Poilsinės kelionės | Pažintinės kelionės | Kruizai | Slidinėjimas kalnuose | Kelionės darbo kolektyvams | Kelionės moksleiviams | Poilsis Lietuvoje

2019-2020 m. žiemos sezonas!

     EGZOTIKA iš Vilniaus: Tanzanija: ZANZIBARAS (NAUJIENA!)
     NAUJIENOS
iš Vilniaus: Kanarų salos: FUERTEVENTŪRA ir
       TENERIFĖ
+ KRUIZAI

     Egiptas iš Vilniaus: MARSA ALAMAS ir TABA
     Portugalija iš  Vilniaus: MADEIRA

Atnaujintos kelionės moksleiviams!


programas rasite  čia.....


Ekspedicija į Aliaską II su žvejyba Kenai upėje

Kelionės kaina nuo 5765.00 €

2017 m. birželio 03 d., rugpjūčio 05 d.

Kelionės metu aplankomos šalys: JAV.

EKSPEDICIJA Į ALIASKĄ II: Kanados ir Aliaskos pakrančių kruizas ir turas po Aliaską iki Arkties vandenyno su žvejyba Kenai upėje

Kelionės aukso fondas:

 • Vankuveris – vienas gražiausių pasaulio miestų.
 • Nepamirštamas aštuonių dienų Kanados ir Aliaskos pakrančių kruizas.
 • Ledynų įlanka – UNESCO pasaulio paveldas.
 • Viena lankomiausių Aliaskos vietų - Koledžo fiordo ledynai.
 • Žvejyba Kenai upėje Aliaskoje.
 • Denalio nacionalinis parkas – pažintis su šiaurės Amerikos tundros augmenija ir gyvūnija.
 • Makinlio kalnas - aukščiausia šiaurės Amerikos žemyno viršūnė.
 • Fairbanksas – auksinės širdies miestas.
 • Skrydis į šiauriausią šiaurės Amerikos tašką prie Arkties vandenyno, eskimų miestelį – Barrow.

Kelionės programa

1 diena. VILNIUS - VANKUVERIS. Skrydis: Vilnius (Ryga, Varšuva) – Europos miestas – Vankuveris. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus vyksite (savarankiškai) į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. VANKUVERIS - KANADOS IR ALIASKOS PAKRANČIŲ KRUIZAS. Pusryčiai. Ekskursija po miestą su vietiniu gidu (už papildomą mokestį). Po pietų vyksite (savarankiškai) į jūrų uosto kruizinių laivų terminalą. Įsiregistruosite į laivą kruizui ir išplauksite iš Vankuverio. Plauksite link Aliaskos pusiasalio vaizdingais Vankuverio salos ir žemyninės Kanados dalies pakrančių fiordais, tarpekliais. Vakarienė. Nakvynė kruizinio laivo kajutėse

3 diena. ALIASKOS PAKRANČIŲ KRUIZAS. Pusryčiai. Visą dieną plauksite vidine Aliaskos protaka – tai vandenyno pakrantės salų grandinės, kurios sąsiauriais ir tarpekliais susijungia su atviru vandenynu. Plaukimo tarp salų ir fiordų metu grožėsitės kalnų viršūnėmis, paslaptingomis įlankomis, žmogaus nepaliesta gamta, stebėsite nuostabų gyvūnijos pasaulį: plikagalvius erelius, jūrų liūtus, banginius. Vidinė Aliaskos protaka - tai senųjų indėnų Tlingit, Haida ir Tsimshian genčių tėvynė, pakrantės pažymėtos jų ritualiniais totemais. Čia nuo seno likę rusų tyrinėtojų žymimieji stulpai, aukso ieškotojų stovyklaviečių liekanos, žvejų kaimeliai, patraukiantys keliautojų žvilgsnius. Pietūs ir vakarienė laive. Nakvynė kruizinio laivo kajutėse.

