Poilsinės kelionės | Pažintinės kelionės | Kruizai | Slidinėjimas kalnuose | Kelionės darbo kolektyvams | Kelionės moksleiviams | Poilsis Lietuvoje

2019-2020 m. žiemos sezonas!

     EGZOTIKA iš Vilniaus: Tanzanija: ZANZIBARAS (NAUJIENA!)
     NAUJIENOS
iš Vilniaus: Kanarų salos: FUERTEVENTŪRA ir
       TENERIFĖ
+ KRUIZAI

     Egiptas iš Vilniaus: MARSA ALAMAS ir TABA
     Portugalija iš  Vilniaus: MADEIRA

Atnaujintos kelionės moksleiviams!


programas rasite  čia.....


Didysis Grūdos safaris po Pietų Afriką

Kelionės kaina nuo 4489.00 €

2015 m. lapkričio 08 d., 2016 m. balandžio 12 d., lapkričio 08 d.

Kelionės metu aplankomos šalys: Zambija, PAR, Namibija, Botsvana.

Pietų Afrikos Respublika – Namibija – Botsvana – Zambija

Didysis Grūdos safaris driekiasi per keturias Pietų Afrikos valstybes. Turas prasideda Keiptaune po pažinties su nuostabiomis šio miesto apylinkėmis, o baigiasi, padaręs didžiulį lanką, Johanesburge. Kelionės metu grožėsitės įspūdingais kalnų, dykumų, savanų, upių, krioklių kraštovaizdžiais, mėgausitės didingos gamtos ramybe, ieškosite ir stebėsite natūralioje gamtinėje aplinkoje gyvenančius laukinius gyvūnus, susipažinsite su įvairių tautų kultūra. Magiškas Pietų Afrikos regionas nelyginamas su jokiais kitais pasaulio kampeliais. Neabejotina, kad ši kelionė suteiks jums daug nepatirtų įspūdžių.

Kelionės topai:

 • Keiptaunas, Stalo kalnas ir Gerosios Vilties kyšulys.
 • Vyno degustacija Vakarų Kapo vynuogynuose.
 • Įspūdingų formų Cederberg kalnų uolos.
 • Milžiniškas Fish River kanjonas.
 • Pasivaikščiojimas aukščiausiomis pasaulyje Sosussvlei smėlio kopomis ir Namibo dykuma.
 • Atlanto vandenyno pakrantės oazės miestas Swakopmund.
 • Afrikos pasididžiavimas Etosha nacionalinis parkas.
 • Uolų piešiniai Twyfelfontein.
 • Gamtos stebuklas Okavango delta.
 • Žavingasis vakarų Kaprivis.
 • Chobe nacionalinis parkas.
 • Garsioji Zambezės upė ir didingieji Viktorijos kriokliai.

Šis unikalus safaris yra skirtas mylintiems ir suprantantiems gamtą, draugiškiems, drąsiems, ištvermingiems, gero fizinio pasirengimo, kantriems, sveikiems ir jaunatviškiems žmonėms, trokštantiems patirti nuotykių, nebijantiems buitinių nepatogumų, svajojantiems apie ypač artimą sąlytį su Afrikos gamta. Jūsų svajonės išsipildys keliaujant padidinto pravažumo specialiomis transporto priemonėmis, didžiąją safario dalį miegant palapinėse, valgant grupės virėjo pagamintą maistą (žr. nuotraukas Nr. 1 - 4 ).

Keliavimas ir stovyklavimas Afrikoje nėra pilnai prognozuojamas dalykas – safario dalyviai pajus nuotykių skonį, patekę į civilizacijos nepaliestus laukinės gamtos kampelius. Tai iššūkis, kurį reikia pasiruošti priimti. Nenumatyti atvejai, susiję su kelių sąlygomis, oru, galimu technikos gedimu, atsitikimais, galinčiais pakeisti safario programą - tai irgi nuostabaus nuotykio Afrikoje dalis!

