertančiu daugybę upių ir 40 tiltų su stabtelėjimais istorinėse stotelėse arba kaip mes vykti į Gordono upės kruizą.
Gordono upės kruizas. Išplaukę iš Strahano, skrosite Macquarie uosto vandenis, gėrėdamiesi kalvų panorama. Pirmas stabtelėjimas yra anapus Macquarie įlankos ties Pragaro vartais – nedideliu sąsiauriu tarp uolų. Šis sąsiauris - tai vienintelis išėjimas į Indijos vandenyną iš vienintelio saugaus uosto visoje vakarų Tasmanijos pakrantėje. Trumpam paliksite Macquarie įlanką ir per Pragaro vartus išplauksite į Indijos vandenyną. Grįžę į įlanką gėrėsitės laukinės gamtos vaizdais. Toliau plauksite link Macquarie įlankos pakraščio ir jo pietryčiuose pasieksite Gordono upę. Sulėtinamas greitis. Plaukiama lėtai, kad jūs spėtumėte pasigėrėti atsiveriančiais bekraščių neliestų drėgnųjų miškų plotais, nusileidžiančiais iki pat upės ir atsispindinčiais tamsiuose jos vandenyse. Vėliau jūsų lauks sustojimas ir įdomus pasivaikščiojimas. Eidami pėsčiųjų taku, turėsite progą išvysti daug endeminių augalų. Pietūs patiekiami grįžtant link Macquarie uosto. Sustosite ir Saros saloje, kur apžiūrėsite 1821 metais įkurtos kalinių gyvenvietės liekanas. Kaliniai, dažnai surakinti grandinėmis, dirbdavo po 12 valandų, kirsdami pušis ir statydami laivus. 1834 metais sala ištuštėjo, įkūrus kalinių gyvenvietę "pragaru žemėje” vadintame Port Arture. Po kruizo grįžę į Strahaną tęsite kelionę link Cradle kalno nacionalinio parko, pravažiuodami Rosebery ir Tullah miestelius. Nakvynė viešbutyje.

9 DIENA. Tasmanija. Cradle Mountain - Devonportas - naktinis plaukimas laivu iš Tasmanijos uosto Devonporto į Melburną. Po pusryčių pradėsite pažintį su Cradle kalno nacionaliniu parku, kuris kartu su St.Clair ežero parku yra įtrauktas į UNESCO saugomų pasaulinio paveldo objektų sąrašą. 1545 m aukščio įspūdingas Cradle kalnas, primenantis kūdikio lopšį, dominuoja nacionalinio parko šiaurinėje dalyje. Pietinėje parko dalyje tyvuliuoja mūsų jau aplankytas giliausias Australijos St.Clair ežeras. Nuo Cradle kalno iki St. Clair ežero vedantis Overlando takas yra vienas iš žinomiausių pėsčiųjų takų Australijoje ir pritraukia keliautojus iš viso pasaulio. Šiame parke stūkso ir aukščiausia Tasmanijos viršukalnė - Mt.Ossa (1617 m). Parkas garsus reginiais - dantytomis viršukalnėmis, senais pušynais, kalnų slėniais, ledinėmis versmėmis ir ežerais. Čia atsigauna siela ir pailsi kūnas. Todėl į Tasmaniją vyksta žmonės, siekiantys atkurti fizines ir dvasines galias, atsipalaiduoti nuo kasdienybės rūpesčių. Jums bus pasiūlytas aktyvus poilsis ir pasivaikščiojimas vienu iš vaizdingų nacionalinio parko pėsčiųjų takų (priklausomai nuo oro sąlygų ir fizinio pajėgumo). Apžiūrėję Cradle kalno lankytojų centrą, ir, susipažinę su parko istorija, iškeliausite vienu iš daugelio takų, vinguriuojančiu tarp besikeičiančios augmenijos. 6 km Dove ežero takas yra vienas populiariausių žygio takų Tasmanijoje. Eisite 2 valandas gėrėdamiesi Cradle kalno smailėmis, fotogeniškomis ežero pakrantėmis, kol pateksite į užburiantį drėgnąjį seną lietaus mišką, žinomą Ballroom miško vardu. Pagal galimybę lankysite Tasmanijos velniukų veisimo centrą, kuriame susipažinsite su šiais unikaliais gyvūnais. Iš Cradle kalno vyksite link Tasmanijos uosto Devonporto. Registruositės į laivą ir pavakary išplauksite į Melburną per Baso sąsiaurį, kurio neramūs vandenys paliko savo neišdildomą žymę pakrantės linijoje - išskalavo smėlingus paplūdimius ir išskaptavo dantytus, uolėtus bazaltinius kyšulius. Nakvynė kelto kajutėse. (Vakarienė ir 10 dienos pusryčiai laive neįskaičiuoti į kelialapio kainą).

