Poilsinės kelionės | Pažintinės kelionės | Kruizai | Slidinėjimas kalnuose | Kelionės darbo kolektyvams | Kelionės moksleiviams | Poilsis Lietuvoje

2019-2020 m. žiemos sezonas!

     EGZOTIKA iš Vilniaus: Tanzanija: ZANZIBARAS (NAUJIENA!)
     NAUJIENOS
iš Vilniaus: Kanarų salos: FUERTEVENTŪRA ir
       TENERIFĖ
+ KRUIZAI

     Egiptas iš Vilniaus: MARSA ALAMAS ir TABA
     Portugalija iš  Vilniaus: MADEIRA

Atnaujintos kelionės moksleiviams!


programas rasite  čia.....


Klasikinis Iranas

Kelionės kaina nuo 1539.00 €   1385.00 €

2015 m. lapkričio 06 d., 2016 m. balandžio 08 d., lapkričio 04 d.

Kelionės metu aplankomos šalys: Iranas.

ŠIRAZAS – FIRŪZABADAS - PERSEPOLIS – NAKŠE ROSTAMAS – PASARGADAI – JAZDAS – NAINAS - ISFAHANAS – NATANZAS –ABJANĖ – KAŠANAS – KOMAS – AJATOLOS CHOMEINIO MAUZOLIEJUS - TEHERANAS

...būkime atviri kitokio pasaulio patirčiai ir tai praturtins mūsų gyvenimą

Kelionės vadovė senųjų civilizacijų žinovė – Neringa Lūžienė

Kelionės privalumai

 • Gyva ir kontrastinga programa, suteikianti esminį šalies pažinimą (gamta, istorija, kultūra, religija, politika).
 • Lankomų kultūros ir istorijos objektų įvairovė, atskleidžianti tūkstantmetę valstybės patirtį.
 • Puikūs muziejai, pristatantys šalies istorinį ir kultūrinį paveldą ir jų turtingos ekspozicijos.
 • Galimybė regėti autentišką Rytų valstybės gyvenimą, kuris uoliai saugo savo persišką unikalumą ir tęsia senąsias tradicijas.
 • Vietos žmonių svetingumas ir dėmesingumas, jaudinanti, šilta pažintis su Irano gyventojais ir nuoširdžiu jų susidomėjimu bei pagarba. Irane jausitės saugiai ir patogiai.
 • Pažintis su unikaliu musulmonų šiitų gyvenimu! 90% valstybės gyventojų yra musulmonai šiitai, kurie vadovaujasi teokratinės valstybės santvarka, šariato teise ir mus liečiančiu aprangos kodu. Jūsų laukia neįtikėtina galimybė pabūti kitokioje religinėje aplinkoje, pažinti jos subtilybes ir pamatyti pasaulio įvairovę bei sava patirtimi pajusti dėvimo drabužio specifiką.
 • Neįtikėtini gamtos kontrastai: didingi kalnai, akmeningos dykumos, sausringi pusdykumių slėniai, žaliosios oazės, žydintys prieškalnių sodai ir skardingose aukštumose įsikūrę kaimai.
 • Kelionių organizatoriaus daugiametė kelionių į Iraną organizavimo patirtis bei patikimi ir patikrinti partneriai.
 • Profesionali ir patyrusi kelionių po Iraną vadovė N.Lūžienė.
 • Kruopščiai atrinkti ir patikrinti 4 žv. viešbučiai, atspindintys Vidurio Rytų pasaulio svetingumą ir draugiškumą.
 • Skanus ir gausus maitinimas: 9 pusryčiai ir 8 vakarienės leis susipažinti su nacionalinės Irano virtuvės patiekalų įvairove.

