Poilsinės kelionės | Pažintinės kelionės | Kruizai | Slidinėjimas kalnuose | Kelionės darbo kolektyvams | Kelionės moksleiviams | Poilsis Lietuvoje

2019-2020 m. žiemos sezonas!

     EGZOTIKA iš Vilniaus: Tanzanija: ZANZIBARAS (NAUJIENA!)
     NAUJIENOS
iš Vilniaus: Kanarų salos: FUERTEVENTŪRA ir
       TENERIFĖ
+ KRUIZAI

     Egiptas iš Vilniaus: MARSA ALAMAS ir TABA
     Portugalija iš  Vilniaus: MADEIRA

Atnaujintos kelionės moksleiviams!


programas rasite  čia.....


Nuotykių safaris po rytų Afriką: Kenija - Tanzanija

Kelionės kaina nuo 3649.00 €

2015 m. spalio 11 d., lapkričio 08 d.

Kelionės metu aplankomos šalys: Kenija, Tanzanija, Seišeliai, Mauricijus.

Indijos vandenyno salos: Zanzibaras, Seišeliai, Reunionas ir Mauricijus, poilsis Mombasoje

"Gamtos pasaulis suvienodina žmones. Čia galima pabėgti nuo tuštybės, primestų vertybių ir kasdienybės. Niekur kitur pasaulyje nepasijusi toks paprastas ir laimingas žmogus.” (M.Tregeris)

Kelionės aukso fondas:

 • 6 garsiausi ir įspūdingiausi Kenijos ir Tanzanijos laukinės gamtos nacionaliniai parkai ir rezervatai. Akivaizdūs jų ekosistemų skirtumai ir stulbinantys kontrastai.
 • Ypač artimas sąlytis su Afrikos gamta – kelionė treku, nakvynės palapinėse.
 • Laukinių gyvūnų stebėjimas jų natūralioje gamtinėje aplinkoje. „Didžioji penkiukė": liūtas, leopardas, dramblys, raganosis ir buivolas.
 • Rausvųjų flamingų šokis Nakuru ežero pakrantėse.
 • Žvejų kaimeliai prie didžiausio Afrikos ežero – Viktorijos.
 • Piknikas Maros upės pakrantėje populiariausiame Kenijos Masai Maros nacionaliniame parke.
 • Serengetis – žinomiausias pasaulyje gyvūnijos ir augalijos draustinis.
 • Didžiausia pasaulyje laukinių žvėrių koncentracija ir gamtos įvairovė Serengečio nacionaliniame parke.
 • Vienas dramatiškiausių reginių žemėje – kasmetinė milijonų baltabarzdžių antilopių gnu, gazelių ir zebrų migracija iš Masai Maros atgal į Serengetį (lapkritis-sausis).
 • Gyvybės kupinas Ngorongoro krateris – unikali vieta, kuriai lygių nėra visame Afrikos žemyne. (UNESCO pasaulio paveldas).
 • Gamtos kontrastai Manjaros ežero nacionaliniame parke.
 • Aruša – nedidelis, bet gyvai šurmuliuojantis Tanzanijos miestelis, iš kur prasideda keliautojų maršrutai link aukščiausios Afrikos viršukalnės Kilimandžaro (5895 m).
 • Kilimandžaro – „Vienišiausio pasaulio kalno", pasimetusio Afrikos lygumose, panorama Amboselio nacionaliniame parke.
 • Pažintis su masajais – klajoklių gentimi, auginančia gyvulius ir išsaugojusia savitą gyvenimo būdą.
 • Vakarai prie laužo bendražygių ir bendraminčių būryje.
 • Paslaptingi ir užburiantys Afrikos nakties garsai.
 • Afrikos saulėlydžių ir saulėtekių magija.
 • Poilsis ir pramogos Indijos vandenyno salose (pasirinktinai).

PAŽINK Afriką per nuotykį!

Šis unikalus safaris yra skirtas mylintiems ir suprantantiems gamtą, draugiškiems, drąsiems, ištvermingiems, gero fizinio pasirengimo, kantriems, sveikiems ir jaunatviškiems žmonėms, trokštantiems patirti nuotykių, nebijantiems buitinių nepatogumų, svajojantiems apie ypač artimą sąlytį su Afrikos gamta. Jūsų svajonės išsipildys keliaujant padidinto pravažumo specialiomis transporto priemonėmis – trekais, miegant palapinėse, valgant grupės virėjo pagamintą maistą.

Keliavimas ir stovyklavimas Afrikoje nėra pilnai prognozuojamas dalykas – safario dalyviai pajus nuotykių skonį, patekę į civilizacijos nepaliestus laukinės gamtos kampelius. Tai iššūkis, kurį reikia pasiruošti priimti. Ilgas važiavimas, nenumatyti atvejai, susiję su kelių sąlygomis (yra klampių, duobėtų, dulkėtų kelių), oru (trumpos, smarkios liūtys), galimu technikos gedimu, atsitikimais, galinčiais pakeisti safario programą - tai irgi nuostabaus nuotykio Afrikoje dalis!

Laukinių gyvūnų stebėjimas – tai valandos kantrybės ir sėkmė, kuri tave aplanko arba aplenkia.