4 diena. ALIASKOS PAKRANČIŲ KRUIZAS. Pusryčiai. Anksti ryte atplauksite į Ketčikaną, lietingiausią miestą pietrytinėje Aliaskoje. Revilagigedo saloje įsikūrusį miestą mėgstama vadinti pirmuoju Aliaskos miestu, nes dažniausiai būtent į jį pirmiausia atvykstama kruiziniu laivu arba keltu. Seniau šioje vietoje buvo Tlingit genties žvejų kaimelis pavadinimu Kitschk-Hin (vietine Tlingit genties kalba reiškia - „griausmingojo erelio sparno įlanka"), kuris pradėjo augti 1885 metais, kai airis Mikas Martinas įkūrė žuvies konservų fabriką. Miestas siūlo daugybę pramogų (už papildomą mokestį): plaukimą baidarėmis pastovia dulksna dvelkiančiu fiordu, kopimą į Elnių kalną, didįjį Aliaskos medkirčių pasirodymą. Verta pamatyti senąją Creek gatvę, garsėjančią virš vandens „kybančiais" mediniais pastatais, Dolly‘s House muziejų, Aukso Karštinės laikų nešvankybių karaliją - tik 1953 metais veiklą nutraukusią raudonųjų žibintų gatvę. Ketčikano miestas gali pasigirti bene didžiausia ir įvairiausia indėniškų totemų kolekcija Amerikos šiaurės vakaruose, didžiule amatininkų dirbinių įvairove ir pasiūla. Pietūs ir vakarienė laive. Nakvynė kruizinio laivo kajutėse.

5 diena. ALIASKOS PAKRANČIŲ KRUIZAS. Pusryčiai. Ryte atplauksite į Džuno miestą, įsikūrusį Didžiojo kalno papėdėje, apsuptą skaidrių Gastineau kanalo vandenų. Pirmieji naujakuriai šioje vietovėje buvo Tlingit ir Haida genčių indėnai. Tarp ankstyvųjų naujakurių buvo ir daugelis Rusijos aukso ieškotojų bei prekeivių. Būtent Džune rasite viską, kas būdinga Aliaskai: su niekuo nesulyginamus Tracy fiordus, Mendenhall ledynus, ledo laukus. Aktyvių pramogų mėgėjai galės išbandyti safarį rogėmis, kurias trauks šunų kinkinys, raftingą, pasivažinėjimą dviračiais, pasivaikščiojimus po ledyną. Žiemos atrakcijų entuziastai galės snieglente nusileisti žemyn didžiąja uola arba tiesiog paslidinėti. Norintieji turės puikią galimybę patirti tolimosios Aliaskos lašišų žvejybos ypatumus. Netoli nuo miesto esančioje saloje yra viena didžiausių pasaulyje rudųjų meškų koncentracijų. Ledyno sąsiauriuose galėsite stebėti banginius (visos pramogos už papildomą mokestį). Vakare išplauksite iš Džuno miesto. Pietūs ir vakarienė laive. Nakvynė kruizinio laivo kajutėse.

6 diena. ALIASKOS PAKRANČIŲ KRUIZAS. Pusryčiai. Ryte atplauksite į Skagvai miestą – „vartus į aukso laukus". Taip šį miestą pavadino pirmasis čia garlaiviu atplaukęs Viljamas Muras (William Moore). Tai nutiko apie 1890 metus, kai Klondaike buvo rasta aukso. Per pirmuosius metus ieškodami geresnio gyvenimo į Skagvai atvyko daugiau kaip 30 tūkstančių aukso ieškotojų. 1900 metais buvo baigtas Baltosios perėjos ir Jukono kelio (White Pass and Yukon Route) geležinkelis, kuris turėjo palengvinti susisiekimą, tačiau aukso karštinė čia jau buvo pasibaigusi. Skagvai vėl atgijo 1940 po Aliaskos greitkelio statybos ir šiuo metu miestas klesti turizmo dėka. Skagvai mieste nemažai vertų dėmesio objektų: Arkties brolybės salė, kurios fasadas dekoruotas daugybe medinių lentelių; Raudonojo svogūno salūnas, Baltosios perėjos ir Jukono kelio geležinkelio stotis, seniausias Skagvai pastatas – miesto atradėjo namas, pastatytas 1888 metais; Skagvai muziejus, kurio pastatas tarnavo kaip privati mokykla, federaliniai teismo rūmai, kalėjimas ir rotušė. Pietūs ir vakarienė. Nakvynė kruizinio laivo kajutėse.