Pačiame Azijos viduryje yra šalis, kurią atitveria aukšti Zagroso kalnai su galingais ugnikalnių kūgiais, plokščiakalniai tėra akmeningos dykumos, baltuoja druskingi seklūs ežerai, kaitrią žemę bergždžiai vėsina nevandeningos upės, pietuose lanku apriečia Persijos įlanka. Kur gi tos paslaptys? Kaip tik šioje žmogui nesvetingoje žemėje dar trečiame tūkstantmetyje prieš Kristaus gimimą susikūrė Elamo valstybė su galingaisiais Sūzais, vėliau Persidos karalius Kyras stulbindamas pasaulį užėmė Babiloną, Kambizas užkariavo dalį Egipto, o Darėjas paskelbė Persepolį savo valstybės sostine. Persijos imperija buvo didžiausia antikos valstybė, ji kontroliavo prekybos kelius, grasino Graikijai, nenusileido Romai. Net Aleksandras Didysis, ginklu pavergęs Persiją, žavėjosi jos paslaptinga dvasia. Kaip tik dvasios turtai tebėra didžiųjų paslapčių saugotojai. Zoroastrizmo ir islamo išpažinėjų išmintis, didingi karalių rūmų ansambliai, dangun šaunantys mečečių minaretai, elegantiški persų poetai, triukšmingi rytų turgūs, mistiški kilimų raštai, svaigūs muzikos garsai – nėra tik praeities dvasia. Nuvykite į Iraną ir galbūt pustomas dykumų smėlis jums atvers Azijos paslaptis ir turtus, tebeslypinčius išmintingame rytiečio žvilgsnyje.

Kelionės aukso fondas

 • Širazas – persų kultūros širdis, romantiškiausias senosios kultūros miestas, garsėjantis savo poetais mistikais Hafizu ir Saadžiu, rytietiškais sodais, rožynais ir lakštingalomis.Tai vienas svarbiausių islamiško pasaulio viduramžių miestų, išlaikęs savosios vertės atmintį, kurią jūs išvysite kiekviename žingsnyje – klaidžiodami po gražiausią Irane skliautuotą Vakilio turgų, regėdami puikius persų meistrų darbus, ilsėdamies mečečių maldų salių vėsoje, sutemose klausydamiesi Hafizo eilių.
 • Firūzabadas – senasis Gūras, kurį sugriovė Aleksandras Didysis, o atstatė Sasanidų dinastijos pradininkas Ardaširas I, pasirinkdamas šią vietą būsimai sostinei.
 • Persepolis – čia jūs patikėsite, kad ir giuvėsiai būna didingi! Tai senoji Persijos karaliaus Darėjo sostinė – vienas įspūdingiausių ir paslaptingiausių Irano istorijos puslapių. Šis istorijos brangakmenis, skaičiuojantis 2500 metų – Achaimenidų dinastijos klestėjimo liudininkas, planuotas, statytas ir puoštas daugybės senosios Persijos talentingiausių meistrų ( UNESCO paveldas).
 • Jazdas – paslaptingas miestas, įsikūręs oazėje tarp dviejų didžiulių Irano dykumų, garsėjantis savo religinio gyvenimu intensyvumu, įvairove ir tolerancija. Didysis traukos centras - zoroastristų Ugnies šventovė ir Dakhmeh – tylos bokštai.
 • Isfahanas - legendinis miestas, kuris niekada nenuvilia. Tai buvusi Persijos sostinė, vienas didžiausių Artimųjų ir Vidurio Rytų prekybos ir kultūros centrų. UNESCO pasaulio kultūros paveldo objektas - antra pagal dydį pasaulio aikštė - Imamo aikštė.
 • Isfahano turgus – regėsite garsiuosius persiškus kilimus – gausiai ornamentuotus, spalvingus, ataustus aukso ir sidabro gijom, liudijančius šimtametes audimo tradicijas.
 • Abjanė – kaimelis, kuriame tarsi sustoja laikas: jo gyventojai kalba, gyvena ir rengiasi lyg senosios Persijos palikuonys (UNESCO paveldas).
 • Turtingųjų Rytų karališkų lobynų auksas ir deimantai Teherano muziejuose.
 • Rytų pasaulio skoniai ir kvapai – Irano virtuvės patiekalai pasižymi prieskonių gausa ir subtiliais deriniais (įsivaizduokite mėsos patiekalą su granatų sulčių, riešutų ir kardamono padažu).
 • Puikieji persiški sodai (UNESCO paveldas), garsėjantys gamtos ir dvasios harmonija, suteikiantys atgaivą net dykumų oazėse.
 • Poilsis rytietiškoje arbatinėje besimėgaujant kaljano dūmu.