Neišsigandote? Tad galite sušukti: JAMBO Afrika! – SVEIKA, Afrika!

„Dažnas manęs klausia, kas yra ta mama Afrika, kas mane joje taip užbūrė. Nedvejodama atsakau: neprašome grožio kraštovaizdis, laukinė gamta, beribė laisvė – ten pasijunti be amžiaus, tautybės, be įvairių visuomenės suformuotų stereotipų. Esi tiesiog žmogus. Afrikiečiai gyvena šia diena. Gaudo akimirkas žavingas, nieko neplanuoja. Tai pakeri." (Eglė Aukštakalnytė Hansen)

Svarbu!!! Kelionių organizatorius pasilieka teisę radikaliai keisti safario programą ir nakvynės vietas kelionės metu dėl oro, kelio sąlygų, gyvūnų migravimo krypčių, keliautojų saugumo ir kitų negalimų iš anksto numatyti priežasčių.

Kelionės programa

1 diena. Skrydis: Vilnius/Ryga/Varšuva-Europos miestas-Nairobis (Kenija). Atskridę į Kenijos sostinę Nairobį ir oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Nairobyje.

2 diena. Nairobis - Nakuru ežeras (Kenija). Iš ryto paliksite Nairobį ir vyksite prie Nakuru ežero. Šis seklus vandens telkinys, apsuptas pelkių, miško bei pievų, skalauja ketvirtojo pagal dydį Kenijos miesto Nakuru krantus ir yra nutolęs apie 160 km nuo Nairobio. Ežerą maitina trys pagrindinės upės: Njoro, Makalia, Enderit ir keletas šaltinių. Seniau Nakuru ežeras buvo vadinamas „paukščių šventykla", vėliau- 1968m. jis gavo nacionalinio parko statusą ir tapo vienu lankomiausių Kenijos nacionalinių parkų ir viena nuostabiausių laukinės gamtos vietų pasaulyje. Šis parkas yra garsus vandens paukščių, mintančių ežero augmenija ir žuvimis, įvairove. Čia galėsite pamatyti geriausią ornitologijos spektaklį žemėje - kai matai pulkus rožinių flamingų, tarp jų tingiai vaikštinėjančius pelikanus, kormoranus ir debesis kitų spalvingų, egzotiškų paukščių, jautiesi tarsi kine. Nakuru gyvena 450 rūšių paukščių, tarp jų ir didieji rožiniai flamingai. Esant geroms oro sąlygoms čia susirenka nuo 1 iki 2 mln. šių karališkų paukščių ir ežero pakrantės iš tolo atrodo tarsi rausvai nudažytos. Kiekvieną atvykusį pribloškia gausybė paukščių, tiesiog dengiančių ežerą. Šioje vietoje yra neabejotinai didžiausia pasaulyje rožinių flamingų populiacija. Kenija – tikras ornitologų rojus, čia gyvena 1137 paukščių rūšys. Parke taip pat gyvena apie 56 rūšys žinduolių. Jeigu lydės sėkmė, pamatysite juoduosius (itin retus) ir baltuosius raganosius (jiems apsaugoti ir buvo įkurtas parkas), žirafas, antilopes, buivolus, zebrus, šernus, liūtus ir kitus gyvūnus. Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė. Nakvynė palapinėse.

3 - 4 dienos. Nakuru ežeras – Masai Mara (Kenija). Palikę Nakuru ežerą, vyksite į masajų žemę. Kelkraščiuose dažnai galima pamatyti piemenis ganančius savo bandas. Šių dviejų dienų tikslas- populiariausias Kenijoje Masai Mara nacionalinis parkas ir žvėrių stebėjimas jame. Masai Mara (Kenija) su Serengečio parku (Tanzanija) sudaro vieną ekologinį vienetą. Parkas buvo įkurtas 1948 metais, jo plotas apie 1700 km2. Dėl ypatingos geografinės padėties kalvotame ir pakankamai drėgmės gaunančiame Masai Maros nacionaliniame parke galima pamatyti daugelį Afrikos savanose gyvenančių gyvūnų rūšių- tai tikra laukinių žvėrių karalystė. Čia veisiasi visi gyvūnai sutinkami Rytų Afrikoje. Neatsibosta stebėti antilopes gnu, gazeles, zebrus, raganosius. Įspūdingai atrodo milžiniškos buivolų kaimenės, nudažančios savo juoda spalva savanos platybes. Masai Maroje gausu maisto stambiesiems žinduoliams, tokiems kaip žirafos ir drambliai. Ko tik nepamatysi! Hienos, šakalai, leopardai, liūtai ir daugybė kitų Afrikos gyvūnų. Dauguma jų gyvena kaimenėmis, vieni kitus saugo. Taip pat šiame parke tekančiose vandeningose Maros ir Talek upėse ištisus metus knibžda gausybė begemotų ir krokodilų, laukiančių grobio. Stebėdamas gyvūnų gyvenimą geriau supranti, ką reiškia išlikti laukinėje gamtoje, ką reiškia kova už būvį. Viskas natūralu- gyvenimas ir mirtis čia yra greta... Masai Mara įspūdinga savo peizažų įvairove- tai ir kalvos ir atskiri kalnai, ir vešliais miškais pasipuošę upių krantai, užleidžiantys vietą toliau nuo upės augantiems krūmynams ir savanoms. Masai Maroje didžioji baltabarzdžių antilopių gnu, gazelių, zebrų migracija dažniausiai prasideda tarp rugpjūčio ir rugsėjo mėnesių ir tęsiasi iki spalio, lapkričio mėnesių. Tarp lapkričio ir sausio mėnesių palaipsniui prasideda šių gyvūnų migracija atgal į Serengetį. Nuilsę gyvūnai susiburia prie Maros upės krantų ir laukia savo eilės, kada galės keltis į kitą krantą. Šį nepaprastą gamtos reginį kai kurie turistai stebi ir skriedami oro balionu. Maitinimas: 2 pusryčiai, 2 pietūs, 2 vakarienės. 2 nakvynės palapinėse toje pačioje stovyklavietėje.