Kelionės programa

1 diena. Skrydis į PAR. Keiptaunas. Skrydis į vieną turtingiausių juodojo žemyno valstybių - Pietų Afrikos Respubliką, keliautojų vadinamą rojumi tarp dviejų vandenynų. Tai žmogaus nepaliesta gamta, įspūdingi nacionaliniai parkai, įvairi savanų augmenija, prabangūs auksiniai paplūdimiai Indijos ir Atlanto vandenynų pakrantėse. Kadaise keliautojus viliojusi tik brangakmeniais, brangiaisiais metalais ir kitomis naudingomis iškasenomis (PAR yra viena žymiausių deimantų gavybos šalių pasaulyje ir didžiausia pasaulyje aukso tiekėja), mūsų dienomis Pietų Afrika žavi užsienio turistus pirmiausia savo nuostabia gamta ir gyvūnijos pasaulio įvairove. Atvykimas į Keiptauną. Pasienio formalumų sutvarkymas. Nuvežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. PAR. Cape Peninsula pusiasalis. Keiptaunas. Po pusryčių išvyka į Cape Peninsula pusiasalį, kuris laikomas vienu iš gražiausių Pietų Afrikos kampelių. Išvykos metu pamatysite įspūdingus panoraminius kraštovaizdžius, grakščiai gamtoje įrėmintas gyvenvietes: Sea Point, Camps Bay, Hout Bay. Vykstate į Gerosios Vilties kyšulį. Funikulieriumi arba pėsčiomis pakilsite į apžvalgos aikštelę, kurioje galėsite pasijusti tarsi stovėdami pasaulio pakraštyje, matysite susiliejančius Indijos ir Atlanto vandenynus. Grįžtate į Keiptauną Indijos vandenyno pakrante. Sustosite nuostabiame Boulders paplūdimyje, kuriame didžiulė galimybė pamatyti Jackass pingvinus.

Pažintis su Keiptaunu, seniausiu Pietų Afrikos ir vienu gražiausių pasaulio miestų, vadinamu vartais į Afriką, „miestu deimantu", „miestų motina", kur, 1652 m. danams įkūrus gyvenvietę, prasidėjo „baltosios" Pietų Afrikos istorija. „Visų jūrų taverna" vadintas miestas ir šiandien garsėja savo svetingumu, puikia virtuve, rinktiniais vynais, vertinamais pasaulyje. Čia harmoningai dera įvairūs architektūros stiliai, prie daugiaaukščių pastatų jaukiai glaudžiasi Viktorijos epochos namai ir vilos. Miestą supa aukso spalvos paplūdimiai, o įrėmina miesto simboliu laikomas garsusis Stalo kalnas.

Ekskursija po Keiptauną: Parlamento rūmai, spalvingas Greenmarket Square „blusų" turgus, malajų gyvenamas kvartalas, kuriame tvyro įmantriausių prieskonių kvapai, senasis uostas su Viktorijos ir Alfredo krantine, besipuikuojančia prabangiais restoranais, viešbučiais, kazino.

Iš ryto arba antroje dienos pusėje (priklausomai nuo oro sąlygų) pasikelsite keltuvu į Stalo kalną (Table Mountain), nuo kurio atsivers kvapą gniaužianti panorama – puikūs miesto ir jo apylinkių vaizdai iš 1067m aukščio. Šiandien šis kalnas – viena garsiausių Pietų Afrikos vietų. Vakarienė afrikietiško stiliaus restorane. Nakvynė lodžijoje (bungaluose, svečių namuose, viešbutyje).

3 diena. PAR. Keiptaunas – „Vyno kelias". Po pusryčių vykstate į garsųjį Kirstenbosh nacionalinį botanikos sodą, įkurtą 1913m. pietų Afrikos florai saugoti ir tyrinėti. Po botanikos sodo ekskursija į žymiausius Pietų Afrikos vynuogynus, vadinamus Winelands – vyno šalimi. Pažintis su Franschoek ir Stellenbosh vietovėmis, išlaikiusiomis idilišką ramybę ir „senojo pasaulio" žavesį. Švelnus regiono klimatas ir senos tradicijos, puoselėjamos nuo 1688 m. šiam kraštui leidžia didžiuotis puikiais vynais, vertinamais visame pasaulyje. Į vyno gamybos ūkius „vyno keliu" važiuosite lygumomis, pasipuošusiomis sodria vynuogynų žaluma ir ūksmingomis giraitėmis. Čia degustuosite vietinių vynų, susipažinsite su vyno gamybos tradicijomis. Grįžimas į Keiptauną. Nakvynė lodžijoje (bungaluose, svečių namuose, viešbutyje).