Kelionės programa

1 diena. Skrydis Vilnius (Ryga ) – Stambulas (arba kitas Europos miestas) – Širazas

2 diena. Širazas. Naktį atskridimas į Širazą, Farso provincijos administracinį centrą. Pasitikimas oro uoste ir pervežimas į viešbutį. Po poilsio ir pusryčių Jūsų lauks apžvalginė ekskursija po Širazą. Širazas– romantiškiausias persų kultūros miestas, vadinamas Persijos kultūros sostine, garsėjantis savo poetais Hafizu ir Saadžiu, rytietiškais sodais, rožynais ir lakštingalomis. Miestas turtingas ir savo istorine praeitimi, kuri siekia 6000 metų. Ekskursijos metu pasigrožėsite senuoju Širazu – buvusios XVIIIa. sostinės didybe. Matysite vienus iš miesto vartų – Korano vartus, kurie pasitikdavo atvykstančius iš Isfahano. Pasakojama, kad Zandų dinastijos laikais XVIIIa. juose buvo laikomas Korano rankraštis. Todėl visi, atvykstantieji pro šiuos vartus gaudavo palaiminimą. Nors 1937m. Korano rankraštis buvo perkeltas į miesto muziejų, šie vartai neprarado savo simbolinės vertės. Dabar vartai yra dalis miesto parko, kuriame širaziečiai mėgsta iškylauti ir ilsėtis. Neliksite abejingi išvydę garsiuosius Karim Khano rūmus-tvirtovę, pastatytą valdant Zandų dinastijai, kadaise paverstą kalėjimu, kuriame dabar įkurtas Irano kultūros paveldo organizacijos kuruojamas muziejus. Vėliau apžiūrėsite nuostabią XVIIIa. Vakilio mečetę su kupolu ir 48 gausiai ornamentuotomis kolonomis. Galėsite paklaidžioti Vakilio turgaus labirintais, apžiūrėti Muširo karavansarajų ir gražius vidinius kiemelius. Čia gausu parduotuvėlių, siūlančių vario dirbinius, persiškus kilimus, įvairiausius rankdarbius, prieskonius ir kitokias rytietiškas gėrybes. Jūsų akis džiugins ir saviti miesto suvenyrai bei viena elegantiškiausių pietų Irane Nasir al Molk mečetė, garsi įspūdingais vitražais. Netikėtumai jūsų laukia įmantriame Širazo architektūros derinyje - Ali-Ebn-e-Hamzeh ir Džahan Nama soduose su senaisiais kiparisais. Aplankysite ir dviejų garsių persų poetų kapavietes mauzoliejus: Hafizo ir Saadžio. Jų eiles iki šių dienų jums gali persiškai padeklamuoti prabėgantis gatvės vaikas. Šacho Čerako mauzoliejus, pastatytas XIVa. – tai viena svarbesnių šiitų piligrimystės vietų (turistams lankyti negalima). Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Širazas – Maharlū ežeras – Firūzabadas – Širazas. Pusryčiai. Išvyka į Firūzabadą, pakeliui apžiūrint Maharlū druskos ežerą. Šis ežeras, užimantis 220 km² plotą, yra 1460 m virš jūros lygio, o jo druskingumas siekia net 124‰. Ežerą maitina daugybė karštų druskingų šaltinių,tačiau ir jie nesustabdė Maharlū išdžiūvimo 1967m. Dabar nebesusisiekiantys šaltiniai tebetrykšta, maitindami besikeičiančius kristalinius darinius. Firūzabadas – senasis Gūras, kurį sugriovė Aleksandras Didysis. Sasanidų dinastijos pradininkas Ardaširas I pasirinko šią vietą būsimai sostinei ir atstatė miestą, suteikdamas jam retą 2 km skersmens apskritimo planą. Apžiūrėsime senojo miesto centre buvusią 30m aukščio zoroastristų ugnies šventyklą, karaliaus rūmus, kurie yra seniausias Sasanidų architektūros pavyzdys ir ant aukšto upės skardžio pastatytą tvirtovę-šventyklą deivei Anahitai - Ghaleh Dokhtar. Grįžimas į Širazą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Širazas - Persepolis – Nakše Rostamas - Pasargadai – Jazdas. Po pusryčių išvykimas į Persepolį, senovės Persijos sostinę – religinį centrą, įspūdingiausią senovinį statinį Artimuosiuose Rytuose, saugomą UNESCO, nutolusį apie 70km nuo Širazo. Čia jūs patikėsite, kad ir griuvėsiai gali būti didingi! Tai miestas, kurį Persijos galybei parodyti VIa.pr.Kr. pradžioje įkūrė pats karalius Darėjas Didysis. Tai miestas, kuris savo klestėjimo metais stulbino užmojais ir turtu: galingais Visų tautų vartais, plačiomis grįstomis gatvėmis, prašmatniais laiptais, vedančiais į valdovų Darėjo, Kserkso, Artakserkso rūmus, neįtikėtinai puikiai išlikusiais bareljefais, kurių artumas ir realumas užima kvapą. Persepolis stebina ir savo stipriu tikėjimu – regėsite vienos paslaptingiausių religijų – zoroastrizmo ženklus, globojančius ne tik valdovų rūmus, bet ir visą valstybę. Nuo Artakserkso II kapavietės kalne galite apžvelgti būtos didybės panoramą, pajusti negailestingą laiko tėkmę.