P.S Esant galimybei bus pasiūlytas safaris oro balionu, apsilankymas masajų kaimelyje arba safaris pėsčiomis (už papildomą mokestį).

5 diena. Masai Mara – Kenijos/Tanzanijos sienos kirtimas – Viktorijos ežeras. Šiandien palikę Masai Marą, įvažiuosite į Tanzaniją ir pasieksite Viktorijos ežero pakrantę. Viktorijos ežeras, skalaujantis Kenijos, Tanzanijos ir Ugandos krantus, yra didžiausias Afrikos ežeras ir antras pagal dydį pasaulyje. Tyvuliuojantis 1,134 metrų aukštyje virš jūros lygio, jis užima 69,485 kv/km plotą ir suteikia prieglobstį daugeliui Afrikos paukščių ir kitų gyvūnų. Ežeras maitina ir vietos gyventojus – jo pakrantėse gausu žvejų kaimelių. Keliaudami palei Viktorijos ežerą turėsite galimybę pabendrauti su vietos gyventojais, žvejais, turgeliuose pasidairyti suvenyrų. Maitinimas: pusryčiai, pietūs. Vakarienė vietiniame restoranėlyje (už papildomą mokestį). Nakvynė palapinėse.

6 diena. Viktorijos ežeras – Serengetis (Tanzanija). Iš ryto palikę Viktorijos ežerą pajudėsite link Serengečio nacionalinio parko – vieno gražiausių pasaulyje gyvūnijos ir augalijos draustinių, plytinčio Tanzanijos šiaurėje ir besiribojančio su Kenija bei jos Masai Mara rezervatu. Pietryčiuose Serengečio parkas ribojasi su Ngorongoro draustiniu, likusią jo teritoriją supa kontroliuojamos medžiojimo zonos, rezervatai. Serengečio ekosistema yra viena seniausių pasaulyje, manoma, jog jai būdingi klimato, augalijos bei gyvūnijos bruožai per pastaruosius milijonus metu nedaug kuo ir pakito.

„Parko pasididžiavimas – gausi liūtų populiacija (apie 3000). Savanos pakraštyje, netoli Viktorijos ežero, teka Grumečio (Grumeti) upė, kurios krantai apaugę tankiais miškais. Sekliose upės vietose veisiasi Nilo krokodilai, laukdami, kol ištroškęs ir dėl to nelabai atsargus gyvulys ateis atsigerti į jų kontroliuojamą zoną. Plėšrieji ropliai atakuoja žaibiškai, iškart įtraukdami auką po vandeniu... Netrūksta čia ir agamų – šie driežai mėgsta kaitintis ryto saulės spinduliuose ant uolų ir akmenų.

Parke veisiasi apie 500 rūšių paukščių. Nemaža dalis paukščių migruodami laikosi stambių žvėrių takų nenukrypsta „sanitarinė policija" – grifai, marabu, sekretoriai, laukinės patarškos). Nepamiršdami reginiai su flamingų ir gandrų pulkais. Afrikos strutis savanose gerai mato visą apylinkę ir pavojų pastebi iš tolo. Gali netgi įspėti kitus gyvūnus, todėl nemažai kanopinių laikosi arčiau stručių pulkų" (Žvilgsnis į pasaulį). Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė. Nakvynė palapinėse.

7 diena. Serengetis – Ngorongoro krateris (Tanzanija). Tekant saulei vyksite į kvapą gniaužiantį rytinį, safarį po Serengetį. Po jo kelias drieksis link kupino gyvybės Ngorongaro, kuriame susipina nuostabūs peizažai, laukinė gamta bei masajų svetingumas.