4 diena. PAR. Cederberg kalnai. Oranžinė upė. Šios dienos ryte prasideda kelių savaičių trukmės nepamirštama turnė po Pietų Afriką. Iš Keiptauno maršrutas driekiasi Kapo provincija šiaurės kryptimi. Po kelių valandų atvykstate į Cederberg kalnus. Yra tikimybė pamatyti per milijonus metų gamtos jėgų suformuotas neįtikėtinos formos uolas, arkas. Stebėdami, kaip keičiasi kraštovaizdis, patenkate į sausringą Namaqualand kraštą, garsėjantį įspūdingų gėlių pievomis, kurias čia galima pamatyti pavasarį arba po stiprių liūčių. Kirsdami kalnų virtines atvykstate prie Oranžinės upės (Orange River). Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė. Nakvynė palapinėse.

5 diena. PAR. Namibija. Fish River kanjonas. Esant galimybei (už atskirą mokestį) pageidaujantiems kelių valandų turas kanojomis po Oranžinę upę. Toliau vykstate į Fish River kanjoną – antrąjį pagal ilgį ir plotį pasaulyje po Arizonos Didžiojo kanjono. Fish River kanjonas turi dvi dalis. Viršutinė dalis susiformavo dėl geologinių poslinkių prieš beveik 500 milijonų metų, o žemesnioji - Fish River erozijos rezultatas per pastaruosius 50 mln. metų. Upė iki šiol graužia uolienas. Kanjonas yra platus slėnis, einantis iš šiaurės į pietus, juo Žuvies upė srūva darydama milžiniškus vingius. Žvelgiant iš viršaus kanjono vingiai ir posūkiai primena didžiulę gyvatę. O ir senovinė bušmenų legenda pasakoja apie didžiulę gyvatę, kuri, šliauždama žeme, sukūrė upės slėnį. Vakaro saulė pateikia ištisą spalvų gamą: nuo juodų kalkakmenio juostų iki pribloškiančios senovinių uolų spalvų ir formų įvairovės. Karštosios versmės, trykštančios kanjono apylinkėse, vadinamos „Ais – Ais" (deginančios). Jų vandens temperatūra siekia 600 C. Po stovyklavietės įrengimo pasivaikščiojimas stebint besileidžiančios saulės žaismą kanjono sienose. Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė. Nakvynė palapinėse.

6-7 dienos. Namibija. Sesriem. Sossusvlei. Iš ryto prasideda ilgoka kelionė šiaurės kryptimi, stebint besikeičiantį kraštovaizdį. Atvykstate į Sesriem, esantį prie vienos iš seniausių pasaulyje Namibo dykumos pakraščio. Vakare grožėsitės saulėlydžiu dykumoje. Ji plyti nuo pietinės Angolos iki Orange upės Pietų Afrikoje. Vietiniai nama genties žmonės vadina dykumą „vieta, kurioje nieko nėra", bet ji pasižymi laukinės gamtos įvairove. Kitą dieną leisitės į pažintį su vienomis aukščiausių smėlio kopų pasaulyje. Jas ne tik pamatysite, bet po jas pakopinėsite, galėsite pakilti į 300 ir daugiau metrų aukščio kopų viršūnes. Subtilių oranžinių atspalvių ir grakščių kontūrų kopos nepaliks abejingų. Po pietų pasivaikščiosite po siaurą, bet savito grožio Sesriem kanjoną. Maitinimas: 2 pusryčiai, 2 pietūs, 2 vakarienės. 2 nakvynės palapinėse.

