Poilsinės kelionės | Pažintinės kelionės | Kruizai | Slidinėjimas kalnuose | Kelionės darbo kolektyvams | Kelionės moksleiviams | Poilsis Lietuvoje

2019-2020 m. žiemos sezonas!

     EGZOTIKA iš Vilniaus: Tanzanija: ZANZIBARAS (NAUJIENA!)
     NAUJIENOS
iš Vilniaus: Kanarų salos: FUERTEVENTŪRA ir
       TENERIFĖ
+ KRUIZAI

     Egiptas iš Vilniaus: MARSA ALAMAS ir TABA
     Portugalija iš  Vilniaus: MADEIRA

Atnaujintos kelionės moksleiviams!


programas rasite  čia.....


Marokas...Sacharos dykuma

Kelionės kaina nuo 1099.00 €   960.00 €

2019 m. gegužės 16d., rugsėjo 12d.

Kelionės metu aplankomos šalys: Marokas.

Kelionės išskirtinumai:

 • 7 pusryčiai ir 6 vakarienės įskaičiuota į kelionės kainą!!
 • Susipažįstate su kitokiu Maroku: lankote dykumas ir  atokius miestus
 • Susipažįstate su šafrano prieskoniu ir jo išgavimo istorija
 • Marakeše Džem el Fna aikštėje patenkate į pasakų pasaulį, čia istorijų pasakotojai, gyvačių kerėtojai užburia
 • Ragaujate tadžiną ir geriate mėtų arbatą

1 diena. Skrydis: Vilnius – Agadyras. Atvykę į oro uostą sutvarkote įvažiavimo į šalį formalumus. Keliaujate per Sousso slėnį, apaugusį apelsinmedžiais ir šimtamečiais arganų medžiais. Atvykstate į Tarudanto miestą, kuris dėl savo panašumo į Marakešą, kartais dar vadinamas „Marakešo senele” arba „mažuoju broliu”. Šis sienų apsuptas miestas XVI a. valdant Saadian dinastijai, buvo Sousso regiono sostinė. Pasivaikštote prie 7 km ilgio galingos gynybinės sienos, kurią puošia impozantiški bokštai ir puošnūs vartai. Nakvynė viešbutyje Tarundate.

2 diena. Pusryčiai. ~7 val. išvykstate į Taliouine, kurio apylinkėse jau šimtus metų auginamas šafranas – vienas brangiausių prieskonių pasaulyje. Nedidelis miestelis apsuptas ne tik kalnų, bet ir laukų, kurie pražydus krokų plantacijoms nusidažo ryškiai violetine spalva. Vykstate į *muziejų, kur susipažįstate su šafrano istorija ir išgirstate auginimo ypatybes, užsukate į turgų, kuriame pardavinėjamas tikrų tikriausias šafranas. Pietūs. Išvykstate Zagoros link, kuri garsi istoriniu karavanu į Timbuktu, kuris trukdavo 52 dienas. Važiuojate per Siroua kalnus, sustojate pasivaikščioti aplink užgesusius ugnikalnius. Kelionę tęsiate per Draa slėnį, kuriame išsibarstę tūkstančiai namukų iš dumblo ir auga palmių giraitės. Prieš daugelį metų Draa upė buvo ilgiausia Maroke, o šiandien ji teka maždaug 250 km, kol visiškai išnyksta Sacharos smėlynuose. ~20 val atvykstate į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Zagoroje.

3 diena. Pusryčiai. ~8 val. išvykstate Tazzarine link, kuriame randamos 360 milijonų senumo fosilijos. Pietūs. Ekskursiją tęsiate leisdamiesi iš kalnų į laukinės dykumos platybes, važiuojate vietovėmis, per kurias driekiasi garsiojo ralio Paryžius – Dakaras trasa. Sachara – didžiausia pasaulio dykuma, per visą Šiaurės Afriką besitęsianti nuo Atlanto vandenyno iki Raudonosios jūros. Jos pašonėje glaudžiasi 10 Afrikos valstybių, Marokas – viena iš jų. Atvykus į Erfudą, kelionę tęsiate į į Merzougą. Sacharos didingumas puikiai atsiveria nuo milžiniškos Merzougos kopos. ~17 val atvykstate į palapinių stovyklą dykumoje. Saulėlydis dykumoje ir keičiančios spalvą kopos – užburiantis reginys. Kol saulei leidžiantis grožitės kopomis, jums ruošiama vakarienė. Vakarą leidžiate prie laužo gėrėdamiesi žvaigždėtu dangumi. Nakvynė po atviru dangumi palapinių stovykloje Merzougoje.

4 diena. Anksti ryte, ~5 val., išvykstate pasigrožėti kylančia saule dykumoje – jojant kupranugariais per Erg  Chebbi smėlio kopas, kurių smėlio kopų aukštis siekia net 150 m. Sugrįžus į dykumos viešbutį papusryčiaujate. ~8 val. kelionę tęsiate į Ouarzazate.. Miestas išsiskiria jam būdinga gynybine architektūra ir gausybe tvirtovių. Pakeliui aplankote palmių giraičių ir Todros upės apsuptą Tinghiro miestą (Tinghir), Todros kanjoną (Todgha Gorge), esantį Aukštuosiuose Atlaso kalnuose, dar vadinamą Maroko Didžiuoju kanjonu, siekiantį 40 km ilgį. Pietūs. Kelias į Ouarzazate eina per El Kelaa des M`gouna rožių slėnį, kuriame pavasarį pražysta šimtai įvairiaspalvių žiedų. Iš jų žiedlapių gaminamas svaiginantis ir kvapnus rožių vanduo. ~19 val. atvykstate į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Ouarzazate.