10 DIENA. Melburnas - Filipo sala - Melburnas. Anksti ryte atplauksite į antrą pagal dydį Australijos miestą Melburną, elegantiškąją Viktorijos provincijos sostinę, menininkų, intelektualų ir stambaus kapitalo centrą. Tai miestas, kuriame harmoningai dera senoji Viktorijos laikų ir šiuolaikinė architektūra. Viktorijos epochoje klestintis "Melburnas puikusis” tapo vienu iš svarbiausių pasaulio miestų ir kultūriniu šalies centru. Nuo 1905 iki 1927 metų (kai Kanbera tapo sostine) Melburnas buvo Australijos Federacijos sostinė. Dabar jis yra finansinis šalies centras ir teisėtai laikomas Australijos kultūros ir sporto sostine. Čia vyksta daugybė meno, teatro, kino festivalių ir svarbių tarptautinių sporto renginių. Pasaulyje garsūs Melburno universitetai, viename jų mokėsi ir princas Čarlzas. Patys melburniečiai tiki, kad gyvena pačiame patogiausiame pasaulio mieste.
Apžvalginė ekskursija po Melburno centrą autobusu ir pėsčiomis: Fitzrojaus sodai ir kapitono Kuko namelis, karalienės Viktorijos turgus, Alberto parkas, kur vyksta Australijos Grand Prix, Karališkasis botanikos sodas, Atminimo šventovė, Parlamento rūmai, Šv. Pauliaus katedra, Princesės teatras, geležinkelio stotis Filnders gatvėje. Priklausomai nuo oro sąlygų, pasikėlimas į Eurekos bokštą ir žvilgsnis į Melburną iš viršaus. Po ekskursijos apgyvendinimas viešbutyje. Po to išvyksite į Filipo gamtos parką, kur saugomi ir pristatomi visuomenei mažieji tik 33 cm ūgio pingvinai. Iš leidžiamo atstumo galėsite gėrėtis įspūdingu garsiuoju "pingvinų paradu”. Tai kasdienis, vakarinis mažųjų pingvinų ritualas, kai, prigaudę žuvies ir darniomis pavienėmis grupelėmis, jie grįžta į krantą iš Baso sąsiaurio vandenų maitinti alkanų jauniklių. Leidžiantis saulei ši pingvinų procesija nusidriekia per Summerland paplūdimį.
Laisvas laikas arba vakarienė jūros gėrybių restorane ant vandenyno kranto priešais Baso sąsiaurį - Taylor’s Waterfront Restaurant (už papildomą mokestį). Vėlai vakare apie 22-23 val. grįžimas į viešbutį Melburne. Nakvynė viešbutyje.

11 DIENA. Melburnas - Didysis vandenyno kelias - Mt.Gambier. Po pusryčių išvyksite link Mt.Gambier. Iš Melburno Princesės greitkeliu važiuosite į Geelong uostą, toliau į populiarų vandenyno pakrantės miestelį Torquay, vadinamą banglentininkų rojumi, kur vyksta šio sporto pasaulio čempionatai. Nuo čia prasideda Viktorijos valstijos Didysis vandenyno kelias, vingiuojantis palei vieną vaizdingiausių pakrančių pasaulyje. Kurortinius miestelius keičia aukštos uolos, vėjo nugairinti paplūdimiai, stačios pakrantės, kelią supa sodrūs miškai. Anglesea kurortinis miestelis garsėja puikiais paplūdimiais. Pravažiuosite Lorne - prašmatniausią Didžiojo vandenyno kelio kurortą, žavų pakrantės miestelį Apollo Bay. Po Apollo Bay kelias palieka pakrantę ir nuvingiuoja per Great Otway nacionalinį parką, apaugusį tankiu lietaus mišku, po to vėl grįžta prie vandenyno. Prasideda žymiausia ir labiausiai fotografuojama Didžiojo vandenyno kelio dalis, einanti per Port Campbell nacionalinį parką. Gibsono laiptai veda žemyn į Gibsono paplūdimį, kuriame, kaip ir kituose šioje pakrantės dalyje, maudytis yra pavojinga. Galingieji Dvylika apaštalų - įspūdinga uolų virtinė vandenyne yra garsiausias Port Campbell nacionalinio parko elementas. Klintinės uolos, sudarančios Apaštalų foną, siekia iki 70 metrų aukščio, o didžiausioji iš Apaštalų - 46 metrus. Neramus vandenynas su siaučiančiomis audromis ilgainiui išgraužė minkštesnes klintis - aukštos, uolėtos salos liko atskirtos nuo kranto. Taip palei ilgą pakrantės ruožą susiformavo Apaštalai ir daugelis kitų įspūdingų gamtos darinių. Nuo apžvalgos aikštelių galima pamatyti septynis Apaštalus.
120 km pakrantės ruožas, besidriekiantis nuo Cape Otway iki Port Fairy, jūrininkams anksčiau keldavo nemažą baimę. Audringas vandenynas, rifai ir stačios pakrančių uolos pražudė daugiau kaip 80 laivų. 1878 metais paskutinę savo kelionės iš Anglijos naktį čia sudužo burlaivis Loch Ard. Iš 55-erių žmonių išsigelbėjo tik du aštuoniolikamečiai: mergina ir vaikinas. Šis įvykis plačiai nuskambėjo pasaulyje ir buvo apipintas neįtikėtinomis istorijomis. Tarpeklis, į kurį bangos įnešė merginą, buvo pavadintas sudužusio laivo vardu - Loch Ard Gorge. Į vakarus nuo Port Campbell, ramaus žvejų kaimelio, vandenyne stūkso uolos Arka ir Londono tiltas. 1990 metais dalis šios uolos atskilo ir nukrito kartu su dviem turistais, kurie po to buvo išgelbėti malūnsparniu. Toliau važiuojame link Warrnambool miestelio. 12 km už jo ir baigiasi Didysis vandenyno kelias. Princesės greitkeliu pasiekiame Mt. Gambier. Nakvynė viešbutyje.

