Poilsinės kelionės | Pažintinės kelionės | Kruizai | Slidinėjimas kalnuose | Kelionės darbo kolektyvams | Kelionės moksleiviams | Poilsis Lietuvoje

2019-2020 m. žiemos sezonas!

     EGZOTIKA iš Vilniaus: Tanzanija: ZANZIBARAS (NAUJIENA!)
     NAUJIENOS
iš Vilniaus: Kanarų salos: FUERTEVENTŪRA ir
       TENERIFĖ
+ KRUIZAI

     Egiptas iš Vilniaus: MARSA ALAMAS ir TABA
     Portugalija iš  Vilniaus: MADEIRA

Atnaujintos kelionės moksleiviams!


programas rasite  čia.....


Iranas 13 d.

Kelionės kaina nuo 1559.00 €   1459.00 €

2016 m. gegužės 03 d., spalio 18 d.

Kelionės metu aplankomos šalys: Iranas.

Kelionių gurmanams – patikrintas, atnaujintas, praplėstas ir optimizuotas maršrutas į masinio turizmo nenuniokotą, neatrastą ir vis dar nepasiektą šalį!

IRANAS

Persija – Azijos paslaptys ir turtai

ŠIRAZAS – PERSEPOLIS – NAKŠE ROSTAMAS – PASARGADAI – BAVANATAS – MEIMANDAS – KERMANAS – MAHANAS – RAJENAS – ŠAHDADO DYKUMA – ZEINODINO KARAVANSARAJUS - JAZDAS – KARANAKAS – ČAK ČAKAS- GARME OAZĖ –KHUR - NAINAS - ISFAHANAS – ABJANĖ – KAŠANAS – KOMAS – TEHERANAS

...būkime atviri kitokio pasaulio patirčiai ir tai praturtins mūsų gyvenimą

 

Kelionės privalumai:

 • Išsami, gyva ir kontrastinga programa, suteikianti visapusišką šalies pažinimą (gamta, istorija, kultūra, religija, politika).
 • Lankomų kultūros ir istorijos objektų įvairovė, atskleidžianti tūkstantmetę valstybės patirtį.
 • Puikūs muziejai, pristatantys šalies istorinį ir kultūrinį paveldą ir jų turtingos ekspozicijos.
 • Galimybė regėti autentišką Rytų valstybės gyvenimą, kuris uoliai saugo savo persišką unikalumą ir tęsia senąsias tradicijas.
 • Vietos žmonių svetingumas ir dėmesingumas, jaudinanti, šilta pažintis su Irano gyventojais ir nuoširdžiu jų susidomėjimu bei pagarba. Irane jausitės saugiai ir patogiai.
 • Pažintis su unikaliu musulmonų šiitų gyvenimu! 90% valstybės gyventojų yra musulmonai šiitai, kurie vadovaujasi teokratinės valstybės santvarka, šariato teise ir mus liečiančiu aprangos kodu. Jūsų laukia neįtikėtina galimybė pabūti kitokioje religinėje aplinkoje, pažinti jos subtilybes ir pamatyti pasaulio įvairovę bei sava patirtimi pajusti dėvimo drabužio specifiką.
 • Neįtikėtini gamtos kontrastai: didingi kalnai, akmeningos dykumos, sausringi pusdykumių slėniai, žaliosios oazės, žydintys prieškalnių sodai ir skardingose aukštumose įsikūrę kaimai.
 • Kelionių organizatoriaus GRŪDA daugiametė kelionių į Iraną organizavimo patirtis bei patikimi partneriai.
 • Profesionali ir patyrusi kelionių po Iraną vadovė N.Lūžienė.
 • Kruopščiai atrinkti ir patikrinti viešbučiai bei svečių namai, atspindintys Vidurio Rytų pasaulio svetingumą ir draugiškimą (ypač egzotiška nakvynė karavansarajuje).
 • Galimybė rinktis skirtingą apgyvendinimo ir maitinimo tipą.

 

 

 

Pačiame Azijos viduryje yra šalis, kurią atitveria aukšti Zagroso kalnai su galingais ugnikalnių kūgiais, plokščiakalniai tėra akmeningos dykumos, baltuoja druskingi seklūs ežerai, kaitrią žemę bergždžiai vėsina nevandeningos upės, pietuose lanku apriečia Persijos įlanka. Kur gi tos paslaptys? Kaip tik šioje žmogui nesvetingoje žemėje dar trečiame tūkstantmetyje prieš Kristaus gimimą susikūrė Elamo valstybė su galingaisiais Sūzais, vėliau Persidos karalius Kyras stulbindamas pasaulį užėmė Babiloną, Kambizas užkariavo dalį Egipto, o Darėjas paskelbė Persepolį savo valstybės sostine. Persijos imperija buvo didžiausia antikos valstybė, ji kontroliavo prekybos kelius, grasino Graikijai, nenusileido Romai. Net Aleksandras Didysis, ginklu pavergęs Persiją, žavėjosi jos paslaptinga dvasia. Kaip tik dvasios turtai tebėra didžiųjų paslapčių saugotojai. Zoroastrizmo ir islamo išpažinėjų išmintis, didingi karalių rūmų ansambliai, dangun šaunantys mečečių minaretai, elegantiški persų poetai, triukšmingi rytų turgūs, mistiški kilimų raštai, svaigūs muzikos garsai – nėra tik praeities dvasia. Nuvykite į Iraną ir galbūt pustomas dykumų smėlis jums atvers Azijos paslaptis ir turtus, tebeslypinčius išmintingame rytiečio žvilgsnyje.