Po to aplankysite greta Persepolio esančius Nakše Rostamo reljefus uolose, nekropolį - senąsias Persijos karališkąsias kapavietes (UNSECO paveldas). Pasargadai – pirmoji dinastinė Achaimenidų sostinė, įkurta paties karaliaus Kyro Didžiojo. Didingas, bet kuklus karaliaus mauzoliejus – ankstyvosios Persijos karalystės palikimas. Popiet vyksite link Jazdo, vadinamo dykumų perlu. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Jazdas. Pusryčiai. Ekskursija po Jazdą. Šis miestas įsikūręs oazėje tarp dviejų didžiulių Irano dykumų Dešte Keviro ir Dešte Luto 1200m aukštyje, Kuhrudo kalno šlaite, kur driekiasi derlingi laukai ir granatmedžių plantacijos. Tai seniausias pasaulyje nedegtų plytų miestas, žinomas nuo Va. Klestėjo dėl prekybos kelių tarp Vidurinės Azijos ir Indijos. Jau tuomet tapo svarbus prekybos ir šilkinių audinių centras, palikęs gilų įspūdį didžiajam Europos keliautojui Markui Polui. Jazdas tebegarsėja savo religinio gyvenimo intensyvumu, įvairove ir tolerancija, yra suteikęs prieglobstį daugybei dėl religijos persekiotų žmonių. Iki šių dienų čia gyvena išvengę islamizacijos Zaratustros pasekėjai. Mieste išlikusi siena (XII-XIVa.), puiki Penktadieninė arba Didžioji mečetė (XIVa.), didžiausias miesto architektūros paminklas, kurio grakštūs turkio spalvos minaretai aukščiausi Irane. Didelis traukos centras yra Zoroastristų amžinosios Ugnies šventykla Ateškadė, kur ne vieną tūkstantį metų dega šventoji ugnis. Lankysite išskirtinę vietą Jazde (kūgio formos kalne netoli miesto) Dakhmeh – tylos bokštus, kuriuose savo mirusiuosius ypatingu būdu laidojo Zoroastros pasekėjai. Pagal zoroastristų religiją ugnis, žemė, vanduo ir oras yra šventi, todėl jų negalima užteršti mirusių žmonių kūnais. Tikėjimo išpažinėjai mirusiuosius užkeldavo į tylos bokštus ir palikdavo sulesti maitėdoms, kad būtų išlaikyta gamtos harmonija. Dabar šis ritualas Irane yra uždraustas ir tylos bokštai savo funkcijos nebeatlieka. Aplankysite Doulat Abado sodus ir rūmus (UNESCO), kurie pasižymi ypatinga ventiliacija - badgir arba vėjų bokštais (vėjagaudėmis). Išvysite Amir Čakmako kompleksą, kuris lankomas minint antrojo imamo Hoseino žūtį ir persų tautos kančias. Nuo jo terasų atsiveria neįtikėtina paslaptingojo miesto panorama – aukso spalvos nedegtų plytų statiniai, neįspėjami vėjų bokštai, miestą supanti dykuma. Pati autentiškiausia miesto dalis – senamiestis, kurį UNESCO ketina skelbti kultūros paveldu. Pasivaikščiojimas senomis vingiuotomis gatvelėmis, paklūstant jų klaidumui, durų rankenų paslaptims ir netikėtiems laiptams į vandens saugyklas. Vakarienė.Nakvynė viešbutyje.