7 diena. ALIASKOS PAKRANČIŲ KRUIZAS. Pusryčiai. Šią dieną praleisite laive grožėdamiesi nepaprastais Ledynų įlankos vaizdais. 1980 metais 13 tūkstančių kv. km teritoriją aplink Ledynų įlanką buvo nuspręsta paskelbti Nacionaliniu parku. O 1992 metais parkas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Lankytojams Ledynų įlanka geriausiai žinoma dėl gilių fiordų bei ledynų, kurie „leidžiasi" ir tirpsta tiesiog jūroje. Čia yra 16 vaizdingų ledynų, kuriuos patogiausia pamatyti plaukiant kruiziniu laivu. Vasaros metu Ledynų įlankoje gausu banginių. Tik nepamirškite žiūronų! Jei pasiseks, pamatysite kuprotuosius banginius ir orkas. Pietūs ir vakarienė laive. Nakvynė kruizinio laivo kajutėse.

8 diena. ALIASKOS PAKRANČIŲ KRUIZAS. Pusryčiai. Toliau tęsite kelionę gilyn į Aliaską. Šią dieną susipažinsite su Koledžo fiordu, kuris yra Princo Viljamo sąsiauryje (Prince William Sound). Tai viena įspūdingiausių lankytinų vietų Aliaskoje – 30 m ilgio siauras slėnis, kurį suformavo ir vis dar formuoja ledyno liežuviai. Koledžo fiordą galima pasiekti plaukiant kruiziniu ar kitokiu laivu. Mažesniu laivu galima priartėti prie pat ledyno (už papildomą mokestį). Į šią atšiaurią vietovę rekomenduojama vykti birželio-rugpjūčio mėnesiais, kadangi žiema čia itin žvarbi. Plaukiant laivu galima išvysti ant ledkalnių žaidžiančius ruonių jauniklius ar lašišas žvejojančius lokius. Pietūs ir vakarienė laive. Nakvynė kruizinio laivo kajutėse.

9 diena. ALIASKOS PAKRANČIŲ KRUIZAS – SEVARDAS – ANKORIDŽAS – ŽVEJYBA KENAI UPĖJE. Pusryčiai. Anksti ryte atplauksite į Sevardo uostą. Sevardas įsikūręs „prisikėlimo" įlankoje (Resurrection Bay) Kenai pusiasalyje. Tai vienas vaizdingiausių miestų Aliaskoje. Nors rusų laivai čia atplaukdavo nuo 1793 metų, bet oficialiai miesto įkūrėju laikomas John Ballaine, kai 1903 metais nusprendė statyti čia geležinkelį, kuris veikti pradėjo 1923 metais. Miestas klestėjo iki 1964 metų, kol jo nesugriovė žemės drebėjimas. Išsiregistravę iš laivo vyksite (savarankiškai) į Sevardo autobusų stotį ir autobusu važiuosite vaizdingu keliu į Ankoridžą. Keliaudami Sevardo greitkeliu grožėsites dantytomis kalnų viršunėmis, alpinėmis pievomis, krištolo skaidrumo ežerais. Atvykus į Ankoridžą Jūsų lauks dviejų valandų vaizdinga kelionė į žvejybos vietą prie Kenai upės. Vietoje bus suteikta visa informacija apie žvejybą ir kitas pramogas. Vakarienė. Nakvynė lodžijose.

10 - 11 dienos. ŽVEJYBA KENAI UPĖJE. 2 pusryčiai. Dvi dienos skirtos žvejybai ir kitoms pramogoms prie Kenai upės. Pamatysite Aliaskos gamtą tokią, kokia ji buvo prieš šimtus metų - nepaliestą ir bekraštę, kur miškai ir vasaros naktys niekada nesibaigia, o upėse tiesiog knibždėte knibžda žuvies. Aliaska - viena iš populiariausių žvejybos vietų pasaulyje, upėse gausu lašišų ir upėtakių. Karališkąsias lašišas, sveriančias daugiau nei 40 kg, galima žvejoti nuo gegužės vidurio iki liepos. Gausu raudonųjų ir sidabrinių lašišų, upėtakių. Be žvejybos siūlome išmėginti vaizdingą raftingą arba žygį su vietiniu gidu po Kenai nacionalinį laukinės gamtos rezervatą. Vakare galėsite pasidalinti žvejybos įspūdžiais su kitais sodybos svečiais, pasivaikščioti gamtoje, pažvejoti nuo kranto ar pasimėgauti sauna. 2 pietūs ir 2 vakarienės. Dvi nakvynės lodžijose.