 

Kelionės aukso fondas

 • Širazas – persų kultūros širdis, romantiškiausias senosios kultūros miestas, garsėjantis savo poetais mistikais Hafizu ir Saadžiu, rytietiškais sodais, rožynais ir lakštingalomis.Tai vienas svarbiausių islamiško pasaulio viduramžių miestų, išlaikęs savosios vertės atmintį, kurią jūs išvysite kiekviename žingsnyje – klaidžiodami po gražiausią Irane skliautuotą Vakilio turgų, regėdami puikius persų meistrų darbus, ilsėdamies mečečių maldų salių vėsoje, sutemose klausydamiesi Hafizo eilių.
 • Persepolis – čia jūs patikėsite, kad ir giuvėsiai būna didingi! Tai senoji Persijos karaliaus Darėjo sostinė – vienas įspūdingiausių ir paslaptingiausių Irano istorijos puslapių. Šis istorijos brangakmenis, skaičiuojantis 2500 metų – Achaimenidų dinastijos klestėjimo liudininkas, planuotas, statytas ir puoštas daugybės senosios Persijos talentingiausių meistrų ( UNESCO paveldas).
 • Zagros kalnų masyvo prieškalnės: apsilankymas klajoklių palapinėse, pažintis su Irano nomadų gyvenimo realijomis: unikali buitis, saviti šeimų ir giminių santykiai.
 • Pažintis su Irano kaimo gyventojais - nepakartojama patirtis, kuri leidžia pajusti žmogaus ir gamtos ryšį. Pabendrausite su paprastais žmonėmis, kurių rūpesčiai taip toli nuo mūsų europietiškosios patirties, pabūsite jų aplinkoje, viešėsite jų namuose, iš arti savomis akimis pamatysite šalies gyventojų kasdienybę ir buitį.
 • Meimandas – autentiškas, santūrus ir asketiškas zoroastristų kaimas (UNESCO saugomas kultūrinio kraštovaizdžio paveldas).
 • Kermanas - buvusi sostinė, įsikūrusi Dešte Luto dykumos prieigose 1775 m virš jūros lygio, pagrindinis rankų darbo persiškų kilimų gamybos ir eksporto centras Irane.
 • Dykumų pasaulis - Šahdado dykuma, įsikūrusi žemiausioje ir karščiausioje Irano vietoje, garsėjanti savo fantastiškais smėlio ir vėjo suformuotais dariniais.
 • Nakvynė autentiškame Zeinodino karavansarajuje, menančiame garsiojo Šilko kelio prekeivių karavanus. Tyla ir ramybė dykumų platybėse suteiks jums neužmirštamas poilsio valandas. Kaip ir ankstesniųjų laikų keliautojai, jūs turėsite unikalią galimybę po žvaigždėtu dangumi pajusti pasaulio galybę, gamtos amžinumą ir žmogaus likimo trapumą. Istorija pažvelgs jums į akis...
 • Jazdas – paslaptingas miestas, įsikūręs oazėje tarp dviejų didžiųjų Irano dykumų, garsėjantis savo religinio gyvenimu intensyvumu, įvairove ir tolerancija. Didysis traukos centras - zoroastristų Ugnies šventovė ir Dakhmeh – tylos bokštai.
 • Garme oazė – buvusi gyvybės stotelė Šilko kelio karavanams.
 • Isfahanas - legendinis miestas, kuris niekada nenuvilia. Tai buvusi Persijos sostinė, vienas didžiausių Artimųjų ir Vidurio Rytų prekybos ir kultūros centrų. UNESCO pasaulio kultūros paveldo ojektas - antra pagal dydį pasaulio aikštė - Imamo aikštė.
 • Isfahano turgus – regėsite garsiuosius persiškus kilimus – gausiai ornamentuotus, spalvingus, ataustus aukso ir sidabro gijom, liudijančius šimtametes audimo tradicijas.
 • Abjanė – kaimelis, kuriame tarsi sustoja laikas: jo gyventojai kalba, gyvena ir rengiasi lyg senosios Persijos palikuonys (UNESCO paveldas).
 • Turtingųjų Rytų karališkų lobynų auksas ir deimantai Teherano muziejuose.
 • Rytų pasaulio skoniai ir kvapai – Irano virtuvės patiekalai pasižymi prieskonių gausa ir subtiliais deriniais (įsivaizduokite mėsos patiekalą su granatų sulčių, riešutų ir kardamono padažu).
 • Puikieji Eramo, Šazdės, Doulat Abado, Čehel Sotun, Fino persiški sodai (UNESCO paveldas), garsėjantys gamtos ir dvasios harmonija, suteikiantys atgaivą net dykumų oazėse ir slepiantys religinę simboliką, kurią pamėginsime įskaityti.
 • Pageidaujantiems - poilsis rytietiškoje arbatinėje besimėgaujant kaljano dūmu.