8-9 dienos. Namibija. Swakopmund. Po pusryčių toliau keliausite Namibo Naukluft parku, kuriame pamatysite daug įspūdingų, Mėnulio kraštovaizdį primenančių vaizdų. Pravažiuosite pro trečiąjį šioje kelionėje – Kuiseb kanjoną. Kelionės metu galbūt pamatysite vieną rečiausių pasaulyje augalų „Welwitschia mirabilis". Šis neįtikėtinos formos medelis gali augti 1000 ir daugiau metų. Važiuodami į šiaurę pro nesibaigiančią galybę keistų formų kalvų, pasieksite Walvis Bay. Čia pietausite Atlanto vandenyno pakrantėje. Po to atvyksite į pakrantės oazės miestą Swakopmund, kuriame iki šiol jaučiama didžiulė vokiškos kultūros įtaka. Tai tvarkingas, spalvingas, su ištaigingomis pakrantės vilomis, palmių giraitėmis, europietiškomis kavinėmis, kolonijine architektūra miestelis. 9 dienos popietė (vakaras) ir visa 10 diena yra skirta poilsiui prie vandenyno ir įvairiausioms pramogoms (už papildomą mokestį). Esant galimybei siūloma užsisakyti (pasirinktinai) plaukimą į jūrinę žvejybą, išvyką kateriu po Walvis Bay lagūną stebėti flamingų, pelikanų, kormoranų, ruonių, delfinų; panoraminį skrydį virš Namibo dykumos ir Skeletų kranto, sklandymą virš kopų parasparniais, pasivažinėjimą keturražiais, čiuožimą nuo kopų su lentomis. Maitinimas: 9 diena (pusryčiai, pietūs), 10 diena (be maitinimo). 2 nakvynės bungaluose, svečių namuose ar lodžijose.

10 diena. Namibija. Damaraland. Twyfelfontein. Keliaujate skurdžiais, bet tuo pačiu įspūdingais Damaraland regiono kraštovaizdžiais. Pamatysite, kaip didingi kalnai papėdėse pamažu virsta žvyro dykumomis, kurias vagoja išdžiūvusios upių vagos, driekiasi karščio pritvinkę tarsi keptuvė platūs slėniai. Atvykstate į Twyfelfontein, garsėjantį nuo 1700 iki 2000 metų amžiaus uolų raižiniais, senovės laikų „dailininkų" piešiniais ant uolų. Pamatysite įspūdingų formų uolas, kurios žadins vaizduotę ir ilgam išliks jūsų atmintyje. Pasaulyje tai vienas didžiausių uolų raižinių muziejų po atviru dangumi. Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė. Nakvynė palapinėse.

11 – 12 diena. Namibija. Etosha nacionalinis parkas. Vykstate link Šiaurės Namibijoje plytinčios „sauso vandens vietos" – Etosha nacionalinio parko. Etosha yra išdžiūvusio ežero įduba. Ji išraižyta gyvūnų takų ir pilna dulkių sūkurių. Keletas tokių įdubų ir sausųjų ežerų kadaise drauge su Botsvanos Okavango delta sudarė vieną didžiausių ežerų pasaulyje. Upės, maitinusios šį begalinio dydžio vandens telkinį, išdžiūvo ir karšti saulės spinduliai išdžiovino ežerų vandenį. Etosha yra vienas garsiausių rezervatų Afrikoje ir tūkstančių gyvūnų, tokių kaip juodųjų raganosių, zebrų, žirafų, antilopių gnu, kudu, gepardų, leopardų, liūtų bei dramblių buveinė. Kai kurios girdyklos tamsiu paros metu apšviečiamos, todėl turėsite unikalią galimybę stebėti gyvūnus ir jais grožėtis. Iš ryto ir vakare vyksite į safarį (esant galimybei). Maitinimas: 2 pusryčiai, 2 pietūs, 2 vakarienės. 2 nakvynės palapinėse.

13 diena. Namibija. Caprivi koridorius. Paliekate Etosha nacionalinį parką ir vykstate šiaurės rytų kryptimi į Ngepi, įsikūrusį prie vienos iš garsiausių šiame žemyne Okavango upės. Atvykstate į taip vadinamą Caprivi koridorių. Tai Namibijos teritorija, kuri tarsi pleištas įsispraudžia tarp Angolos, Botsvanos, Zambijos, Zimbabvės ir šimtus kilometrų tęsiasi rytų kryptimi. Caprivi koridorius yra ypatingų politinių įvykių XIX a. pabaigoje tarp buvusių kolonijinių Anglijos ir Vokietijos imperijų Afrikoje rezultatas. Upės, jų deltos, užliejami slėniai šiame ruože sudaro idealią aplinką gyvūnams, kurių apsaugai įkurti bent keli gamtos ir nacionaliniai parkai. Pravažiuosite atkarpą vadinamuoju Caprivi koridoriaus greitkeliu. Stovyklavietė įkuriama Okavango upės pakrantėje. Maitinimas: pusryčiai, pietūs vakarienė. Nakvynė palapinėse.