Pakeliui aplankysite vietinius gyventojus – masajus. Iš visų 124 Afrikos genčių, tai ryškiausia, labiausiai besilaikanti tradicijų ir labiausiai žinoma Rytų Afrikos klajoklių gentis. Genčių kraustymosi metu XV amžiuje ši karinga, tik gyvulininkyste besiverčianti gentis į Kenijos teritoriją, manoma, atklydo iš pietų Sudano. Laikui bėgant masajų gentis, skirtingai nuo kitų, sugebėjo išsaugoti senuosius papročius ir nuo senovės susiklosčiusį gyvenimo būdą. Patys masajai save laiko aukščiausia ir reikšmingiausia Afrikos tauta. Laikinos jų gyvenimo vietos vadinamos manyatt’ais. Manyatt’as- tai nedidelis kaimelis iš 5-7 trobelių, kurios yra daromos iš šakų, naudojant mėšlą ir molį. Žmonės gyvena tiesiog laukuose, nedidelę teritoriją aptvėrę tvora iš medžių šakų. Gyvuliai iki šiol labai svarbi jų gyvenimo dalis. Masajai geria ne tik karvės pieną, bet ir kraują. Masajų moterys plikai skuta galvas. Masajų vyrai, visiškai nuogą kūną apsisiautę raudonu audeklu, visuomet nešiojasi ietį ar lazdą, plaukus ir kūną tepa avių lajumi ir ochros dažais.

„Mergaitėmis, kaip ir berniukams, kai išdygsta nuolatiniai dantys maždaug septynerių metų, du apatiniai priekiniai išraunami, kad nelaimės ar ligos atveju per taip atsiradusią skylę būtų įmanoma vandeniu ir kitu skystu maistu palaikyti gyvybę. Septynerių, aštuonerių metų sulaukusiems vaikams metaliniu lauže įkaitintu virbalu praduriama skylė dešinės ausies viršutinėje dalyje. Kai žaizda užgyja, kita skylė praduriama kitoje ausyje. Šios skylės ir išrauti dantys yra masajų genties atpažinimo ženklai. Po metų ar dvejų stipriai apipjaustomi pirmiausia dešinės, žaizdoms sugijus, ir kairės ausies speneliai. Išpjaunamos didžiulės skylės. Stengiamasi kuo labiau ištempti ausų spenelius, į skyles įdedami sunkūs mediniai kamščiai ar metaliniai kaiščiai. Didelė skylė, žemai nutįsę ausų spenelių likučiai – masajų grožio etalonas." (Eglė Aukštakalnytė Hansen). Papuošalus mėgsta visi: ausys net ištemptos nuo auskarų svorio, ant kaklų – žiedai, moterų apavas spaudžia kojas, kad pėdos būtų kuo mažesnės. Beje, stipriosios lyties atstovai labiau mėgsta dabintis – jų šukuosenos prikaišytos spalvotų karoliukų, žiedų, pripinta daugybė kasyčių.

Susipažinę su masajų genties kaimelio gyvenimu, vyksite link savo stovyklavietės šalia didingojo Ngorongoro kraterio. Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė. Nakvynė palapinėse.

8 diena. Ngorongoro krateris (Tanzanija). Ryte ruošitės į įspūdingą safarį po unikalųjį Ngorongoro kraterį. Čia neleidžiama važinėti didelėms transporto priemonėms, tad persėsite į specialius nedidelius keturiais ratais varomus safario džipus. Ngorongoro krateris yra viena didžiausių pasaulio kalderų– apie 18 km skersmens ir beveik taisyklingai apskrita. Ngorongoras - vienas iš užgesusių ugnikalnių, kitados jis buvo kūgio pavidalo ir beveik dvigubai aukštesnis nei dabar. Tačiau maždaug prieš 2,5 mln. metų išsiveržus ugnikalniui, kai po juo buvusios magmos židinys ištuštėjo, kūgio viršūnė susmego. Dabar iš jo likusi tik Apskritojo stalo kalva šiaurės vakarinėje kraterio dalyje. Krateris įtrauktas į pasaulio paveldo sąrašą ir yra saugomas kaip unikali teritorija, kuriai nėra lygių visame Afrikos žemyne. Jo forma tapo saugiu prieglobsčiu gyvūnams. Dabar tai – tikra gyvenimo laboratorija, kur iš viso pasaulio suvažiavę mokslininkai tyrinėja plėšrūnų ir žolėdžių ryšius bei genetinę izoliaciją. Kitaip negu už kraterio ribų gyvenantieji, Ngorongoro bandos nemigruoja, teikia pirmenybę maitinimuisi lygumose lietinguoju laiku ir Munge pelkynams sausringuoju laiku. Vandens ir pašaro čia pakanka visus metus, todėl nėra reikalo traukti į kitas vietas. Taip susikūrė Ngorongoro laukinės gamtos mikrokosmas Rytų Afrikoje.

„Ngorongo gyventoja, nenusipelniusi turistų simpatijų,- dėmėtoji hiena. Kaip ir liūtai, hienos yra nakties gyvūnai. Rezervate yra aštuonios bandos, kiekvienoje nuo – 10 iki 100 hienų, gyvenančių savose teritorijose. Ieškodama grobio hiena gali ilgai bėgti nepavargdama. Jos grobiu dažniausiai tampa antilopės gnu ir zebrai." (Savaitraštis „Gyvenimo būdas" Sausis 2002).

Kadaise krateris priklausė masajams. 1958 metais gentys išsikraustė iš Ngorongoro, tačiau ir šiais laikais jie dar atgena gyvulių bandas.