6 diena. Jazdas – Nainas - Isfahanas. Po pusryčių išvyksite į Isfahaną. Naine apžiūrėsiteseniausią Irano mečetę (IX a.) ir istorinį miesto kvartalą. Atvykimas į Isfahaną. Isfahanas - legendinis miestas, kuris niekada nenuvilia. Jis įsikūręs Zagroso kalnų šlaituose 1580 m aukštyje, abipus Zajanderudo upės. XI-XIIIa. valdant Seldžiukidams Isfahanas buvo Persijos sostinė, vienas didžiausių Artimųjų ir Vidurio Rytų prekybos ir kultūros centrų. Šis miestas yra gyvas praeities liudininkas, besididžiuojantis senais paminklais ir kartu pulsuojantis neramia rytietiška dvasia. Miestas garsus legendiniais įkūrėjais ir dėl savo šlovės bei grožio buvo pavadintas „Puse pasaulio". Lankysite armėnų kvartalą ir turėsite galimybę apžiūrėti Vank bažnyčią – vieną įspūdingiausių armėnų šventyklų pasaulyje, garsėjančią puikiomis freskomis. Esant galimybei apžiūrėsite XVIIIa. pr. teologijos mokyklą (medresę) Čahar Bai, kurios puikų kiemą rėmina dviaukščiai fligeliai su mokinių kambariais ir maldos salė. Isfahaną garsina ir per Zajenderudo upę pastatyti įspūdingi arkiniai tiltai: Šahristano (XIIa.), Sio Se (1632m.), Chadžu (1650m.) ir kiti. Pati Zajenderudo upė jau paveikta gamtos pokyčių, jos srautas valdomas žmogaus, todėl galite pataikyti tuomet, kai, atidarius užtvanką, sausą upės vagą užlieja vanduo ir visam miestui tai didelis džiaugsmas. Vakarais čia verda gyvenimas: vietiniai renkasi susitikimams, pokalbiams, pasisėdėjimams prie arbatos. O jei upė bus sustabdyta, turėsite galimybę pasivaikščioti sausa jos vaga, apžvelgti tiltus iš apačios, pajusti jų mastą ir galybę. Laisvas laikas, kurį galėsite praleisti krantinėje, grožėdamiesi apšviestais tiltais, vaišindamiesi arbata ir įsiliedami į vietinių gyventojų šurmulį. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

7 diena. Isfahanas. Pusryčiai. Tęsite pažintį su Isfahanu. Aplankysite antrą pagal dydį pasaulio aikštę - Imamo aikštę (Naše Džahan, 500x160m, UNESCO pasaulio paveldas), kurią iš visų pusių įrėmina puikūs ir prabangūs statiniai. Imamo (1638m.) mečetė, stebinanti savo didybe ir puošnumu: didingi vartai (ivanai), erdvus vidinis kiemas, didžiulė maldos salė ir puikus kupolas, dengtas garsiomis persiškomis plytelėmis su kaligrafiniais įrašais. Elegantiška šeicho Lotfala (1617m.) mečetė, jos gan kukli išorė kontrastuoja su vidaus dekoru, kuris kupolo skliaute sužavės povo margumą imituojančiu raštu. Pabuvosite ir garsiuosiuose rūmuose, kurie mena miesto didybės laikus: šeicho rezidencija Ali Kapu (1597-1660m.), kurioje kopdami laiptais susipažinsite su priėmimo menėmis ir neįtikėtina akustika pasižyminčiu muzikos kambariu, apžvelgsite aikštės panoramą. Čehel Sotun– 40 kolonų rūmai su unikaliais sienų tapybos pavyzdžiais ir puikiu sodu, kuriame esantis tvenkinys bei rožynai leidžia dar kartą patirti persiškų sodų paslaptį (UNESCO).