12 DIENA. Mt.Gambier - Džervio iškyšulys - keltas į Kengūrų salą. Po pusryčių išvyksite iš Mt.Gambier miestelio, įsikūrusio to paties pavadinimo užgesusio ugnikalnio papėdėje. Esant galimybei, prieš išvykdami apžiūrėsite garsųjį Mėlynąjį ežerą, telkšantį vulkano krateryje. Vasarą šio labai gilaus ežero vanduo įgauna sodrią safyro spalvą. Pro pušynus atvažiuojame į Millicent miestelį, vėliau pasieksite istorinius žvejų uostus Beachport ir Robe. Po Kingston toliau keliausite į šiaurę palei Coorong nacionalinio parko ilgą ir siaurą lagūną - vandens paukščių karalystę, kurią nuo vandenyno skiria taip pat ilgas ir siauras pusiasalis. Pravažiavę Alberto ežero pakrantėje įsikūrusį Meningie, kirsite Murray upę ir suksite į pietus pro upių uostą Goowa ir populiarų pajūrio miestelį Victor Harbour. Atvykę į Džervio iškyšulį, keltu kelsitės (45 minutes) į Kengūrų salos miestelį Penneshaw. Tai ramus kurortinis miestelis su švelnaus smėlio paplūdimiu Hog įlankoje. Trečia pagal dydį Australijos sala - Kengūrų sala yra nutolusi nuo žemyno tik 13 km. Pirmieji europiečiai čia apsilankė 1802 metais. Metju Flindersas per savo kelionę aplink Australiją ištyrinėjo šią salą ir nubraižė ją žemėlapyje, o pavadinimą davė po to, kai kartu su savo įgula dėl mėsos nukovė 31 keistą šuoliuojantį gyvūną ir iš jų masyvių uodegų išsivirė sriubos. Kengūros ir šiandien gyvena saloje. Salos geografinė padėtis ir izoliuotumas apsaugojo ją nuo šunų dingo, triušių ir lapių veisimosi. Daugiau kaip pusėje salos teritorijos išliko nepaliesta augmenija, o trečdalis paskelbta nacionaliniais parkais, kad būtų išsaugota natūrali ekosistema. Žmonių saloje gyvena nedaug, pagrindinis miestelis yra Kingscote už 60 km nuo Penneshaw. Atplaukę keltu į Kengūrų salą, vyksite į viešbutį. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

13 DIENA. Kengūrų sala - keltas iš Penneshaw į Džervio iškyšulį - Adelaidė. Po pusryčių pradėsite pažintį su Kengūrų sala - nuostabiu gyvūnų ir gamtos darinių pasauliu. Išvyka į Seal Bay - didelę Australijos jūrų liūtų koloniją. Nepakartojamas reginys! Daugiau kaip 500 jūrų liūtų gyvena savo gyvenimą natūralioje gamtinėje aplinkoje ir visiškai nekreipia dėmesio į parko reindžerius ir jų lydimas turistų grupes. Vaikščiodami puikiu smėlėtu paplūdimiu, stebėdami ir fotografuodami jūrų liūtus, patirsite didžiulį malonumą. Specialiai įrengtais takais (kad apsaugotų ir aplinką, ir turistus) pasivaikščiosite raižyta pietine salos pakrante link Puikiųjų uolų ir Admirolo arkos. Jūs žavėsitės gamtos suformuotomis įspūdingomis uolomis, savo forma primenančiomis žmogaus sukurtus modernaus meno dirbinius. Čia tikras rojus kūrybingiems fotografams! Admirolo arkos takas veda žemyn link įspūdingo uolos skliauto, pro kurį atsiveria nepamirštami vaizdai - daugybė Naujosios Zelandijos kotikų nardo vandenyne, žaidžia ar šildosi ant uolų. Pietūs. Pasibaigus ekskursijai po Kengūrų salą, važiuosite link Penneshaw ir kelsitės keltu atgal į žemyną. Nuo Džervio iškyšulio iki Adelaidės lieka nuvažiuoti apie 100 km. Nakvynė viešbutyje.

14 DIENA. Adelaidė - vyno turas į garsųjį Barosos slėnį - Adelaidė. Susitikimas su vietos Lietuvių bendruomene. Po pusryčių kelionė į Pietų Australijos vynininkystės širdį Barosos slėnį, garsėjantį vienais geriausių vynų ne tik Australijoje, bet ir už jos ribų. Kelias vingiuoja per vynuogynus, tarp kurių įsispraudę nedideli vyndarių miesteliai. Barosos slėnis nuo Adelaidės į šiaurės rytus nutolęs tik apie 55 kilometrus, o 60 vyno ūkių yra netoli vienas kito ir lengvai pasiekiami. 50 iš jų atveria savo vyno rūsių duris degustavimui. Barosos slėnis yra ne tik seniausias, bet ir svarbiausias geriausio Pietų Australijos vyno regionas. Jo sausas ir karštas klimatas, o vynuogienojai dažniausiai auginami lygumose 240 - 300 m aukštyje. Vynuoges atvėsina vandenyno brizas. Barosos slėnio vynuogių derlius labai priklauso nuo drėkinimo, tačiau vandens kiekis griežtai reguliuojamas. Galingas, ryškus "Shiraz” yra šio regiono karalius, nors nemažai daroma ir baltojo vyno. Vyrauja "Chardonnay”, "Semillon” ir "Riesling”. Pažinčiai su regiono vynais lankysite 1844 metais K.Penfoldo įsteigtą "Magill Estate” vyninę, kuri yra tik 15 minučių nuo Adelaidės. Vyninė išsaugojo savo įkūrėjo dvasią, o jo vardą suteikė pačiam žinomiausiam ir pačiam brangiausiam Australijos vynui "Penfold’s Grange”. Po degustacijos vyksite toliau. Kitas sustojimas - Jacob’s Creek vyno ūkio lankytojų centre. Čia Jus pavedžios po vynuogyną ir supažindins su vynuogių auginimo specifika, jų įvairove, naudojama Jacob’s Creek ir kitiems garsiems vynams gaminti. Susipažinsite su regiono ir vyno bendrovės istorija, degustuosite vynus. Jacob’s Creek vynas yra lyderiaujantis Australijos prekės ženklas, šį vyną nuo 2004 metų pradėjo importuoti net Prancūzija. Lankysite Yaldara vyninę, vieną didžiausių šeimai priklausančių Pietų Australijos vyninių, kuri gali pasiūlyti puikaus labai kokybiško vyno. Vienoje iš vyninių bus patiekti pietūs. Po vynų degustavimo grįšite į Adelaidę. Esant galimybei, vakare planuojamas susitikimas su Lietuvių bendruomenės atstovais. Nakvynė viešbutyje.