14 diena. Botsvana. Maun. Iš pat ryto išvykstate į Botsvaną. Kirtę sieną, vakariniu Okavango deltos pakraščiu „Pan Handle" važiuojate į Maun gyvenvietę, vadinamą vartais į Okavango deltą. Okavango upė prasideda Angolos aukštumose, teka pro Namibiją, kol pasiekia Botsvaną. Čia ji sudaro Okavango deltą, didžiausią žemyno deltą pasaulyje. Ji vadinama „upe, kuri niekada neranda jūros", nes, užuot plaukusi į jūrą, lėtai teka į pietus ir išsisklaido į daugybę kanalų. Jų struktūra nuolat keičiasi, nes upė neša daug sąnašų, dumblą ir kanalai po truputį užanka, užauga. Deltoje gyvena ir veisiasi daugybė gyvūnų ir per 400 rūšių paukščių. Jų gausa sukuria didingą reginį. Didžiulė tikimybė pamatyti begemotus, jie plaukia kanalais laikydami kai kuriuos atvirus ar atverdami tuos, kurie buvo užžėlę. Vanduo ir jo maistingosios medžiagos leidžia augti papirusui. Tačiau Okavango delta yra jautri ekologinė sistema, kuri gali būti lengvai pažeista. Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė. Nakvynė palapinėse

15 – 17 diena. Botsvana. Okavango delta – Moremi rezervatas. Maun. Anksti atsikėlę padidinto pravažumo transporto priemone vykstate į Moremi rezervatą, apimantį dalį Okavango deltos. Ši saugoma teritorija yra laukinės gamtos buveinė su krištolinio skaidrumo vandens protakomis, lagūnomis. Šioje labai vešlios augalijos oazėje itin gausus gyvūnų ir paukščių pasaulis. Pažinčiai su šia gamtos ekosistema leisitės motorinėmis valtimis ir mokoro kanojomis (esant galimybei ir už papildomą mokestį). Po safarių (priklausomai nuo oro sąlygų) bus galimybė lengvuoju lėktuvėliu (už papildomą mokestį) paskraidyti virš Okavango deltos ir dar kartelį, tik iš paukščio skrydžio, pasigrožėti šiuo neįprastu gamtos reginiu. Maitinimas: 3 pusryčiai, 3 pietūs, 3 vakarienės. 3 nakvynės palapinėse.

18 diena. Botsvana. Chobe upė. Ryte iškeliaujate šiaurės link į Chobe nacionalinį parką. Tai įspūdingų kraštovaizdžių, nuostabių saulėlydžių, gyvūnų gausa ir paukščių kolonijomis garsus parkas. Stovyklavietė įkuriama Chobe upės pakrantėje. Ši upė yra dešinysis Zambezės intakas. Chobe nacionaliniame parke gyvena didelės begemotų kaimenės ir daug Nilo krokodilų. Chobe pakrantėse galima išvysti krokodilų pateles, saugančias savo lizdus. Upėje veisiasi daug žuvų. Chobe regione susitelkę daugiausia dramblių Afrikoje. Didžiausia Pietų Afrikos upė Zambezė prasideda Angoloje ir teka į pietryčius per Namibijos Caprivi regioną. Tada susilieja su Botsvanos Chobe upe maždaug 70 kilometrų aukščiau Viktorijos krioklių. Vasaros lietūs, iškrintantys Angoloje, paprastai pasiekia santaką nuo balandžio ar gegužės mėnesio. Patvinusi Zambezė užgožia daug mažesnį Chobe upės srautą. Žemesniuose tarp upių esančiuose plotuose kaupiasi nuosėdų salos, garsėjančios nendrynais, bet aukščiausiai pakilęs vanduo jas užlieja. Jums bus pasiūlytas plaukimas Chobe upe stebėti gyvūnijos ir augmenijos. Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė. Nakvynė palapinėse.