Kelionės programa

Skrydis Vilnius (Ryga ) – Stambulas (arba kitas Europos miestas) – Širazas

 

2 diena. Širazas

Naktį atskridimas į Širazą, Farso provincijos administracinį centrą. Pasitikimas oro uoste ir pervežimas į viešbutį. Po poilsio ir pusryčių Jūsų lauks apžvalginė ekskursija po Širazą. Širazas – romantiškiausias persų kultūros miestas, vadinamas Persijos kultūros sostine, garsėjantis savo poetais Hafizu ir Saadžiu, rytietiškais sodais, rožynais ir lakštingalomis. Miestas turtingas ir istorine praeitimi, kuri siekia 6000 metų. Būtent šio miesto apylinkėse archeologai rastuose molio induose patvirtino ankstyviausią žmonijos vyndarystės patirtį – Širazo vynus, kurių gamybos tradicija nutrūko Irano islamo respublikoje, tačiau išliko Europoje. Ekskursijos metu pasigrožėsite senuoju Širazu – buvusios XVIII a. sostinės didybe. Matysite vienus iš miesto vartų – Korano vartus, kurie pasitikdavo atvykstančius iš Isfahano. Pasakojama, kad Zandų dinastijos laikais XVIII a. juose buvo laikomas Korano rankraštis. Todėl visi, atvykstantieji pro šiuos vartus gaudavo palaiminimą. Nors 1937m. Korano rankraštis buvo perkeltas į miesto muziejų, šie vartai neprarado savo simbolinės vertės. Dabar vartai yra dalis miesto parko, kuriame širaziečiai mėgsta iškylauti ir ilsėtis. Neliksite abejingi išvydę garsiąją Karim Khano rūmų tvirtovę, pastatytą valdant Zandų dinastijai, kadaise paverstą kalėjimu, kuriame dabar įkurtas Irano kultūros paveldo organizacijos kuruojamas muziejus ir amatininkų dirbtuvės. Vėliau apžiūrėsite nuostabią XVIII a. Vakilio mečetę su kupolu ir 48 ornamentuotomis kolonomis. Galėsite paklaidžioti Vakilio turgaus labirintais, apžiūrėti Muširo karavansarajų ir miniatiūrinius vidinius kiemelius bei arbatines, skirtas poilsiui. Čia gausu parduotuvėlių, siūlančių vario dirbinius, persiškus kilimus, įvairiausius rankdarbius, prieskonius ir kitokias rytietiškas gėrybes. Jūsų akis džiugins ne tik saviti miesto suvenyrai, bet ir viena elegantiškiausių pietų Irane Nasir al Molk mečetė, garsi įspūdingais vitražais arba Imamzadeh-ye Ali Ebn-e Hamze mečetė, kurioje palaidotas šacho Čerako sūnėnas emyras Ali – tai itin svarbi piligrimystės vieta, pasižyminti tolerancija ir svetingumu kitataučiams ir kitatikiams (mečečių pasirinkimas atsižvelgiant į religinių švenčių kalendorių). Nuo miesto šurmulio galėsite pailsėti Eramo (Rojaus) sode – tai bus pirmoji pažintis su vienu iš devynių puikiųjų persiškų sodų, kuriuos 2011 m. ėmėsi globoti UNESCO. Aplankysite ir dviejų garsių persų poetų kapavietes mauzoliejus: Hafizo ir Saadžio. Jų eiles iki šių dienų jums gali persiškai padeklamuoti prabėgantis gatvės vaikas. Šacho Čerako mauzoliejus, pastatytas XIVa. – tai viena svarbesnių šiitų piligrimystės vietų (turistams lankyti negalima). Nakvynė viešbutyje.

 

3 diena. Širazas - Persepolis – Nakše Rostamas - Pasargadai – kaimas Bavanato apylinkėse (pažintis su kaimo gyventojų kasdiena)

Po pusryčių išvykimas į Persepolį, senovės Persijos sostinę – religinį centrą, įspūdingiausią senovinį statinį Artimuosiuose Rytuose, saugomą UNESCO. Čia jūs patikėsite, kad ir griuvėsiai gali būti didingi! Tai miestas, kurį Persijos galybei parodyti VIa.pr.Kr. pradžioje įkūrė pats karalius Darėjas Didysis. Tai miestas, kuris savo klestėjimo metais stulbino užmojais ir turtu: galingais Visų tautų vartais, plačiomis grįstomis gatvėmis, prašmatniais laiptais, vedančiais į valdovų Darėjo, Kserkso, Artakserkso rūmus, neįtikėtinai puikiai išlikusiais bareljefais, kurių artumas ir realumas užima kvapą. Persepolis stebina ir savo stipriu tikėjimu – regėsite vienos paslaptingiausių religijų – zoroastrizmo ženklus, sparnuotą Ahūrą Mazdą, globojusį ne tik valdovų rūmus, bet ir visą valstybę.