15 DIENA. Skrydis iš Adelaidės į Alis Springs. 4 dienų turas po dykumą - Australijos "raudonąją širdį”. Po pusryčių nuvežimas į oro uostą. Skrydis iš Adelaidės į Alis Springs - MacDonnell kalnų širdyje įsikūrusią dykumos sostinę. Alis Springs buvo įkurta 1870 metais kaip etapinė gyvenvietė tiesiant telegrafo liniją tarp Adelaidės ir Darvino. Tačiau plėstis ji pradėjo maždaug prieš 30 metų. Netgi asfaltuotas kelias į Adelaidę buvo baigtas tiesti tik 1987 - aisiais. Dabar Alis Springs - mielas ir modernus miestelis pačiame Australijos kontinento viduryje - "Raudonajame centre” (taip šios teritorijos vadinamos dėl raudono dirvožemio). Ekskursijos metu aplankoma senoji telegrafo stotis, karališkosios medicinos pagalbos stoties lankytojų centras - "Skraidančio gydytojo” tarnyba, taip reikalinga retai apgyvendintiems rajonams. Lankysite vienintelę pasaulyje tokio pobūdžio nuotolinio mokymo mokyklą. Vaizdas į miestą atsiveria nuo Anzac kalvos. Lankysite Simpsono tarpeklį, grožėdamiesi nuostabiu gamtos kūriniu ir jo spalvine gama. Nakvynė viešbutyje.

16 DIENA. Alis Springs - Kings kanjonas. Po pusryčių iš Alis Springs išvyksite link Kings kanjono.Esant galimybei sustosite prie kupranugarių fermos. Kings kanjoną, įsirėžusį į Australijos žemės gelmes Vatarkos nacionaliniame parke, sudaro smiltainio sienos, šaunančios 100 metrų aukštyn iki uolingos plokštumos. Šis milžiniškas natūralus amfiteatras yra sukurtas iš to paties terakotinės spalvos smiltainio, kaip ir netoliese esantys Uluru ir Kata Tjuta monolitai. Kings kanjonas - giliausias ir įspūdingiausias "raudonojo centro” tarpeklis, į kurį vyksta daug turistų. Čia ypač gražūs saulėtekiai ir saulėlydžiai. Vatarkos nacionalinis parkas dėl nuostabių reginių buvo pavadintas " Rojaus sodu”. Kings kanjonas suteikia prieglobstį gyvūnams iš aplinkinės dykumos, jame sutinkama daug retų bei nykstančių augalų rūšių. Parkas laikomas "gyvuoju augalų muziejumi” - daugiausia dėl senovinių cikų ir paparčių, kurie buvo aptikti suakmenėjusiose iškasenose. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