5 diena. Pusryčiai. Vykstate į Ait Benhaddou kaimą-tvirtovę, įsikūrusią prie buvusio karavanų kelio iš Sacharos į Marakešą. Jau XI a. tai buvo pagrindinė kupranugarių karavanų, į pietus gabenančių druską ir atgal grįžtančių su dramblio kaulu bei auksu, sustojimo vieta. Tvirtovė įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Dėl liūčių ji kasmet vis labiau griūva, todėl dauguma gyventojų išsikėlė į kitapus upės esantį kaimą. Ši vieta yra labai mėgstama kino režisierių ir operatorių – kaip unikalus kampelis kino filmų dekoracijoms. Čia buvo filmuojami filmų: „Jėzus iš Nazareto", „Paskutinis Kristaus gundymas", „Mumija", „Gladiatorius", „Aleksandras" – epizodai. Toliau kelias vingiuoja per 2260 m aukštyje esančią Tichka kalnų perėją, nuo kurios atsiveria įspūdingas Atlaso kalnų vaizdas. Pietūs. Vykstate į apžvalginę ekskursiją po Marakešą – Atlaso kalnų papėdėje įsikūrusią pietų Maroko sostinę. Dėl savo pastatų spalvos Marakešas dar vadinamas rožiniu (arba raudonuoju) miestu. Aplankote įspūdinguosius *Majorelle sodus, kurie priklausė dizaineriui Yves Saint Laurent. Sustojate prie Koutoubia mečetės, kurios įspūdingas minaretas laikomas Marakešo simboliu. Pasivaikštote Marakešo medinoje (senamiestyje). Apžiūrite *Bahia rūmus, įsikūrusius jazminais ir apelsinų žiedais kvepiančiuose soduose. Tai išskirtinis marokietiškos architektūros ir dekoracijų pavyzdys. Gerai iki šių dienų išlikę rūmų kambariai stebina savo elegantiškomis dekoracijomis, kurioms sukurti buvo naudojamas auksas, oniksas ir marmuras. ~19 val grįžtate į viešbutį. Po vakarienės vykstate į įžymiąją Džemna el Fna aikštę, kuri nepalieka abejingų – tiesiog ant grindinio įsikūrę gyvačių kerėtojai, istorijų pasakotojai, kvepalų, vaistinių žolelių ir prieskonių pardavėjai, ugnies rijikai. Čia kepama mėsa, žuvis, susitinka ir vakarieniauja vietiniai gyventojai. Marokiečiai Džema El Fna aikštę vadina didžiausiu pasaulyje barbekiu po atviru dangumi. ~22 val grįžtate į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Marakeše.

6 diena. Pusryčiai. ~8 val. išvykstate į Agadyrą. Pakeliui aplankote argano aliejaus gamyklą, kur susipažįstate su šio aliejaus išgavimo ir panaudojimo būdais. Maroke argano aliejus dar vadinamas aliejų karaliumi ir naudojamas tiek maisto gaminime, tiek kosmetikos pramonėje. Vykstate į Essaouirą. XV a. portugalų įkurtas miestas-tvirtovė skalaujamas Atlanto vandenyno dar žinomas kitu pavadinimu – Magador. Senovėje jis buvo vienas iš svarbiausių Maroko uostamiesčių. Šeštajame dešimtmetyje miestas pagarsėjo kaip Maroko hipių sostinė. Šiandien tai mėgstamas jaunimo kurortas, traukiantis banglenčių ir burlenčių sporto mėgėjus. Vandens sporto mėgėjai jį vadina „Afrikos vėjų miestu". ~17 val. atvykstate į viešbutį Agadyro kurorte. Poilsis prie Atlanto vandenyno. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Agadyre.

7 diena. Pusryčiai. Poilsis prie Atlanto vandenyno. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Agadyre.

8 diena. Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstate į Agadyro oro uostą. Skrydis: Agadyras – Vilnius.

 

Kelionės metu nuvažiuojama ~1645 km

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Skrydis | Vilnius – Agadyras – Vilnius, rankinis orlaivio bagažas1
 • 6 nakvynės | 3-4 viešbučiuose,
 • 1 nakvynė | stovyklavietėje dykumoje
 • Maitinimas | 7 pusryčiai (švediškas stalas) ir 6 vakarienės (švediškas stalas)
 • Ekskursinė programa | autobusu su oro kondicionieriumi, lietuviškai kalbantis kelionės vadovas vyksta su grupe iš Lietuvos, dalomoji medžiaga
 • Pagal aviakompanijos taisykles, teiraukitės likus 4 savaitėms iki kelionės

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Mokami objektai | turistas moka pats apie 80 € už visus * pažymėtus objektus |
 • Arbatpinigiai | apie 15 € (vairuotojui ir gidui)
 • Papildomos išlaidos | draudimas, arbatpinigiai, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, pietūs, gėrimai vakarienių metu, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos

Teirautis agentūroje