19 – 20 dienos. Zambija. Livingstonas. Viktorijos kriokliai. Iš ryto vykstate į Kasane, kur susikerta Botsvanos, Namibijos, Zambijos ir Zimbabvės valstybių sienos. Kertate Zambijos sieną ir palei Zambezės upę atvykstate į Livingstoną, įsikūrusį prie Viktorijos krioklių, kurie be jokių abejonių laikomi vienu didingiausių Afrikos gamtos objektų. Aplankysite vietos turgų, galėsite užsisakyti norimas paslaugas Afrikos adrenalino sostinėje Livingstone (plaukimas Zambezės upe, šokimas tįstine, apžvalginis skrydis virš krioklio, safaris ant dramblių – pasirinktinai, už papildomą mokestį). Galėsite nuvykti prie krioklio iš Zambijos pusės (už papildomą mokestį) ir, vaikščiodami įrengtais apžvalgos takais, grožėtis šiuo įstabiu gamtos kūriniu. (P.S. Norint apžiūrėti krioklį iš Zimbabvės pusės būtina viza).

Vietos gyventojų Viktorijos kriokliai vadinami mosi-oa-tunya („dūmai, kylantys su griaustinio triukšmu"). Kriokliai girdimi ir matomi iš toli. Kurtinantis srautas krinta iš 108 metrų aukščio – dvigubai didesnio negu Niagaros kriokliai, o garų kamuoliai kyla į kelių šimtų metrų aukštį. Pirmasis Viktorijos krioklius išvydo škotų misionierius D. Livingstonas 1855 metais. Jis ir jo būrio nariai iš toli pamatė purslų debesis ir susiprotėjo išlipti saloje prie pat krioklio. Keliautojai prislinko prie bedugnės pakraščio ir apstulbo išvydę milžinišką upę, tiesiog pranykstančią Žemės plyšyje. D. Livingstonas šiuos krioklius pavadino karalienės Viktorijos garbei. Maitinimas: 2 pusryčiai, 1 pietūs, 1 vakarienė. 2 nakvynės palapinėse.

21 diena. Skrydis Livingstonas - Johanesburgas. PAR. Johanesburgas. Po pusryčių stovyklavietės išardymas, pasiruošimas skrydžiui. Nuvežimas į oro uostą. Skrydis Livingstonas – Johanesburgas. Ekskursija po aukso miestu vadinamą Johanesburgą – didžiausią ir vieną įdomiausių Pietų Afrikos Respublikoje. Jis yra šalies finansų ir komercijos sostinė, o triukšmingas Johanesburgo centras – tarsi Afrikos Niujorkas. Esant galimybei verta aplankyti (už papildomą mokestį) Golden Reef City – panašų į Disneilendą atrakcionų parką, atkuriantį XIX a. aukso karštligės laikų dvasią. Parko „arkliukas" – ekskursija į požemius prie 230 m gylyje buvusios aukso gyslos, davusios 15t geltonojo metalo. Pietvakariuose esantis Johanesburgo Sovetas (Soweto) – didžiausias juodaodžių gyvenamasis rajonas visoje Pietų Afrikoje. Esant galimybei ekskursija į Soweto, aplankant Nelsono Mandelos namą - muziejų. Grupės pageidavimu (už papildomą mokestį) atsisveikinimo vakarienė restorane. Nakvynė viešbutyje (bungaluose, lodžijoje, svečių namuose).

22 diena. Skrydis iš Johanesburgo į Europą. Pusryčiai. Nuvežimas į oro uostą. Skrydis iš Johanesburgo į Europą.