Turėsite unikalią galimybę išvysti autentiškus senovinius dantiraštinius įrašus Elamo, senosios persų ir babiloniečių kalbomis. Užkopusieji ant Artakserkso II kapavietės kalne galite apžvelgti būtos didybės panoramą, pajusti negailestingą laiko tėkmę, o nekopusieji galės pailsėti rūmų pavėsyje. Laisvu laiku Jūsų lauks suvenyrų parduotuvės, knygynai, kavos ar sulčių atgaiva. Po to aplankysite greta Persepolio esančius Nakše Rostamo reljefus uolose, nekropolį - senąsias Persijos karališkąsias kapavietes (UNSECO paveldas). Keliautojų pageidavimu galimi pietūs pavėsingame persiško maisto restorane (už papildomą mokestį). Pasargadai – pirmoji dinastinė Achaimenidų sostinė, įkurta paties karaliaus Kyro Didžiojo. Didingas, bet kuklus karaliaus mauzoliejus – ankstyvosios Persijos karalystės palikimas. Popiet vyksite į vieną iš Irano kaimų, esančių ten, kur susitinka kalnai ir dykuma. Pakeliui, atsižvelgiant į metų laiką ir metereologines sąlygas, laukia apsilankymas nomadų palapinėse, kur susipažinsite su dabartinių Irano klajoklių tradicijomis bei šių dienų gyvenimo pokyčiais. Zagros prieškalnėse Jūs turėsite unikalią progą pamatyti nefasadinį Irano gyvenimą: apsistosite viename iš šalies kaimų, vakarieniausite sykiu su vietos gyventojais, ragaudami jų kuklų, bet nuoširdžiai paruoštą maistą, nakvosite jų namuose, kur šeimininkai paklos jums patalą ant vietos moterų nuaustų persiškų kilimų. Ir nesvarbu, jog vietos žmonės temoka farsi kalbą – jūs susikalbėsite su jais šypsenomis ir gestais, ir tai niekada neišdils iš jūsų atminties. Grupės pageidavimu svetingi šeiminkai pakvies muzikantus, kurie supažindins su persiškais instrumentais ir vingriomis rytietiškomis melodijomis (už papildomą mokestį). Vakarienė ir nakvynė kaime vietos gyventojų namuose.

4 diena. Bavanatas – Meimandas - Kermanas

Pusryčiai. Ryte jūs turėsite galimybę pamatyti, kaip gyvena Irano kaimas: aplankysite namus, kuriuose kepama duona ir jūs galėsite paragauti karštos jums iškeptos duonos paplotį, regėsite, kaip audžiami persiški kilimai ir rišami garsieji kilimų vertę lemiantys mazgai.

 

 

 

Išvykimas link Kermano. Pakeliui lankysite Meimando kaimą, kuris yra įtrauktas į UNESCO saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą už kultūrinio kraštovaizdžio išsaugojimą. Meimandas – klajoklių, neturinčių nuolatinių namų, gyvenančių rankomis išraustose olose ir nuolat migruojančių žmonių buveinė. Nesitikėkite, jog šis kaimas pasitiks jus turistams skirtu aptarnavimu – šio olų kaimelio gyventojai, kurių viso tebėra apie porą šimtų, gyvena savo pusiau klajoklišką gyvenimą, santūrų ir asketišką. Tačiau jūs turėsite galimybę pažinti autentišką šimtmečių tradicijas išsaugojusį zoroastristų kaimą. Atvykimas į senovinį rožėmis kvepiantį Kermano miestą, įkurtą Sasanidų imperijos laikais, dar vadinamą Žvaigždžių miestu ir pasaulio širdimi, įtrauktą į tūkstančio švariausių pasaulio miestų sąrašą. Kermanas - buvusi sostinė, įsikūrusi Dešte Luto dykumos prieigose 1755m virš jūros lygio, apsupta kalnų. Šis miestas garsus savo sena istorija ir turtingu kultūriniu paveldu: citadelės liekanos, daugybė mečečių, Zoroastros pasekėjų Ugnies šventykla, Bage Sirifo sodas. Kermanas yra svarbiausias rankų darbo tradicinių persiškų kilimų gamybos ir eksporto centras Irane bei svarbausias pistacijų eksportuotojas pasaulyje. Aplankysite Gandž Ali Khano kompleksą ir Džame mečetę. Gandž Ali kompleksas – tai aplink pagrindinę miesto aikštę išsidėstę mokykla, karavansarajus, pirtis, vandens rezervuaras ir mečetė bei turgus, menantys Safavidų laikotarpį. Kompleksą suplanavo architektas iš Jazdos M.Soltani, o pavadintas buvo fundatoriaus ir provincijos valdytojo 1596 – 1621 m. Gandž Ali Khano vardu. Apsilankysite puikiai išlikusioje Kermano pirtyje, o turguje galėsite įsigyti vaisių, saldumynų, prieskonių ar tiesiog pasmalsauti dairydamiesi. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Kermanas – Mahanas – Rajenas – Kermanas