17 DIENA. Kings kanjonas - Yulara (Ayers Rock miestelis) - Kata Tjuta (The Olgas) - Uluru (Ayers Rock). Anksti ryte pageidaujantys vyks į 3 valandų pasivaikščiojimą aplink Kings Kanjoną - didingą tarpeklį - kurio viršutinėje dalyje rasite puikią oazę, pavadintą Edeno sodu ir natūralų baseiną uolose. Po pasivaikščiojimo grįšite į viešbutį pusryčiauti. Keliu, vinguriuojančiu per dykumą, išvyksite link turistų centro Yulara (Ayers Rock) miestelio, kuriame yra visa tokio lygio objektui būtina infrastruktūra. Po apgyvendinimo viešbutyje išvyksite į Uluru - Kata Tjuta nacionalinį parką, kuris įtrauktas į UNESCO gamtos ir kultūros paveldo sąrašą. 1985 metais po ilgų ginčų parko teritorija buvo grąžinta vietinei Anangu genties aborigenų bendruomenei, o senuosius pavadinimus Erso uola (Ayers Rock) ir Olgos kalnas (Mt.Olga) grąžinti nutarta vėliau - 1995 metais.
Olgos kalnai šio regiono aborigenų kalba taikliai vadinami Kata Tjuta, o tai reiškia "daugelio galvų vieta”. Šį gamtos stebuklą sudaro virš 30 aukštų, raudonų, apvalių uolų, kurios susiformavo iš vientiso praeityje čia dunksojusio kalnų masyvo. Per šimtus milijonų metų gamta sukūrė kerintį miniatiūrinių monolitų, susigrūdusių vienas šalia kito, kraštovaizdį. Aukščiausias yra Olgos kalnas, iškilęs 546 m virš lygumos ir 1069 m virš jūros lygio. Jis maždaug 200 m aukštesnis už Uluru. Kata Tjuta kalnuose apstu gilių tarpeklių, griovų, miniatiūrinių slėnių. Skardingi šlaitai įrėmina uolas skiriančius tarpeklius, sukurdami ilgalaikį šešėlį, kuris teikia vėsų prieglobstį nuo dykumos karščio.
Kata Tjuta negali pasigirti tokiu turistų dėmesiu kaip jo kaimynė Uluru. Tačiau kiekvienas, kuris ryžtasi šiam gamtos kūriniui "paaukoti” bent kelias valandas, bus apdovanotas pribloškiančiais vaizdais, kuriuos visagalė gamta milijonus metų kūrė milžiniškos raudonos dykumos viduryje. Eisite į 2 km ilgio pasivaikščiojimą (Tatintjawiya walk) į puikųjį Olgos tarpeklį, kuris ypač gražus po pietų, kai jį užlieja saulės šviesa. Pasivaikščioję Kata Tjuta, vyksite link Uluru, esančio už 32 km į rytus. Uluru - garsiausias Australijos gamtos paminklas, pelnytai vadinamas žymiausia šalies atrakcija. Galime ieškoti į valias, bet kito tokio nuošalaus ir taip gausiai lankomo objekto pasaulyje nerasime. Didžiulį įspūdį turistams palieka spalvų žaismo spektaklis, kurį kasdien "surengia” šis milžinas. Mėgaudamiesi putojančio vyno taure palydėsite saulę su vaizdu į Uluru, kuri nusidažo ryškia purpurine spalva. Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

18 DIENA. Uluru - vakarienė "Tylos garsai”. Po pusryčių anksti ryte vykstate prie Uluru stebėti rytinio spalvų žaismo tekant saulei. Šį stebėjimą galima pavadinti tikra ceremonija, kuriai specialiai įrengtos dvi aikštelės. Turistai skuba užsiimti geriausias vietas, geria karštus gėrimus, užkandžiauja. Tekanti saulė keičia uolos spalvas - čia ji spindi oranžine, čia - tamsiai ruda spalva. Dieną spalvos keičiasi ramiau, bet paletė lieka įvairi - nuo geltonos it gintaras iki akinamai rožinės spalvos.
Po saulėtekio turėsite galimybę iš arčiau apžiūrėti Uluru uolą - tikrą gamtos stebuklą, lyg iš po žemių stulbinamai išnyrančią milžiniškoje lygumoje. Žvelgiant į uolą iš paukščio skrydžio, jos forma primena trikampį nugludintais kampais. Iš šono, aplink matant vien bekraštę dykumą, Uluru galima įsivaizduoti kaip miegantį banginį. Uluru ("šešėlį sauganti vieta”) yra ypatinga vieta. Ji tūkstančius metų buvo Anangu genties aborigenų pasaulio centras - šventa vieta, kur susikerta protėvių keliai, dievų buveinė ir laiko, kai formavosi žemė, palikimas. Tai liudija ant uolos sienų kadaise čiabuvių sukurti piešiniai, iki šiol išlikusios legendos ir mitai.
Įspūdį palieka vien dydis - Uluru yra beveik 3 km ilgio bei 2 km pločio. Nuo papėdės iki aukščiausio taško tektų ropštis 348 metrus. Atrodytų nedaug, bet tam ryžtasi ne kiekvienas, nes šis aukštis apgaulingas - dykumos karštis lipimą smarkiai apsunkina. Kai kuriose vietose tenka ropštis 40° kampu. Patys aborigenai ant uolos nesiropščia ir tai laiko šventvagyste. Taigi beveik kiekvienam turistui tenka apsispręsti - nepaisyti vietinių tradicijų, ar pasirinkti kitą aborigenų siūlomą variantą - apžiūrėti uolą iš paukščio skrydžio arba apeiti ją pėsčiomis. Žinoma, kad daugybė turistų neatsispiria pagundai kopti. Paprastai lipti pradedama vakariniame uolos gale. Šitoje vietoje tenka galutinai apsispręsti, nes lentelė primenanti tragišką žūtį tų, kurie pasirinko „nutrūktgalvišką" maršrutą, verčia surimtėti. Įkalti į uolą geležiniai strypai prilaiko geležinę grandinę, kuri kyla stačiu šlaitu ir dingsta iš akių. Tai saugiausias kelias į viršūnę. Pasibaigus grandinei, ėjimo kryptį rodo baltos linijos, kurios atveda į aukščiausią tašką, iki kurio nuo papėdės 1612 m. Vidutiniškai į Uluru kopiama 30-45 min. Dauguma kopiančių žmonių pavargsta, tačiau vaizdas, kuris nuo viršaus atsiveria į saulės išdegintą dykumą, pelnytas atpildas. Emocinis įspūdis yra toks stiprus, jog persmelkia visą kūną ir protą.
Atsisakiusiems ropštis į uolą, siūloma puiki alternatyva - apeiti šį dykumos milžiną pėsčiomis. Dviejų valandų 10 km žygis nužymėtu taku nepalieka abejingo nė vieno. Sueižėjusioje uolos papėdėje apstu urvų, olų, rėžių, vėjo ir lietaus suformuotų keisčiausios formos darinių, apie kuriuos aborigenai galėtų papasakoti daugybę istorijų. Manoma, kad seniausius urvus išgremžė didžiulis ežeras, kuris supo Uluru prieš 70 mln.metų. Drėgnesnėse vietose tarpsta augmenija, užklysta ir veisiasi gyvūnai.
Galimi ir trumpesni pasivaikščiojimai prie Uluru, gėrintis šia didinga vieta ir apžiūrint uolų piešinius. Pagal pageidavimą, esant galimybei galėsite užsisakyti apžvalginę ekskursiją lėktuvėliu arba malūnsparniu. 30 min. skrydis lėktuvėliu virš Uluru ir Kata Tjuta kainuoja apie 130 AUD , o 120 min. skrydis, siekiantis Amadeus ežerą ir Kings kanjoną apie 300 AUD (P.S.kainos gali kisti).