12 diena. KENAI UPĖS LODŽIJA - ANKORIDŽAS - TALKETNA. Ankoridžas – Talketna (apie 190 km). Pusryčiai. Išvykimas iš žvejybos vietos ir atvykimas įAnkoridžą. Čia Jūsų lauks automobilis (vairuosite patys), kuriuo kelionę tęsite link vieno nuostabiausių miestelių Aliaskoje – Talketnos, iš kur atsiveria pribloškiantis vaizdas į Makinlio viršukalnę (Mt. McKinley 6194 m). Talketna įsikūrusi vaizdingame Matanuska – Susitna slėnyje, miestelio pavadinimas vietine athabaskanų kalba reiškia „upių susitikimas". Šios vietos istorija prasideda nuo 1896 metų, kai Talketnos prekybos postas peraugo į upių uostą ir 1910 metais prasidėjo Susitna slėnio aukso karštinė. Dabar miestelis įžymus tuo, kad šalia stūkso įspūdingas Makinlio kalnas – aukščiausias Šiaurės Amerikos žemyne. Nakvynė viešbutyje.

13 diena. TALKETNA – DENALIO NACIONALINIS PARKAS (apie 110 km). Laisva diena Talketnoje. Siūlome papildomas pramogas pagal pageidavimą už papildomą mokestį: skrydis lėktuvu virš Aliaskos kalnų grandinės arba kruizas. Toliau kelionę automobiliu tęsite į Denalio nacionalinį parką. Tai daugiau nei 24 tūkstančių kvadratinių kilometrų teritorija, įkurta laukinei gyvūnijai ir augalijai saugoti. Vasaros metu Denalio nacionalinis parkas apsipila įvairių spalvų laukinių gėlių žiedais. Nakvynė viešbutyje.

Pramogos Talketnoje:
1. „McKinley Experience tour" - tai įspūdingas skrydis lėktuvu, kurio metu pamatysite Makinlio viršukalnę. Skrisite virš paskutinio ledynmečio suformuoto reljefo – virš smailių kalnų viršūnių bei gilių slėnių. Pilotas Jums papasakos apie Denalio nacionalinį parką. Pamatysite vaizdingą Šeldono amfiteatrą ir ledo viršūnes. 1 valandos trukmės skrydis kainuoja ~ 193 USD; 1,5 valandos trukmės turas su nusileidimu ant ledyno kainuoja ~273 USD + 10 USD nacionalinio parko mokestis.
2. „McKinley Flyer Tour" - tai skrydis link Makinlio, Forakerio ir Hunterio viršukalnių, virš ilgiausio Denalio nacionaliniame parke esančio Kahiltna ledyno bei virš alpinistų bazės esančios 2195 m aukštyje. 1,25 valandos trukmės skrydis kainuoja ~249USD; 1,75 valandos trukmės turas su nusileidimu ant ledyno kainuoja ~330 USD + 10 USD nacionalinio parko mokestis.
3. „Wilderness Jetboat Adventure Tour" - tai vaizdingas plaukimas, kurio metu susipažinsite su Aliaskos gamta, gėrėsitės Makinlio viršukalnės ir Aliaskos kalnų grandinės panorama. Mėgausitės ramiu pasivaikščiojimu gamtoje, aplankysite autentišką medžiotojų namelį ir pamatysite kaip žmonės gyveno prieš šimtą ir daugiau metų. Kelionės trukmė 2 valandos. Kaina ~63 USD.
Pastaba: ekskursijų kainos gali keistis.