Pusryčiai. Išvyka į Mahano sufijų centrą, kuriame yra garsaus Irano mistiko ir poeto Nematola Vali mauzoliejus, įrengtas 1436m. ir tapęs piligrimų lankoma vieta. Sufistai skelbia, kad dievas pažįsta mus su juo susiliejant per ekstazę ir kontempliaciją. Nors šis mokymas dažnai buvo vadinamas eretišku ir jo išpažinėjai persekiojami, dabar dalis islamo dvasinkų mano, jog sufizmas neprieštarauja islamo principams. 1601m. Šachas Abasas I išplėtė šventavietę ir atnaujino įspūdingą mėlynomis plytelėmis dengtą kupolą, kuris tuo metu garsėjo kaip vienas puikiausių senojoje Persijoje. Šazdės sodai, įkurti 1850m., yra vieni iš 9 Irano sodų, kuriuos 2011m. UNESCO įtraukė į kultūros paveldo objektų sąrašą. Šie sodai – įėjimo vartai, rezidenciniai dviejų aukštų rūmai, fontanai ir vešli augmenija – tai tikras klasikinio persiško sodo pavyzdys. Toliau keliausite į unikalią Rajeno tvirtovę – dykumos citadelę, vieną didžiausių ir geriausiai išlikusių molinių viduramžių tvirtovių (po 2003m. žemės drebėjimo sunaikintos Bamo tvirtovės). Tai būdinga dykumų tvirtovė, statyta iš saulėje degtų molio plytų. Manoma, kad tokias tvirtoves statydavo ikiislamiškojo laikotarpio Sasanidų valdovai. Paskutinieji gyventojai ją apleido maždaug prieš 150 metų. Rajeno tvirtovė yra neįtikėtinai gerai išlikusi ir atlaikiusi gamtines stichijas, kurios sunaikino panašius apylinkėse buvusius pastatus. Tai unikali galimybė susipažinti su ikiislamiškojo meto architektūra ir gyvensena dykumose. Grįždami į Kermaną, mėgausitės fotogenišku dykumų kraštovaizdžiu. Vėliau lankysite Gandž Ali Khano kompleksą ir Džame mečetę. Gandž Ali Khano kompleksas - tai aplink pagrindinę miesto aikštę išsidėstę mokykla, karavansarajus, pirtis, vandens rezervuaras ir mečetė bei turgus, menantys Safavidų laikotarpį. Kompleksą suplanavo architektas iš Jazdos M.Soltani, o pavadintas buvo fundatoriaus ir provincijos valdytojo 1596-1621 m. Gandž Ali Khano vardu. Nakvynė viešbutyje.

 

6 diena. Kermanas – Šahdado dykuma - Zeinodino karavansarajus

Pusryčiai. Išvyka į Šahdado dykumą, kuri įsikūrusi žemiausioje ir karščiausioje Irano vietoje, garsėja savo fantastiškais smėlio ir vėjo suformuotais dariniais: gamtos kūrinija pranoksta mūsų fantaziją ir stulbina savo panašumu į žmogaus statytas tvirtoves, pilis bei šventyklas. Šahdado dykuma yra dalis didžiosios Luto dykumos (Dešte Luto), kurią 2007 m. UNESCO įtraukė į preliminarų saugotinų gamtos objektų sąrašą. Luto dykuma yra garsi uolų, smėlio ir vėjo dariniais (vadinamais jardangais), aukštomis smėlio piramidėmis ir pačia karščiausia temperatūra pasaulyje. Kelionė į Zeinodino karavansarajų. Zeinodino karavansarajus – senųjų prekybos kelių poilsio vieta, kuri šiuo metu yra pritaikyta turistų poreikiams. Senojo karavansarajaus rekonstrukcija sulaukė tarptautinio įvertinimo (UNESCO 2005 m. ir 2006 m.). Tyla ir ramybė dykumų platybėse suteiks jums neužmirštamas poilsio valandas. Jūs turėsite unikalią galimybę po žvaigždėtu dangumi pajusti pasaulio galybę, gamtos amžinumą ir žmogaus likimo trapumą. Tokios naktys pagimdė gražiausius Persijos poetų posmus ir išminčių tikėjimo tiesas. Nakvynė karavansarajuje.

7 diena. Zeinodino karavansarajus – Jazdas

Pusryčiai, išvykimas į Jazdą, vadinamą dykumų perlu. Šis miestas įsikūręs oazėje tarp dviejų didžiulių Irano dykumų Dešte Keviro ir Dešte Luto 1200m aukštyje, Kuhrudo kalno šlaite, kur driekiasi derlingi laukai ir granatmedžių plantacijos. Tai seniausias pasaulyje nedegtų plytų miestas, žinomas nuo Va. Klestėjo dėl prekybos kelių tarp Vidurinės Azijos ir Indijos. Jau tuomet tapo svarbus prekybos ir šilko audinių centras, palikęs gilų įspūdį didžiajam Europos keliautojui Markui Polui. Jazdas tebegarsėja savo religinio gyvenimo intensyvumu, įvairove ir tolerancija, yra suteikęs prieglobstį daugybei dėl religijos persekiotų žmonių. Iki šių dienų čia gyvena išvengę islamizacijos Zaratustros pasekėjai. Mieste išlikusi siena (XII-XIVa.), puiki Penktadieninė arba Didžioji mečetė (XIVa.), didžiausias miesto architektūros paminklas, kurio grakštūs turkio spalvos minaretai aukščiausi Irane. Didelis traukos centras yra Zoroastristų amžinosios Ugnies šventykla Ateškadė, kur ne vieną tūkstantį metų dega šventoji ugnis. Lankysite išskirtinę vietą Jazde - Dakhmeh – tylos bokštus, kuriuose savo mirusiuosius ypatingu būdu laidojo Zoroastros pasekėjai. Pagal zoroastristų religiją ugnis, žemė, vanduo ir oras yra šventi, todėl jų negalima užteršti mirusių žmonių kūnais. Tikėjimo išpažinėjai mirusiuosius užkeldavo į tylos bokštus ir palikdavo sulesti grifams, kad būtų išlaikyta gamtos harmonija. Dabar šis ritualas Irane yra uždraustas ir tylos bokštai savo funkcijos nebeatlieka. Aplankysite Doulat Abado sodus ir rūmus (UNESCO), kurie pasižymi ypatinga ventiliacija - badgir arba vėjų bokštais (vėjagaudėmis). Išvysite Amir Čakmako kompleksą, kuris lankomas minint trečiojo imamo Huseino žūtį ir persų tautos kančias. Pati autentiškiausia miesto dalis – senamiestis, kurį UNESCO ketina skelbti kultūros paveldu. Pasivaikščiojimas senomis vingiuotomis gatvelėmis, paklūstant jų klaidumui, durų rankenų paslaptims ir netikėtiems laiptams į vandens saugyklas. Nakvynė viešbutyje.