Pageidaujantiems vakare (už papildomą mokestį) - ypatinga gurmaniška vakarienė „Tylos garsai". Prieš saulėlydį būsite nuvežti į specialiai parinktą vietą, kad galėtumėte stebėti Uluru ir Kata Tjuta leidžiantis saulei. Mėgausitės šampanu ir užkandžiais. Nusileidus saulei ir sužibus žvaigždėms bus patiektas barbekiu meniu: barramundi (Australijos upių žuvis), kengūros, emu, krokodilienos kepsniai. Vaišinsitės salotomis, desertu, kava ir arbata, klausydamiesi didžeridu (didgeriddoo) garsų po giliu ir amžinu dykumos dangumi. Stebėsite žvaigždes padedami profesionalaus astronomo (165-183 AUD). Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

19 DIENA. Skrydis: Yulara (Ayers Rock miestelis) - Kernsas. Poilsis prie Ramiojo vandenyno (3 arba 4 nakvynės kurorte). Po pusryčių vyksite į oro uostą ir, atsisveikinę su Australijos "raudonuoju centru” vadinama dykuma, skrisite į prašmatnų ir gyvą Ramiojo vandenyno pakrantės kurortą Kernsą. Tai 1876 m. įkurtas miestas, pradžioje buvęs aukso eksporto uostas, o dabar vienas pačių ryškiausių Kvinslendo turistinių centrų, išaugęs tropinėje šalies dalyje, ten, kur atogrąžų miškai atsiremia į Didįjį barjerinį rifą. Ir miškai, ir rifas saugomi UNESCO ir yra įtraukti į pasaulio paveldo sąrašą. Laisvas laikas kurorte. Poilsis. Nakvynė viešbutyje kurorte prie Ramiojo vandenyno.

20 DIENA. Kernsas - Kuranda - Kernsas. Po pusryčių važiuosite į geležinkelio stotį, iš kur garsiuoju restauruotu Kurandos geležinkeliu (nutiestu XIX a.) pradėsite visos dienos išvyką į džiungles. 1,5 valandos jus lydės įsimintini vaizdai - 15 tunelių, 40 tiltų bei daugybė krioklių. Kuranda - tai drėgnojo miško apsuptas nedidelis romantiškas miestelis, kurio įžymybė yra Barono kriokliai. Šie sausuoju laikotarpiu krenta nesmarkia srove žemyn, bet lietinguoju laikotarpiu patvinsta ir pribloškia savo srovės veržlumu. Kuranda garsėja margaspalviais meno dirbinių turgeliais ir parduotuvėlėmis. Pasivaikščioję po juos, sėsite į paties ilgiausio pasaulyje 7,5 km ilgio lyno keltuvo gondolą ir gėrėsitės atogrąžų mišku iš paukščio skrydžio (už papildomą mokestį). Po to lankysite aborigenų kultūros centrą, ten susipažinsite su aborigenų kultūra ir istorija, pietausite ir gėrėsitės tradicinių šokių programa, mokysitės mesti bumerangą, aplankysite aborigenų teatrą. Grįžimas į Kernsą. Nakvynė viešbutyje kurorte prie Ramiojo vandenyno.

21 DIENA. Kernsas - Daintree ir Cape Tribulation - Kernsas. Po pusryčių vyksite visos dienos ekskursijai į UNESCO saugomus Daintree atogrąžų miškus, kur galima pamatyti ypatingą augalų ir gyvūnų įvairovę. Drėgnųjų tropikų Pasaulio paveldo plotas, esantis Daintree nacionaliniame parke ir Jorko pusiasalyje, yra vienas didžiausių atogrąžų miškų Australijoje. Čia esama kalnų, mangrovių, giraičių, gausybė krioklių, kur ne kur žiojėja gilūs tarpekliai, plūsta sraunios upės. Koralų, rifų bei pakrantes juosiančių atogrąžų miškų derinys Jorko pusiasalyje yra unikalus Australijoje, o teritorija, kur susitinka Didysis barjerinis rifas ir Daintree nacionalinis parkas, yra vienintelė vieta Žemėje, kur šalia egzistuoja du Pasaulio paveldo plotai. Ten, kur atogrąžų miškai priartėja prie rifų, yra vieta, kur 1770 metais kapitonas Džeimsas Kukas rado laivui kelią per Didįjį Barjerinį rifą. Pirmą kartą pamatęs pakrantės liniją, kapitonas pavadino ją "Tribulation” kyšuliu, nes, pasak jo, čia prasidėjo visi mūsų vargai”. Pasivaikščioję paplūdimiu sustosite pietums. Po to vyksite prie Daintree upės, kurioje veisiasi krokodilai ir plauksite į kruizą stebėti pakrančių augmenijos ir gyvūnijos. Plaukimą baigsite Daintree kaime ir judėsite link Kernso. Grįžimas į Kernsą. Nakvynė viešbutyje kurorte prie Ramiojo vandenyno.