Stebėti gyvūnų visureigiais nusileisite žemyn 600 metrų į Ngorongoro kraterį („didelę duobę"). Šis krateris- tarsi laukinio Rytų Afrikos gyvūnijos pasaulio pavyzdys. Jo dugne, užimančiame 265 km², galima pamatyti vieną didžiausių Afrikoje gyvūnijos kiekį, apytikriai priskaičiuojama apie 30 000 žinduolių ir paukščių rūšių, dauguma kurių krateryje gyvena ištisus metus. Tai hienos, šakalai, antilopės, zebrai, vandens ožiai, daug gazelių rūšių ir daugybė kitų. Šioje nuostabioje kalderoje galima išvysti ir Afrikos „didįjį penketą": buivolą, raganosį, leopardą, dramblį ir liūtą. Čia gyvena daug liūtų, bet visiems labiausiai norisi išvysti juodąjį raganosį. Teigiama, jog ši vieta dėka griežtų gamtos apsaugos įstatymų išliko viena iš paskutiniųjų juodųjų raganosių prieglobsčių. 1960 metais krateryje gyveno 110 juodųjų raganosių, tačiau dabar jų liko tik apie 20. Kraterio teritorija taip pat yra ir ornitologų rojus. Čia galima išvysti stručius, gerves, tūkstančius flamingų ir kitų paukščių, kurių daugiau nepamatysite niekur kitur pasaulyje. Derlingoje kraterio žemėje puikiai veši augalai.

Po pažinties su įstabiuoju Ngorongoro krateriu ir jo gyventojais vyksite link savo stovyklavietės, įkurtos visai šalia masajų genties kaimelio. Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė. Nakvynė palapinėse.

9 diena. Manjaros ežero nacionalinis parkas (Tanzanija). Šiandien vyksite į safarį po ramybe ir giedra alsuojantį Manjaros ežero nacionalinį parką, pasižymintį nuostabiu gamtovaizdžiu ir laukinių gyvūnų gausa. Čia gyvena daugiau nei 400 rūšių paukščių, tarp kurių ir flamingai, ir kormoranai, ir pelikanai. Taip pat iš arti galima pamatyti raganosius, begemotus, dramblius, zebrus, leopardus, liūtus. Manjaros ežero nacionalinis parkas užima apie 330 km². Iš vienos pusės šį parką riboja 600 m aukščio šlaitas, iš kitos– Manjara ežeras, užimantis ~230 km² plotą. Čia lyg iš gausybės rago pasipila rausvieji flamingai, kurie klega ir ieško lesalo vandenyje. Kerintis grožis. O šalia jų kaip kontrastas- ežero pakraštyje šėlstanti juodųjų antilopių gnu kaimenė. Manjaros liūtai puikiai laipioja medžiais – nepraleiskite progos nufotografuoti šio reto fantastiško reginio. Parke persipina įvairūs peizažai: spindintis ežeras, tankūs miškai ir statūs šlaitai.

Po Manjaros ežero nacionalinio parko safario vyksite į stovyklavietę link šiauriniame ežero kampe prisiglaudusio kaimelio Mto Wa Mbu. Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė. Nakvynė palapinėse.

10 diena. Mto Wa Mbu – Aruša (Tanzanija). Ryte iš stovyklavietės pajudėsite link Arušos – nedidelio, bet judraus ir šurmuliuojančio Tanzanijos „kavos" miesto, įsikūrusio antro pagal dydį Tanzanijos kalno Meru (4566m) papėdėje. Aruša – tai safarių organizacinis centras, tai vieta, kur susirenka keliautojai, ketinantys šturmuoti Kilimandžarą. Čia prasideda ir/arba baigiasi dauguma didžiųjų kelionių po Tanzaniją. Aruša – vartai į Ngorongoro kraterio ir Serengečio nacionalinius parkus. Šiame mieste praleisite popietę, apžiūrėdami triukšmingą centrą, apsipirksite suvenyrų parduotuvėlėse ir turgeliuose. Mieste yra paštas, bankų, interneto ryšys (esant galimybei, lankysime muziejų). Pietauti ir vakarieniauti vilios vietos restoranai ir kavinukės (už papildomą mokestį).

P.S Pageidaujantiems grupės nariams iš Arušos galime organizuoti kopimą į Kilimandžarą (atskiras užsakymas). Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė. Nakvynė palapinėse.

11 diena. Aruša – Tanzanijos/Kenijos sienos kirtimas - Amboselis (Kenija). Ryte išvyksite iš Arušos per masajų žemes lin Tanzanijos ir Kenijos sienos. Kirtę sieną atvyksite į Amboselio nacionalinį parką (~392 km²), kurį E.Hemingvėjus vadino „Afrikos perlu". Parkas įsikūręs visai šalia Tanzanijos sienos ir Kilimandžaro (5895m) – didžiausio vienišo kalno visame pasaulyje. Gražiausią jo vaizdą – švytinčią, baltą kepurę galima pamatyti tik iš Kenijos pusės, ir būtent iš Amboselio arba Tsavo nacionalinių parkų. Ankščiau Kilimandžaras priklausė Kenijai, bet britų valdymo laikais XIXa. pabaigoje, dalijant britų ir vokiečių įtakos zonas, karalienė Viktorija padovanojo jį tuo metu Tanzaniją okupavusiems vokiečiams. Taip „Afrikos stogu" vadinamas aukščiausias Afrikos kalnas atsidūrė Tanzanijos teritorijoje. Paslaptingas kalnas vilioja ir profesionalius alpinistus, ir paprastus turistus, pasiryžusius išbandyti jėgas. Sakoma, kad į Kilimandžarą gali įkopti ir senukas. Tai tiesa – čia nereikia ropštis stačiomis kaip siena uolomis. Bet 5895 metrų aukštyje stūksančią snieguotą kalno viršūnę pasiekia toli gražu ne visi išsirengusieji į žygį. Kopiant į šią viršūnę kūnas per trumpą laiką patiria nemažą perkrovą. Iš visų entuziastų, mėginančių įkopti į Kilimandžarą, viršūnę pasiekia mažiau nei pusė. Nors iš toliau pamatyti Kilimandžarą – daugelio keliautojų svajonė. Nepaprasto grožio peizažas įkvėpė ne vieną rašytoją, dailininką. Didingumo suteikia ir bekraštėse lygumose Kilimandžaro fone besiganančios laukinių gyvūnų kaimenės. Nedžiugina tik mokslininkų prognozės, kad dėl smarkaus klimato atšilimo per dvidešimt penkerius metus neliks Kilimandžaro sniegynų...