8 diena. Jazdas – Karanakas – Čak Čakas - Garme oazė

Pusryčiai. Kelionė į Karanaką – kalnuose tebegyvenantį archajišką Zoroastros pasekėjų kaimą, pastatytą iš saulėje džiovintų plytų, vis dar menantį imamo Rezos kelionę (tą liudija akmens įrašai), išsaugojusį Šazdeko karavansarajų ir mečetę. Kaimą sudaro šių dienų gyvenama dalis ir apleistas senasis ištuštėjęs kaimas, įsikūręs ant ant nedidelės uolos viršūnės, nuo kurios atsiveria įspūdinga apylinkių panorama. Manoma, kad kaimas įsikūrė dar ikiislamiškajame Sasanidų laike, vėliau buvo islamizuotas, o dabar atspindi naująją Irano realybę - senieji kaimai tuštėja, nes gyventojai keliasi į miestus, apleisdami senąsias tėviškes ir pamiršdami tradicijas.

Po Karanako pajudėsite link Čak Čako – vienos svarbiausių ir švenčiausių kalnuose įsikūrusių Zoroastros pasekėjų vietų, į kurios Pire Sabzo šventyklą kasmet birželį suplūsta minios piligrimų ne tik iš Irano, Indijos, bet ir iš kitų šalių. Ši Sasanidų laikotarpio šventavietė apipinta daugybės legendų, kurios pasakoja apie čia pat ištrykštantį šaltinį ir ypatingas uolų spalvas. Dabartinė Čak Čako šventykla – bronzinėmis durimis atribota kalnų grota, kurioje kurstoma šventoji ugnis.

Šios dienos kelionės tikslas – įspūdingoji Garme oazė svarbiausioje Irane Dešte Keviro dykumoje. Šio kaimelio gyvybė visiškai priklauso nuo šaltinio, ištekančio kalnuose ir drėkinančio datulinių palmių plantacijas bei sodus. Šis šaltinis buvo atgaiva ir Šilko kelio karavanams, kurie apsistodavo poilsiui ilgame pagrindiniame prekybos kelyje nuo Kinijos iki Europos. Aplankysite svetingus menininko Maziaro ir jo šeimos svečių namus, veikiančius nuo 1999 metų. Stebėdami oazės gyvenimą, pasivaikščiosite tarp datulinių palmių, kurių čia priskaičiuojama daugiau nei 25 rūšys, pageidaujantys nusipirks vietinių rankdarbių, pakopinės spalvingomis kalvomis. Vakarą vainikuos šeimininkų paruoštos vaišės, galbūt palydėtos paties šeimininko muzikinės programos. Nakvynė Atešuni svečių namuose.

9 diena. Garme oazė – Khur - Nainas – Isfahanas

Po pusryčių išvyksite link Khur miestelio,kurio apylinkėse aplankysite išdžiūvusį druskų ežerą. Turėsite galimybę pasigrožėti neregėtu dykumos peizažu, pavaikščioti po išsausėjusius druskingus ežero pakraščius, gėrėdamiesi neįtikėtinais druskų kristalų sukurtais piešiniais (SVARBU! Vykstama esant tinkamoms metereologinėms sąlygoms – tik sausuoju periodu). Pakeliui į Isfahaną Naine apžiūrėsite seniausią Irano mečetę (IX a.) ir istorinį miesto kvartalą. Atvykimas į Isfahaną. Isfahanas - legendinis miestas, kuris niekada nenuvilia. Jis įsikūręs Zagroso kalnų šlaituose 1580 m aukštyje, abipus Zajanderudo upės. XI-XIIIa. valdant Seldžiukidams Isfahanas buvo Persijos sostinė, vienas didžiausių Artimųjų ir Vidurio Rytų prekybos ir kultūros centrų. Šis miestas yra gyvas praeities liudininkas, besididžiuojantis senais paminklais ir kartu pulsuojantis neramia rytietiška dvasia. Miestas garsus legendiniais įkūrėjais ir dėl savo šlovės bei grožio buvo pavadintas „Puse pasaulio". Lankysite armėnų kvartalą ir turėsite galimybę apžiūrėti Vank bažnyčią – vieną įspūdingiausių armėnų šventyklų pasaulyje, garsėjančią puikiomis freskomis. Esant galimybei apžiūrėsite XVIIIa. pr. teologijos mokyklą (medresę) Čahar Bai, kurios puikų kiemą rėmina dviaukščiai fligeliai su mokinių kambariais ir maldos salė. Isfahaną garsina ir per Zajenderudo upę pastatyti įspūdingi arkiniai tiltai: Šahristano (XIIa.), Sio Se (1632m.), Chadžu (1650m.) ir kiti. Pati Zajenderudo upė jau paveikta gamtos pokyčių, jos srautas valdomas žmogaus, todėl galite pataikyti tuomet, kai, atidarius užtvanką, sausą upės vagą užlieja vanduo ir visam miestui tai didelis džiaugsmas. Vakarais čia verda gyvenimas: vietiniai renkasi susitikimams, pokalbiams, pasisėdėjimams prie arbatos. O jei upė bus sustabdyta, turėsite galimybę pasivaikščioti sausa jos vaga, apžvelgti tiltus iš apačios, pajusti jų mastą ir galybę. Laisvas laikas, kurį galėsite praleisti krantinėje, grožėdamiesi apšviestais tiltais, vaišindamiesi arbata ir įsiliedami į vietinių gyventojų šurmulį. Nakvynė viešbutyje.