Svarbu!

Keliautojai, pirkdami kelialapį, gali pasirinkti vieną iš trijų kelionės pabaigos variantų (A , B arba C).

22 DIENA. A variantas. Skrydis į Lietuvą. Po pusryčių keliautojai, pasirinkę A variantą, nuvežami į oro uostą skrydžiui namo. Skrydis: Kernsas - Azijos miestas - Europos miestas - Vilnius/Ryga/Varšuva.

23 DIENA. A variantas. Grįžimas į Lietuvą.

22 DIENA. B variantas: 1 dienos kruizas po Didįjį barjerinį rifą

Kelionę galima pailginti 1 diena, užsakant 1 dienos kruizą po Didįjį barjerinį rifą.

Visos dienos kruizas po Didįjį barjerinį rifą ir nakvynė Kernso viešbutyje su pusryčiais (už papildomą mokestį užsakoma Lietuvoje).

Didysis barjerinis rifas yra įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą kaip išskirtinio gamtos grožio teritorija su nuostabiausiais jūros vaizdais Žemėje. Tai aštuntasis pasaulio stebuklas ir tikrieji Edeno sodai nardymo entuziastams! Didžiausias pasaulyje gyvų organizmų sukurtas statinys yra 2100 km ilgio, 345000 km² ploto rifų kompleksas, kurį iš tikrųjų sudaro beveik 3000 atskirų rifų; matomas ir iš kosmoso. Seniausiems suakmenėjusiems koralams - apie 18 mln. metų. Nepaprastai įspūdinga nardyti tarp koralų paslaptingame povandeniniame pasaulyje, kur vanduo toks skaidrus, kad matomumas gali siekti iki 60 metrų.
Visą dieną galėsite maudytis ir nardyti, gėrėdamiesi koralų sodais ir įvairiaspalvėmis žuvimis (giluminis nardymas su instruktoriumi - už papildomą mokestį). O panorę išlikti sausi, taip pat galės pamatyti povandeninį pasaulį pro stiklinį laivo dugną. Kruizo metu būsite vaišinami ne tik kava, arbata ir pyragėliais, bet ir gausiais pietumis. Vakare grįžtame į Kernsą. Nakvynė viešbutyje kurorte prie Ramiojo vandenyno.

23 DIENA. B variantas. Skrydis į Lietuvą. Po pusryčių pervežimas į oro uostą skrydžiui namo. Skrydis: Kernsas - Azijos miestas - Europos miestas - Vilnius/Ryga/Varšuva.

24 DIENA. B variantas. Grįžimas į Lietuvą.

22 DIENA. C variantas. 5 dienų kruizas laivu po Didįjį barjerinį rifą. 1-ma plaukimo diena

Kelionę galima pailginti 5-iomis dienomis, užsisakant 5D/4N kruizą patogiu 50 vietų laivu po Didįjį barjerinį rifą (žiūrėkite kruizo maršruto schemą): KERNSAS - KUKTAUNAS - LIZARDO SALA - RIBBON RIFAI - RACHEL CARSON RIFAS - KERNSAS ir nakvynė Kernso viešbutyje su pusryčiais (už papildomą mokestį užsakoma Lietuvoje).

Maitinimas laive 3-jų kartų (švediškas stalas): pusryčiai, pietūs, vakarienė.

Pastaba: 22 dieną - tik vakarienė, 26 dieną tik pusryčiai.

Kruizas po Didįjį barjerinį rifą vyks 35 m ilgio 50 vietų laivu, siūlančiu patogumus, kurių keliautojai tikisi iš didžiųjų laivų. Kita vertus jis pakankamai mažas, todėl gali priplaukti arti prie rifų ir salų, nepasiekiamų didesniais laivais. Laive yra 2 poilsio salonai, denis deginimuisi, sūkurinė vonia, biblioteka, seifas, restoranas ir baras. Draugiška ir kvalifikuota įgula pasistengs, kad Jūsų kelionė būtų sklandi ir įsimintina.

I-ma plaukimo diena. Atvežimas iš viešbučio Kernse į uostą (už papildomą mokestį). Registracija į laivą nuo 16 val. Išplaukimas- 17 val. Įsikūrimas kajutėse, laivo apžiūrėjimas. Vakare mėgaudamiesi šampano taure, plaukdami į šiaurę aukštutiniame denyje gėrėsitės saulėlydžiu virš pasaulio paveldo atogrąžų miško.

23 DIENA. C variantas. 2-ra plaukimo diena. Atvykimas į istorinį Kuktauno miestelį, pavadintą garsiojo atradėjo kapitono Džeimso Kuko vardu. Šiandien tai pirmųjų naujakurių epochą menantis miestas - muziejus. Apžiūrėsite istorijos muziejų ir pasivaikščiosite po miestelį (už papildomą mokestį). Po pietų sustosite prie negyvenamos barjerinio rifo salos, kur galėsite maudytis, degintis ir mėgautis paviršiniu nardymu. Ekskursija laivu su stikliniu dugnu stebėti spalvingų koralų salų ir gausybės žuvų, lydint patyrusiam okeanologui.