Tikrai nenusivilsite safariu Amboselio nacionaliniame parke – viename populiariausių parkų Kenijoje. Amboselio parkas yra masajų žemėje. Čia galima pamatyti ir jų kaimenių. Tai vienas iš seniausių Kenijos parkų, įkurtas dar 1943 metais. Tuo metu jo teritorija nuo Tanzanijos pusės (pietrytinė Kenijos dalis) siekė patį Nairobį, bet 1973 metais buvo gerokai sumažinta. Amboseli masajų kalba reikškia sudžiūvusias dulkes. Kažkada prieš tūkstantmečius ten telkšojęs didžiulis ežeras dabar virto dulkėmis, o vietomis sniegynų vandeniu maitinamos žemumos virto pelkynais, dramblių karalyste. Parko teritorijos didžioji dalis – druskingo dirvožemio lyguma, turtinga mineralų.

Amboselio parkas žinomas kaip didžiausią dramblių populiaciją kvadratiniame kilometre turinti parkas visame Afrikos žemyne. Čia gyvena 1200 dramblių – apie 43 šeimas. Be dramblių, čia gyvena apie 25 liūtus, tikimės, kad Jums pasiseks juos pamatyti.

Amboselyje atsiveria puiki galimybė stebėti ir kaimenes zebrų, antilopių, žirafų, besiganančių plačioje parko savanoje. Parke gausu akacijų giraičių, suteikiančių prieglobstį daugeliui savanos žinduolių, taip pat ir puikią galimybę paukščių mėgėjui stebėti egzotiškuosius Afrikos paukščius. Į pelkėtąją Amboselio nacionalinio parko dalį - įprastinę gyvūnų susibūrimo vietą - Kilimandžaro viršukalnės tirpstančių sniegynų vandens upeliukai traukia po dienos kaitros ištroškusius gyvūnus.

Neabejojame, kad kiekvienas keliautojas čia patirs daug malonių akimirkų. Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė. Nakvynė palapinėse.

12 diena. Amboselis – Nairobis (Kenija). Gėrėdamiesi Kilimandžaro vaizdais, iš Amboselio nacionalinio parko pajudame link Nairobio. Kelionė vidutiniškai trunka apie keturias-šešias valandas. Atvykus į Nairobį, išvykstantieji keliautojai yra nuvežami į tarptautinį Nairobio oro uostą naktiniam skrydžiui į Europą. Keliautojai, kurie tęsia kelionę į Mombasą, Zanzibarą, Seišelius, Reunioną ir Mauricijų (pasirinktinai) yra nuvežami į viešbutį Nairobyje nakvynei. Pageidaujantiems siūlome aplankyti Karen Bliksen muziejų, egzotišką žvėrienos patiekalų restoraną „Carnivore". Tai vienas iš dviejų restoranų Afrikoje, įtrauktų į 50- ties geriausių pasaulio restoranų sąrašą ir yra tikras žvėrienos mėgėjų rojus. Čia galėsite paragauti ėrienos, zebrienos, krokodilienos, žirafienos, antilopienos ir kitų laukinių gyvūnų mėsos, keptos ant tradicinių masajų kardų virš didžiulės „anglių duobės". Maitinimas: pusryčiai. Nakvynė viešbutyje (už papildomą mokestį).

13 diena. Skrydis: Europos miestas – Vilnius/Ryga/Varšuva. Grįžimas į Lietuvą. Sudie, mama Afrika! Sudie sustojusio laiko Žeme, sudie istorinis žmonijos lopšy, dar išsaugojęs savo šaknis ir leidžiantis pajusti mūsų pradžią. Sudie juodasis kontinente…Ir iki pasimatymo!

2-ra kelionės dalis (kelionės tęsinys). Individuali pažintinė, poilsio ir pramogų programa:

a. Kenijos kurorte Mombasoje,
b. Zanzibaro saloje (Tanzanija),
c. Seišelių salose:

I. poilsis pasirinktame viešbutyje vienoje iš salų.

II. poilsis pasirinktame viešbutyje plius 7-dienų plaukimas burlaiviu aplink salas.

d. Mauricijuje ir Reunione (Prancūzija). P.S Reuniono galima atsisakyti.