 

10 diena. Isfahanas

Pusryčiai. Tęsite pažintį su Isfahanu. Aplankysite antrą pagal dydį pasaulio aikštę - Imamo aikštę (Naše Džahan, 500x160 m, UNESCO pasaulio paveldas), kurią iš visų pusių įrėmina puikūs ir prabangūs statiniai. Imamo (1638 m.) mečetė, stebinanti savo didybe ir puošnumu: didingi vartai (ivanai), erdvus vidinis kiemas, didžiulė maldos salė ir puikus kupolas, dengtas garsiomis persiškomis plytelėmis su kaligrafiniais įrašais. Elegantiška šeicho Lotfala (1617m.) mečetė, jos gan kukli išorė kontrastuoja su vidaus dekoru, kuris kupolo skliaute sužavės povo margumą imituojančiu raštu. Pabuvosite ir garsiuosiuoses rūmuose, kurie mena miesto didybės laikus: šeicho rezidencija Ali Kapu (1597-1660m.), kurioje kopdami laiptais susipažinsite su priėmimo menėmis ir neįtikėtina akustika pasižyminčiu muzikos kambariu, apžvelgsite aikštės panoramą. Čehel Sotun– 40 kolonų rūmai su unikaliais sienų tapybos pavyzdžiais ir puikiu sodu, kuriame esantis tvenkinys bei rožynai leidžia dar kartą patirti persiškų sodų paslaptį (UNESCO).

Isfahano turgus (bazar-e Bozorg) yra vienas svarbiausiaų Irane ir garsėja ne tik senųjų amatininkų dirbiniais, bet ir modernių menininkų kūriniais. Miestas garsėja kilimų audimu, sidabro, vario, žalvario dirbiniais, koklių dailiaisiais amatais. Ypač vertinami Isfahano rištiniai kilimai, gaminami nuo XVIa. ir pasižymintys savita spalvine gama, simetriška kompozicija - tai vieni gražiausių ir brangiausių rištinių kilimų pasaulyje. Vėliau (atsižvelgiant į religinių švenčių kalendorių) lankysite Džame mečetę – tobulą islamo architektūros pavyzdį, kuriame atsiskleidžia ne vieno šimtmečio architektūrinės minties raida. Tai – didžiausia šalyje, viena gražiausių ir seniausių mečečių ne tik Irane, bet ir visame pasaulyje, saugoma UNESCO. Esant galimybei, už papildomą mokestį lankysitės „jėgos namuose" (zurkhaneh), kur suteikiama unikali galimybė išvysti savito Irano vyrų apeiginio sporto treniruotę. Nakvynė viešbutyje.

11 diena. Isfahanas – Abjanė – Kašanas – Komas - Teheranas

Pusryčiai. Išvykimas iš Isfahano link Abjanė. Lankysite UNESCO saugomą kaimelį, įsikūrusį 2500 m aukštyje Karkaso kalno papėdėje dykumos kaimynystėje. Laikas šiame kaimelyje atrodo sustojęs: jo gyventojai kalba, gyvena ir rengiasi lyg senosios Persijos palikuonys. Abjanė pasižymi ypatingu urbanistiniu planu: namai sustatyti taip glaudžiai, jog rodos lyg gynybinė siena, turėjusi atgrasinti perėjūnus.Tai unikali galimybė pažinti autentišką gyvenimo būdą, išsaugotą šimtmečiais. Kelionė į Kašaną. Kašanas – dykumos oazėje išaugęs miestas, šilkų ir tekstilės centras, kuriame ekskursijos metu išvysite puikius XIXa. pirklių Tabatabaji arba Borodžero namus. Tai tradiciniai prabangūs Irano namai su įmantria puošyba, vidiniais kiemais ir išpuoselėtais sodais. Fino sodas – klasikinė persiško rojaus sodų versija (UNESCO). Išvykimas į Komą. Komas (Qom) – musulmonų šiitų religinis centras, kuriame yra Hazrat-e Masoumeh – imamo Rezos sesers mauzoliejus su kulto pastatų ansambliu iš IX-XIXa. (turistai į vidų neįleidžiami). Tai vienas pagrindinių šiitų maldininkų piligrimystės centrų, leidžiantis geriau pažinti ir pajusti dvasinį musulmonų pasaulio gyvenimą. Komas – Islamo revoliucijos židinys, iki šių dienų likęs vienu iš pagrindinių konservatyviųjų tradicijų saugotoju. Čia jus gali priversti nejaukiai pasijusti reiklūs vietos gyventojų ar piligrimų žvilgsniai. Tačiau būtent šiame mieste jūs patirsite šalies tikėjimo dvasią ir jos stiprumą.