23 diena. Grįžimas į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Tarptautinių skrydžių bilietai.
 • Skrydžio Livingstonas – Johanesburgas bilietai.
 • Visi pervežimai – safaris padidinto pravažumo, patogia, gerai vėdinama transporto priemone (be kondicionieriaus), pagal programą. Maksimalus keliautojų skaičius vienoje transporto priemonėje – 16. Transporto priemonėje yra vandens talpa, pirmosios medicinos pagalbos rinkinys, knygų apie vietos paukščius ir žinduolius rinkinys, bagažo skyrius, šaldytuvas maistui ir gėrimams, baterijų pakrovimo vieta, mikrofonas.
 • Maitinimas (kaip nurodyta apraše). Stovyklaujant – trijų kartų maitinimas, pusryčiai kontinentiniai – košė, duona, uogienė, arbata, kava, pienas. Pietums siūlomas „šaltas piknikas", vakarienei – pagrindinis patiekalas patiektas sėdint prie stalo, apšviesto žibintais. P.S. Pietų ir vakarienės metu gėrimai ir mineralinis vanduo neįskaičiuoti. Jų galima nusipirkti iš vairuotojo – transporto priemonėje yra specialus šaldytuvas, arba iš anksto apsirūpinti supermarkete ir laikyti šaldytuve. Stovyklaujant maistą gamina virėjas.
 • Viena vakarienė afrikietiško stiliaus restorane.
 • Vyno degustacija.
 • Stovyklavimo įranga.
 • Grupės pirmosios medicinos pagalbos vaistinėlė.
 • Nakvynė (kaip nurodyta apraše). 15 nakvynių dvivietėse palapinėse, 6 nakvynės lodžijose, svečių namuose, bungaluose, viešbučiuose. Nakvynei palapinėje reikia turėti asmeninį miegmaišį, pagalvėlę. 6 cm storio čiužiniais ir patogiomis palapinėmis (2,4m ilgis *2,4m plotis *1,9m aukštis) keliautojai aprūpinami. Keliautojai privalo padėti aptarnaujančiam personalui pastatyti ir nugriauti palapines, padėti įrengti stovyklavietes. Stovyklavietėse yra galimybė nusiprausti po dušu, įrengiamas
 • WC. P.S. už mokestį miegmaišį galima išsinuomoti (reikia užsisakyti iš anksto). Kiekvienam keliautojui yra skirta patogi sudedama safario kėdė.Nacionalinių parkų įėjimo mokesčiai.
 • Ekskursinė – pramoginė programa (pagal aprašą).
 • Vietinio angliškai kalbančio gido ir jo padėjėjo/virėjo paslaugos.
 • Grupės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Oro uostų mokesčiai - tikslinama.
 • Zambijos išvykimo mokestis ~ 25 USD.
 • Konsuliniai PAR, Namibijos, Botsvanos, Zambijos vizų mokesčiai ir siuntimo išlaidos ~ 1300 – 1500 Lt. P.S. norint apžiūrėti Viktorijos krioklį iš Zimbabvės pusės būtina įsigyti Zimbabvės vizą. Esant galimybei viza tvarkoma vietoje (kaina tikslinama).
 • Sveikatos draudimas kelionės metu.
 • Gėrimai pietų ir vakarienės metu, arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams, asmeninės išlaidos.
 • Papildomos paslaugos ir pramogos – kaip nurodyta apraše (ruošiamas kainininkas).
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikrose objektuose mokama papildomai;

Papildoma informacija

 • Trukmė: 23 dienos
 • Minimalus keliautojų skaičius - 15
 • Maksimalus keliautojų skaičius - 30
 • Kelialapio kaina (1 asmeniui) - A. 16499 Lt, - (vykstant ne mažiau 15 keliautojų)
 • B. 15499 Lt, - (vykstant ne mažiau 30 keliautojų)
 • (speciali kaina, nuolaidos netaikomos)
 • Keičiantis lėktuvo bilietų ir paslaugų kainoms bei valiutų kursui, kelionės kaina ir data gali keistis!
 • P.S. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negražinami.

Dokumentai:

 • LR piliečio pasas, galiojantis ne mažiau 12 mėn. !
 • Pase turėtų būti ne mažiau 5 neatspauduotų puslapių vizoms.
 • P.S. kelionės organizatorius neatsako už vizų neišdavimą, migracinių tarnybų sprendimus ir visas iš to plaukiančias pasekmes.

Skiepai:

 • Kelionėje privaloma turėti tarptautinį skiepų sertifikatą – būtina pasiskiepyti nuo geltonojo drugio.
 • Rekomenduojama vartoti antimaliarinius vaistus.
 • Rekomenduojami skiepai nuo Hepatito A ir B, vidurių šiltinės, difterijos, stabligės, poliomelito.
 • Detalesnė informacija: www.saugikelione.lt
 • Vilniuje – gyd. L. Balčiūnienė tel: 852 753220; gyd. A. Marcinkutė tel: 852 751076;
 • Prieš safarį rekomenduojama pasitikrinti sveikatą, kelionėje turėti asmeninę vaistinėlę.

Teirautis agentūroje