14 diena. DENALIO NACIONALINIS PARKAS. Šią dieną susipažinsite su Denalio nacionaliniu parku, įsikūrusiu pačioje Aliaskos kalnų grandinės širdyje. Parko teritorijoje stūkso daugybė viršukalnių, aukštesnių nei 6000 m, o viena aukščiausių viršūnių „Denali", senąja atabaskanų kalba reiškia „aukščiausia", nors oficialus pavadinimas - Makinlio viršukalnė. Pažinti šią nepaprastą vietą padės 6-8 valandų ekskursija (anglų kalba) autobusu po gražiausias nacionalinio parko vietas. Keliausite po žmogaus nepaliestą laukinę gamtą. Turėsite puikią galimybę susipažinti su tundros augalija ir gyvūnija. Jei likimas bus dosnus, galėsite pamatyti Aliaskos „didįjį ketvertą" - briedžius, elnius, grizlius ir avis, o taip pat daugybę kitų laukinių gyvūnų bei paukščių. Esant geram matomumui, jei oro sąlygos leis, grožėsitės didinguoju Makinlio kalnu. Nakvynė viešbutyje.

15 diena. DENALIO NACIONALIS PARKAS – FAIRBANKSAS (apie 340 km). Ryte važiuosite automobiliu į Fairbanksą. Fairbankso, dar kitaip vadinamu „vartais į arktį", turtinga istorija prasidėjo 1800 m, kai apylinkėse buvo rasta aukso. Jokiame kitame mieste pasaulyje nėra tokių metinių temperatūrų svyravimų – nuo -550C žiemą iki +380C vasarą. Laisvas laikas mieste, kurio metu galėsite aplankyti aukso „kasyklą" (Gold Dredge no8, už papildomą mokestį). Susipažinsite su aukso gavybos įranga ir technologija. Čia galėsite patys pabandyti paieškoti aukso. Jei pageidausite, galėsite aplankyti Aliaskos universiteto muziejų, kuris supažindins Jus su šiaurės regiono biologine įvairove, šiaurės kultūros tradicijomis bei Aliaskos istorija (už papildomą mokestį). Automobilio grąžinimas į nuomos punktą. Nakvynė viešbutyje.

16 diena. FAIRBANKSAS - BARROW (Skrydis lėktuvu). Nuvykimas į oro uostą taksi (už papildomą mokestį). Šiandien Jūsų lauks skrydis į Šiaurės Amerikos žemyno patį šiauriausią tašką – Barrow miestelį, nutolusį 480 km į šiaurę nuo poliarinio rato. Žavus miestelis vietine inupiatų kalba vadinamas Utqiagvik – „snieginių pelėdų medžioklės vieta". Čia pakrantės ledynai beveik visus metus būna arti kranto, ir tik keletui savaičių nuo liepos iki rugpjūčio pasitraukia gilyn į vandenyną. Šioje vietoje saulė pateka tik kartą metuose vasaros laiku ir šviečia nenusileisdama ištisas 84 dienas, o likusios dienos – poliarinė naktis. Vietiniai gyventojai verčiasi žvejyba ir medžiokle. Pažintis su Arkties pakrantės žmonių gyvenimo būdu. Susitiksite su vietiniais gyventojais – inupiat eskimais, kurie supažindins Jus su ceremoninėmis dainomis ir šokiais, tradiciniais žaidimais bei vietiniais amatais. Nakvynė Barrow miestelyje kaimiško stiliaus motelyje po „vidurnakčio" saule.

17 diena. BARROW - FAIRBANKSAS. Ryte skrisite atgal į Fairbanksą. Laisvas laikas mieste. Nakvynė Fairbankse.

18 diena. Skrydis į Lietuvą. Nuvykimas į oro uostą taksi (už papildomą mokestį). Skrydis: Fairbanksas - JAV miestas – Europos miestas –Ryga/ Varšuva/Vilnius.

19 diena. Grįžimas į Vilnių.

INFORMACIJA APIE KELIONĘ:


Minimalus keliautojų skaičius 4.
Vykstant dviese, kaina tikslinama.

Kelionės kaina su kruizu: 5765 EUR asmeniui dviviečiame kambaryje ir vidinėje kajutėje kruizo metu.
Priemoka už kajutę su langu kruizo metu nuo 260 EUR asmeniui.