 

 

 

 

 

Išvykimas į Teheraną. Pakeliui trumpas sustojimas prie vienos iš pagrindinių šiitų pasaulio piligrimystės vietų – Ajatolos Chomeinio mauzoliejaus, moderniausio islamo religinės architektūros komplekso. Atvykimas į Teheraną. Nakvynė viešbutyje.

12 diena.Teheranas

Pusryčiai. Teheranas, įkurtas IXa. Elburso kalno papėdėje, sostine tapo XVIIIa. Dabar tai modernus megapolis, besididžiuojantis didžiuliais senosios Persijos turtais, sukauptais garsiausiauose jo muziejuose. Teherane lankysite Golestano rūmus (rožių rūmai), kurie pastatyti Qajar dinastijos valdymo metais XIXa., kad taptų ramybės ir susikaupimo sala valdantiesiems. Šiuose rūmuose buvo karūnuoti du paskutiniai Pahlavi karaliai. Šiuo metu rūmuose lankytojams atverta karūnavimo salė, meno galerija ir valdovų kambariuose įrengta muziejinė ekspozicija. Saadabadas– vasarinė šacho rezidencija - tikrai paliks jums įspūdį savo užmojais ir didybe. Teherano muziejų ekspozicijos pristato šio krašto gyventojus ir civilizacijos raidą nuo seniausių laikų (Archeologijos muziejus), karališkuosius Persijos karalių lobius (ekspozicija nedirba penktadieniais), tarp kurių vienas didžiausių pasaulio deimantų Darya-e-Noor (šviesos jūra), Persijos pasididžiavimą – gausią rankų darbo kilimų kolekciją (Kilimų muziejus), Rytų keramikos technologijos raidą ir puikiausius jos pavyzdžius(Keramikos muziejus). Esant galimybei, puikius Irano amatininkų darbus pamatysite Rezos Abasi muziejuje, pavadintame garsiausio miniatiūrų meistro vardu.

Teherano turgus – tai miestas mieste, kurio siaurose gatvelėse verda ne tik prekybinis gyvenimas: čia galite apžiūrėti siūlomas prekes, sužinoti politines naujienas, aplankyti vieną iš daugelio mečečių, pajusti vieno didžiausių Rytų turgaus pulsą. Vakare atsisveikinimo vakarienė tradiciniame restorane (už papildomą mokestį) . Nakvynė viešbutyje.

13 diena. Skrydis Teheranas – Stambulas (arba kitas Europos miestas) – Ryga (Vilnius)

Pusryčiai (arba pusryčių paketas). Pervežimas į oro uostą. Skrydis ir grįžimas į Lietuvą.

 

Kelialapio kaina: nuo 1559 Eur – 1459 Eur  (1 asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje). Speciali kaina, nuolaidos netaikomos.

 

Priemoka už vienvietį kambarį: kaina tikslinamaĮ kelionės kainą įskaičiuota

 • Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą autobusu;
 • 9 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose, svečių namuose;
 • 1 nakvynė tradiciniu persišku stiliumi kaime vietos gyventojų namuose. Miegama dažniausiai po 4 žmones kambaryje ant čiužinių. Čiužinys tiesiamas ant persiško kilimo (lovų nėra). Duodama balta patalynė, antklodė, pagalvė. Yra galimybė nusiprausti po dušu (turėkite savo rankšluostį). Tualetas gali būti lauke;
 • 1 nakvynė Zeinodino karavansarajuje. Miegama ant čiužinių, kurie tiesiami ant persiško kilimo (lovų nėra). Dviviečiai miegamieji vienas nuo kito atskirti puošniomis užuolaidomis. Karavansarajuje yra dušai, tualetai – 2 patogumų blokai (vyrams ir moterims atskirai); *
 • 1 nakvynė Garme oazeje svečių namuose tradiciniu persišku stiliumi ant čiužinių, dažniausiai po 4 žmones. Čiužinys tiesiamas ant persiško kilimo (lovų nėra). Duodama balta patalynė, antklodė, pagalvė. Yra galimybė nusiprausti po dušu (patogumai bendri);
 • Maitinimas: 12 pusryčių, 2 vakarienės;
 • Ekskursinė – pramoginė programa pagal kelionės aprašymą;
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą;
 • Vietos gidų paslaugos;
 • Kvalifikuoto kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

* Nakvynė Zeinodino karavansarajuje yra ypač egzotiška ir įspūdinga!

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Tarptautinių skrydžių bilietai su oro uostų mokesčiais nuo 470 – 599 Eur - kaina priklauso nuo oro linijų bendrovės, bilieto išrašymo datos etc.;
 • Irano vizos konsulinis mokestis ir formalumų sutvarkymas nuo 68 EUR;
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (BŪTINAS!).
 • Neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas (rekomenduojame);
 • Arbatpinigiai vietos gidams 2-3 EUR asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 EUR asm. (dienai), asmeninės išlaidos.

 

Papildoma informacija

SVARBU ! Pageidaujantiems yra galimybė užsisakyti 9 vakarienes ir aukštesnės klasės viešbučius. Priemoka nuo 199 EUR asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje.


Teirautis agentūroje