P.S galima 1-6 dienų ekskursinė programa automobiliu/mikroautobusu po Reuniono salą.

P.S susiformavus safario grupei, su bendražygiais būtų galima derinti ir antrosios dalies programą – galbūt dalis norėtų tęsti kelionę kartu.

Bendra antrosios kelionės dalies schema:

14 diena. Skrydis iš Nairobio į Mombasą, Zanzibarą, Seišelius arba Mauricijų (Reunioną). Pervežimas į pasirinktą viešbutį su pageidaujama maitinimo sistema. Galime užsakyti Jūsų pasirinktus viešbučius nuo pigiausių svečių namų iki pačių prašmatniausių viešbučių.

14 – 21 dienos. 7 nakvynės pasirinktame viešbutyje (14-ta – atskridimo, 21-a - išskridimo diena), 15-20 diena (viso 6 pilnos dienos). Dienos skirtos pažintinei – poilsio ir pramoginei programai pasirinktoje Indijos vandenyno saloje ar kurorte.

21 diena. Skrydis į Nairobį. Pervežimas į oro uostą naktiniam skrydžiui į Europą.

22 diena. Grįžimas į Lietuvą.

Svarbu

 • Antrosios kelionės dalies schema yra preliminari ir tik orientacinė! Ją galima derinti (ilginti arba trumpinti), atsižvelgiant į Jūsų pageidavimus ir skrydžių grafikus.
 • Antrosios kelionės dalies kainą sudarys 1 ar 2 papildomos nakvynės viešbutyje Nairobyje (1 nakties kaina 1 asmeniui 2-čiame kambaryje su pusryčiais nuo 50-100 USD).
 • Pervežimai į/iš oro uostų Nairobyje ir Jūsų pasirinktame kurorte (derinama individualiai).
 • Skrydžio bilietas iki 300 EUR ir daugiau iš Nairobio ir atgal (derinama individualiai).
 • Nakvynės nuo 35 EUR pasirinktame viešbutyje su pageidaujama maitinimo sistema. (Viešbučiai užsakomi per patikimus vietinius partnerius arba išrenkami geriausi Vokietijos kelionių operatorių TUI, DERTOUR, MEIER‘S ir kt. pasiūlymai.)
 • Pažintinės ekskursijos, pramogos bus užsisakomos ir apmokamos vietoje (esant pageidavimui ir galimybei dalį ekskursijų užsakome iš Lietuvos).
 • Dėl tikslaus tarptautinių skrydžių bilietų rezervavimo užsisakant kelionę būtina kartu nurodyti, ar renkatės tik 1-ąją kelionės dalį (Safarį), ar pageidausite ir 2-osios.

a. Individuali pažintinė, poilsio ir pramogų programa Kenijos kurorte Mombasoje:

Orientacinė skrydžio Nairobis – Mombasa – Nairobis kaina ~ 390 – 480 Lt,- (derinama individualiai).

Viešbutį ir pageidaujamą maitinimo tipą galite pasirinkti iš mūsų pasiūlytų (žr.priedą „Mombasos viešbučiai") arba pagal Jūsų pageidavimą bus užsakytas kitas viešbutis (derinama individualiai).

Pervežimai: pervežimai Nairobyje į/iš oro uostą ir į/iš jūsų pasirinktą viešbutį bus derinami individualiai.

Ekskursijos užsisakomos vietoje.

Siūlomos ekskursijos:

 • 1. PUSĖS DIENOS APŽVALGINĖ EKSKURSIJA PO MOMBASĄ. Mombasoje pajusite rytietiško viduramžių miesto, kuriame susipynusios arabų, persų ir afrikiečių tradicijos, atmosferą. Čia išliko prieš daugelį šimtmečių statytų pastatų, monumentų bei bastionų. Aplankysite vietos meistrų turgų, kuriame galėsite įsigyti suvenyrų.

 • 2. TAMARIND DHOW KRUIZAS. Vakare kruizas tradiciniu afrikiečiu laivu Tamarind Dhow Mombasos įlankoje. Nacionalinių patiekalų vakarienė ir koncertas laive.

 • 3. VISOS DIENOS EKSKURSIJA Į VASINIO SALĄ. Indijos vandenyno koralų rifų regionas. Nardysite (paviršinis nardymas) bei stebėsite nuostabų povandeninį pasaulį. Aplankysite Kisite nacionalinį jūros parką. Pietausite Vasinio saloje. Po pietų pasivaikščiojimas po salos musulmonų kaimelį.

Mombasa

Mombasa - antras pagal dydį miestas Kenijoje, įsikūręs Indijos vandenyno pakrantėje, nutolęs nuo Nairobio (Kenijos sostinės) apie 490 kilometrų, besididžiuojantis balto smėlio paplūdimiais bei turtinga istorija, siekiančia XII amžių. Tai poilsio ir atostogų sostinė, tinkanti ieškantiems atokvėpio prie šilto ir kvapnaus vandenyno, puiki vieta žvejybos bei vandens sporto mėgėjams.