Isfahano turgus (bazar-e Bozorg) yra vienas svarbiausių Irane ir garsėja ne tik senųjų amatininkų dirbiniais, bet ir modernių menininkų kūriniais. Miestas garsėja kilimų audimu, sidabro, vario, žalvario dirbiniais, koklių dailiaisiais amatais. Ypač vertinami Isfahano rištiniai kilimai, gaminami nuo XVIa. ir pasižymintys savita spalvine gama, simetriška kompozicija - tai vieni gražiausių ir brangiausių rištinių kilimų pasaulyje. Vėliau lankysite Džame mečetę – tobulą islamo architektūros pavyzdį, kuriame atsiskleidžia ne vieno šimtmečio architektūrinės minties raida. Tai – didžiausia šalyje, viena gražiausių ir seniausių mečečių ne tik Irane, bet ir visame pasaulyje, saugoma UNESCO. Esant galimybei, už papildomą mokestį lankysitės „jėgos namuose" (zurkhaneh), kur suteikiama unikali galimybė išvysti savito Irano vyrų apeiginio sporto treniruotę. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8 diena. Isfahanas – Natanzas - Abjanė – Kašanas – Komas - Ajatolos Chomeinio mauzoliejus –Teheranas. Pusryčiai. Išvykimas iš Isfahano link Abjanė. Pakeliui pravažiuosite kriaušių sodų apsuptą vaizdingą Natanzo miestelį. Lankysite UNESCO saugomą kaimelį Abjanė, įsikūrusį 2500 m aukštyje Karkaso kalno papėdėje dykumos kaimynystėje. Laikas šiame kaimelyje atrodo sustojęs: jo gyventojai kalba, gyvena ir rengiasi lyg senosios Persijos palikuonys. Nedidelis kaimelis pasižymi ypatingu urbanistiniu planu: namai sustatyti taip glaudžiai, jog rodos lyg gynybinė siena, turėjusi atgrasinti perėjūnus. Tai unikali galimybė pažinti autentišką gyvenimo būdą, išsaugotą šimtmečiais. Kelionė į Kašaną. Kašanas – dykumos oazėje išaugęs miestas, šilkų ir tekstilės centras, kuriame ekskursijos metu išvysite puikius XIXa. pirklių Tabatabaji ir Borodžero namus. Tai tradiciniai prabangūs Irano namai su įmantria puošyba, vidiniais kiemais ir išpuoselėtais sodais. Fino sodas – klasikinė persiško rojaus sodų versija (UNESCO). Išvykimas į Komą. Komas (Qom) – musulmonų šiitų religinis centras, kuriame yra Hazrat-e Masoumeh – imamo Rezos sesers mauzoliejus su kulto pastatų ansambliu iš IX-XIXa. (turistai į vidų neįleidžiami). Tai vienas pagrindinių šiitų maldininkų piligrimystės centrų, leidžiantis geriau pažinti ir pajusti dvasinį musulmonų pasaulio gyvenimą. Komas – Islamo revoliucijos židinys, iki šių dienų likęs vienu iš pagrindinių konservatyviųjų tradicijų saugotoju. Čia jus gali priversti nejaukiai pasijusti reiklūs vietos gyventojų ar piligrimų žvilgsniai. Tačiau būtent šiame mieste jūs patirsite šalies tikėjimo dvasią ir jos stiprumą.

Kelionė į Teheraną. Pakeliui lankysite vieną iš pagrindinių šiitų pasaulio piligrimystės vietų – Ajatolos Chomeinio mauzoliejų. Tai moderniausias islamo religinės architektūros kompleksas, kuriame jūs galite apsilankyti kapą gaubiančioje mečetėje, išvysti musulmonų gedėjimo ir pagerbimo apeigas, iš arti pažinti Irano piligrimystės papročius. Trumpam sustosite ir Behešte Zahra – Irano – Irako karo aukų kapinėse, kuriose palaidota daugiau nei 200 000 žuvusiųjų. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

9 diena. Teheranas. Pusryčiai. Teheranas, įkurtas IXa. Elburso kalno papėdėje, sostine tapo XVIIIa. Dabar tai modernus megapolis, besididžiuojantis didžiuliais senosios Persijos turtais, sukauptais garsiausiuose jo muziejuose. Teherane lankysite Golestano rūmus (rožių rūmai), kurie pastatyti Qajar dinastijos valdymo metais XIXa., kad taptų ramybės ir susikaupimo sala valdantiesiems. Šiuose rūmuose buvo karūnuoti du paskutiniai Pahlavi karaliai. Šiuo metu rūmuose lankytojams atverta karūnavimo salė, meno galerija ir valdovų kambariuose įrengta muziejinė ekspozicija. Saadabadas– vasarinė šacho rezidencija - tikrai paliks jums įspūdį savo užmojais ir didybe. Teherano muziejų ekspozicijos pristato šio krašto gyventojus ir civilizacijos raidą nuo seniausių laikų (Archeologijos muziejus), karališkuosius Persijos karalių lobius, tarp kurių vienas didžiausių pasaulio deimantų Darya-e-Noor (šviesos jūra), Persijos pasididžiavimą – gausią rankų darbo kilimų kolekciją (Kilimų muziejus), Rytų keramikos technologijos raidą ir puikiausius jos pavyzdžius (Keramikos muziejus). Esant galimybei, puikius Irano amatininkų darbus pamatysite Rezos Abasi muziejuje, pavadintame garsiausio miniatiūrų meistro vardu.