Į kelionės kainą įskaičiuota

Į Aliaskos turo kelialapio kainą įskaičiuota:

 • Tarptautinių skrydžių bilietai;
 • Vietinių skrydžių Fairbanksas – Barrow, Barrow – Fairbanksas bilietai;
 • 3-jų nakvynių žvejybos turas su vietiniu gidas, maitinimas žvejybos metu (3 pusryčiai, 2 pietūs ir 2 vakarienės), žvejybos įranga ir neperšlapami viršutiniai drabužiai (striukė, kelnės ir batai).
 • Automobilio nuoma 4-rioms dienoms su baziniu draudimu (pvz. Toyota Camry, Chevrolet Impala, Ford Taurus);
 • Autobuso bilietai iš Sevardo į Ankoridžą;
 • 1 nakvynė (3*) viešbutyje su pusryčiais Vankuveryje, 3 nakvynės lodžijose (su maitinimu), 6 nakvynės (3*) viešbučiuose, kaimiško stiliaus moteliuose bei kempingo nameliuose (be maitinimo);
 • 6-8 valandų ekskursija autobusu anglų kalba po Denalio nacionalinį parką su užkandžiais,
 • Kultūrinė – pramoginė programa Barrow miestelyje prie Arkties vandenyno.

Į Kanados ir Aliaskos pakrančių kruizo kainą įskaičiuota:

 • 7 nakvynės kruizinio laivo vidinėje kajutėje (Esant galimybei, už papildomą priemoką, užsisakama aukštesnės klasės kajutę);
 • Maitinimas: 7 pusryčiai, 6 pietūs, 7 vakarienės;
 • Gaivieji negazuoti gėrimai;
 • Vakaro šou programos;
 • Uostų mokesčiai;
 • Visi jūriniai pervežimai.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Į Aliaskos turo kelialapio kainą neįskaičiuota:

 • Oro uostų mokesčiai (apie 290 EUR), tikslinama bilietų išrašymo dieną);
 • Įvažiavimo į JAV elektroninis leidimas 14 USD arba viza;
 • Žvejybos leidimas apie 30 USD dienai (žvejybos leidimą galima užsisakyti internetu ne vėliau kaip dvi savaitės iki išvykimo);
 • Ekskursijos su prierašu „už papildomą mokestį" bei kitos nepaminėtos ekskursijos;
 • Kuras ir papildomi draudimai automobiliui pagal pageidavimą;
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (BŪTINAS!);
 • Neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas (rekomenduojame);
 • Maitinimas, asmeninės išlaidos, arbatpinigiai (rekomenduojame 2-4 USD/asm/dienai);

Į Kanados ir Aliaskos pakrančių kruizo kainą neįskaičiuota:

 • Arbatpinigiai;
 • Alkoholiniai gėrimai;
 • Nealkoholiniai gazuoti gėrimai;
 • SPA ir grožio salonų paslaugos;
 • Pirkiniai laivo parduotuvėse, meno aukcionai, foto galerijos paslaugos, internetas;
 • Medicinos, skalbimo ir sausojo valymo paslaugos;
 • Telefono skambučiai iš laivo į krantą;
 • Visos siūlomos ekskursijos kruizo metu. Rekomenduojame ekskursijas užsisakyti Lietuvoje (apie 180-320 USD/ asmeniui).

Papildoma informacija

LABAI SVARBI INFORMACIJA:

1. Prieš perkant kelialapį būtina turėti Jungtinių Amerikos Valstijų vizą arba elektroninį leidimą vykti į JAV (14 USD) ir biometrinį Lietuvos Respublikos piliečio pasą (išleistą 2006 08 28 ir vėliau). Konsultuojame dėl elektroninio leidimo vykti į JAV. Padedame užpildyti prašymą.

2. Keičiantis lėktuvo bilietų ir paslaugų kainoms bei valiutų kursui, kelionės kaina ir data gali keistis! Lėktuvo bilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.

3. Jeigu kelionę užsako grupė keliautojų, maršrutą, išvykimo laiką ir kitas sąlygas deriname pagal pageidavimą.

4. Objektų lankymo eiliškumas ir skaičius gali keistis.

5. Aliaskoje oras permainingas. Pasikeitus oro sąlygomis gali būti atšauktas ar atidėtas skrydis iš Fairbankso į Barrow arba iš Barrow į Fairbanksą. Jei dėl blogų oro sąlygų neskrendama į Barrow, pinigai už aviabilietus ir kultūrinę - pramoginę programa nėra grąžinami.

Teirautis agentūroje