24 DIENA. C variantas. 3-čia plaukimo diena. Atplauksite į vieną pačių gražiausių - Lizardo salą. Laikas skirtas poilsiui, maudynėms, nardymui ir pasivaikščiojimui po salą. Energingiausi kartu su gidu turės galimybę pasiekti aukščiausią salos vietą, iš kurios visa savo didybe atsiveria barjerinis rifas ir salelių grandinė. Šios dienos popietę, atplaukę į Ribbon rifą Nr.9, vėl turėsite laiko maudynėms, nardymui ir koralų stebėjimui iš laivo stikliniu dugnu. Jums talkins patyrę instruktoriai ir okeanologas.

25 DIENA. C variantas. 4-ta plaukimo diena. Visa diena skirta pažinčiai su vienais gražiausių rifų - Ribbon rifu Nr.3 ir Rachel Carson rifu. Jūsų vėl laukia maudynės, nardymas, koralų ir spalvingų žuvų stebėjimas iš laivo stikliniu dugnu. Leidžiantis saulei, mėgausitės vakariene ir paskutine kruizo naktimi.

26 DIENA. C variantas. 5-ta plaukimo diena. 8 val. ryto atplauksite į Kernsą. Atsisveikinę su laivo įgula ir kapitonu, vyksite į viešbutį (nuvežimas už papildomą mokestį). Poilsis prie vandenyno prieš skrydį į Lietuvą. Nakvynė viešbutyje Kernse (už papildomą mokestį nuo 155 Lt/asm.).

27 DIENA. C variantas. Skrydis į Lietuvą. Po pusryčių pervežimas į oro uostą skrydžiui namo. Skrydis: Kernsas - Azijos miestas - Europos miestas- Vilnius/Ryga/Varšuva.

28 DIENA. C variantas. Grįžimas į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota

A variantas

 • Tarptautinių skrydžių bilietai;
 • Vietinių skrydžių Sidnėjus - Hobartas, Adelaidė - Alis Springs, Ayers Rock - Kernsas bilietai;
 • Laivo Devonportas - Melburnas bilietai ir 1 nakvynė 2-tėje laivo kajutėje (be pusryčių);
 • Kelto į Kengūrų salą bilietai (Cape Jervis – Penneshaw - Cape Jervis);
 • Visi pervežimai pagal programą patogiu autobusu su oro kondicionieriumi;
 • 18 nakvynių 3-4 žvaigždučių viešbučiuose;
 • Maitinimas - 18 pusryčių, 8 pietūs, 1 vakarienė
 • Ekskursinė - pramoginė programa pagal kelionės aprašymą;
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą;
 • Įėjimo bilietai į nacionalinius parkus;
 • Vietos gidų ir vairuotojų paslaugos;
 • Grupės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Oro uostų ir išvykimo mokesčiai (oro uostų mokesčiai tikslinami lėktuvų bilietų išrašymo dieną);
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (BŪTINAS!);
 • Neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas (rekomenduojame);
 • 30 min. skrydis lėktuvėliu virš Uluru ir Kata Tjuta (~130 AUD)
 • 120 min. skrydis, siekiantis Amadeus ežerą (Lake Amadeus) ir Kings kanjoną (~300 AUD)
 • Ekskursija į Sidnėjaus Operą (į vidų, ~50 AUD)
 • Gurmaniška vakarienė „Tylos garsai" (~165-183 AUD)
 • Asmeninės išlaidos, arbatpinigiai vietos gidams ir vairuotojams, gėrimai, papildomos ekskursijos, kitos nepaminėtos išlaidos.

B variantas.

 • 1 dienos kruizo po Didįjį barjerinį rifą (su pietumis) kaina ~ 500 Lt žmogui (įskaičiuoti parvežimai į/iš viešbutį),
 • 1 nakvynė Kernse 4 žv. viešbutyje su pusryčiais kaina nuo 225 Lt 1 asm. dviviečiame kambaryje arba 3 žv. viešbutyje su pusryčiais kaina nuo 175 Lt 1 asm. dviviečiame kambaryje.
 • P.S. kaina patikslinama, patvirtinus užsakymą!!!

C variantas.

 • Aplinkos tvarkymo mokestis apie 16,5 AUD/asm. (mokama laive);
 • Atvežimas į uostą iš viešbučio ir parvežimas iš uosto į viešbututį (kaina priklauso nuo keliautojų skaičiaus);
 • Atvežimas į uostą iš viešbučio ir parvežimas iš uosto į viešbutį (kaina priklauso nuo keliautojų skaičiaus);
 • Gėrimai, arbatpinigiai ir kitos asmeninės išlaidos.
 • Pastaba: vietoj 5D/4N kruizo yra galimybė pasirinkti 4D/3N kruizą- kaina nuo 3800 Lt (kaina tikslinama gavus užsakymo patvirtinimą).
 • Minimalus keliautojų skaičius – 15

Papildoma informacija

 • Užsakius tarptautinius skrydžius iš Rygos (ar kito miesto), į šiuos miestus organizuojamas nuvežimas ar skrydis.
 • Jeigu kelionę užsako grupė keliautojų, maršruto laiką, kelionės datą ir kitas sąlygas deriname pagal pageidavimą.
 • Pastaba: vietoj 5D/4N kruizo yra galimybė pasirinkti 4D/3N kruizą - kaina nuo 3680 Lt (kaina tikslinama gavus užsakymo patvirtinimą).
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje http://www.ulac.lt/keliautojams
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.

Teirautis agentūroje