Teherano turgus – tai miestas mieste, kurio siaurose gatvelėse verda ne tik prekybinis gyvenimas: čia galite apžiūrėti siūlomas prekes, sužinoti politines naujienas, aplankyti vieną iš daugelio mečečių, pajusti vieno didžiausių Rytų turgaus pulsą. Vakare atsisveikinimo vakarienė tradiciniame restorane. Nakvynė viešbutyje.

10 diena. Skrydis Teheranas – Stambulas (arba kitas Europos miestas) – Vilnius (Ryga). Pusryčiai (arba pusryčių paketas). Pervežimas į oro uostą. Skrydis ir grįžimas į Lietuvą.

Išvykimas: 2015 11 06; 2016 04 08; 2016 11 04

Kelialapio kaina: nuo 1539 Eur – 10% nuolaida – 1385 EUR (4782 Lt) (1 asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje)

Priemoka už vienvietį kambarį: nuo 199 Eur (687,10 Lt)

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą autobusu;
 • 9 nakvynės 4 žv. viešbučiuose (pagal šalies kategoriją);
 • 9 pusryčiai, 8 vakarienės. P.S. 9-tą kelionės dieną atsisveikinimo vakarienė tradiciniame restorane;
 • Ekskursinė – pramoginė programa pagal kelionės aprašymą;
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą;
 • Vietos gidų paslaugos;
 • Kvalifikuoto kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Tarptautinių skrydžių bilietai su oro uostų mokesčiais nuo 470 EUR (nuo 1623 Lt) - kaina priklauso nuo oro linijų bendrovės, bilieto išrašymo datos etc.;
 • Irano vizos konsulinis mokestis ir siuntimo išlaidos ~73 EUR (252 Lt);
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (BŪTINAS!).
 • Neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas (rekomenduojame);
 • Arbatpinigiai vietos gidams 2-3 USD asm. (dienai) ir vairuotojams 1-2 USD asm. (dienai), asmeninės išlaidos.

Papildoma informacija

Asmenys, kurių pasuose yra Izraelio sienos kirtimo spaudas, neįleidžiami į Iraną.

 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti maršrutą likus mėnesiui iki kelionės pradžios.
 • Pasikeitus skrydžių, traukinių, keltų tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir/arba kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės programa, data ir kaina gali keistis. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
 • Siūlomų ekskursijų, pramogų, objektų lankymo tvarka, skaičius ir kainos gali keistis.
 • Nurodyta tarpinių pervežimų trukmė gali keistis dėl kelių būklės, eismo ar oro sąlygų.
 • Siekdamas užtikrinti keliautojų saugumą, kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką, viešbučius, skrydžius ir pervežimus dėl aplinkybių arba įvykių kelionės šalyje (gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės, etc.), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios. Kelionės organizatorius neatsako už papildomas išlaidas, atsiradusias dėl šių aplinkybių (pvz, vizų pratęsimas, nauji lėktuvo bilietai, papildomos nakvynės, pervežimai, skiepai ir pan.).
 • Minimalus keliautojų skaičius grupėje – 15 turistų. Nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus ir, turistams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo iš Lietuvos; kelionės kaina perskaičiuojama.
 • Nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kelionėje turėkite individualią vaistinėlę. Rekomenduotinų skiepų sąrašas svetainėje http://www.ulac.lt/keliautojams
 • LR piliečio pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos. SVARBU! Atkreipiame dėmesį, kad, remiantis nauja ES direktyva, joks asmens dokumentas negalioja ilgiau kaip 10 metų po jo išdavimo datos.

Keliautojams yra paruošta išsami atmintinė apie aprangos kodą, elgesio taisykles, įvežti draudžiamų daiktų sąrašą, rekomenduojamas valiutas ir kt.

Teirautis agentūroje