Be savo nuostabių paplūdimių Mombasa pasižymi ir turtinga kultūros istorija. Pirmieji portugalų, arabų, britų naujakuriai Mombasoje įtakojo architektūrą, miesto žmonių gyvenimo būdą ir maistą. Kadaise tai buvo didelis miestas, palaikęs prekybinius ryšius su Tolimaisiais Rytais, Indija. Mombasa vis dar yra svarbus uostas bei viena iš pagrindinių jungčių Kenijos geležinkelių sistemoje.

Naktinis Mombasos gyvenimas judrus, mieste daug šokių klubų, kazino, besistengiančių įtikti visiems skoniams. Taip pat čia visada galima užsukti į kino teatrą, pažaisti boulingą ar pasėdėti kavinėje. Turistai plūsta į senamiestį, kurio siauros gatvelės pilnos prekiautojų egzotiškais rankų darbo gaminiais.

Mombasa garsėja savo virtuve- nuo britų, kinų, indų bei italų iki vietinių ir tradicinių Kenijos patiekalų. Gausu išskirtinių jūros gėrybių.

Poilsį Mombasoje siūlome pasirinkti po Kenijos- Tanzanijos safario arba atvykti iš Europos tiesiai į kurortą. Čia galėsite ne tik ilsėtis, bet Jums bus pasiūlyta ir ekskursinė- pramoginė programa.

Mėgautis Mombasos kurortu galima ištisus metus. Orai Mombasoje daugmaž pastovūs ištisus metus: gruodis- balandis yra karščiausi mėnesiai, temperatūra siekia +30-31°C. Šiek tiek vėsiau liepą- rugpjūtį, kai temperatūra būna apie +27°C laipsnius. Vyrauja du lietaus sezonai: "ilgasis” kovo-birželio mėnesiais ir "trumpasis” spalio-gruodžio mėnesiais. Nepaisant gana aukšto oro drėgnumo, dėl lengvo vėjo karštis nėra stiprus ir varginantis.

Vandens sportui, nardymui ir kitoms vandens pramogoms geriausiai tinka sausio, vasario, kovo, rugsėjo, spalio, lapkričio ir gruodžio mėnesiai. Vandens temperatūra laikosi apie +26°C ir retai kada būna žemesnė.

Puikūs Vokietijos kelionių operatorių TUI, Dertour, Meier’s ir mūsų patikimų ir patikrintų partnerių Kenijoje pasiūlymai.

Priedas. Mombasos viešbučiai. Rekomenduojame!

BAMBURI BEACH HOTEL 3*

http://www.bamburibeachkenya.com/

 • Vieta: 500 m iki Mombasa Malindi Road, 12 km iki Mombasos, 25 km iki tarptautinio Mombasa oro uosto (~ 40 min. kelio).
 • Viešbutis: 150 kambarių. Šiame viešbutyje kiekvieną minutę rasite veiklos, o jei norėsite paprasčiausiai patinginiauti, visada rasite vietą prie vieno iš baseinų arba nuostabiame paplūdimyje. 3 restoranai, 4 barai, parduotuvėlė, 2 baseinai, TV salė, kirpykla, grožio salonas, valiutos keitykla.
 • Kambariai: visuose kambariuose yra oro kondicionierius, plaukų džiovintuvas, mini baras (už papildomą mokestį), seifas (už papildomą mokestį), telefonas, dušas, DVD grotuvas, balkonas ar terasa.
 • Pramogos ir sportas: pramoginė programa (kabaretas, diskoteka, koncertai, etniniai šokiai), sporto salė, 2 skvošo kortai, stalo tenisas, biliardas, masažai, burlenčių sportas, nardymas, aerobika, paplūdimio tinklinis, dartai, žvejyba, krabų lenktynės.
 • Vaikams: vaikų klubas (4-12m).
 • Paplūdimys: balto smėlio.
 • Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė arba už papildomą mokestį (20 Eur asm. dienai) su viskas įskaičiuota - pusryčiai, pietūs, vakarienė – švediškas stalas, vietinės gamybos alkoholiniai ir nealkoholiniai gėrimai.
 • 1 paros kaina nuo 95 Eur 1 asmeniui gyvenant 2-čiame kambaryje su 2-jų kartų maitinimu.

SOUTHERN PALMS BEACH RESORT 4*

www.southernpalmskenya.com

 • Vieta. Diani paplūdimys. Ant vandenyno kranto (balto smėlio paplūdimys). Apie 35 km į pietus nuo Mombasos.
 • Viešbutis ant jūros kranto.
 • Unikali tradicinė suahilio ir arabiško stiliaus architektūra.
 • Viešbutis turi puikų atogrąžų sodą su augančiomis kokosų palmėmis.
 • Viešbutis. 4 restoranai, 5 barai (vienas iš jų dirba visą parą), 2 baseinai, valiutos keitykla, konferencijų centras, gydytojo paslaugos, gultai ir rankšluosčiai paplūdimyje ir prie baseino, gydytojų paslaugos, grožio salonas, suvenyrų parduotuvė, skalbykla. Gultai ir skėčiai nemokami.
 • Kambariai. 300 standartinio tipo kambarių bei 2 Luxury Suites tipo kambariai. Vidutinis kambarių dydis yra 26 kv.m. su vaizdu į baseiną arba sodus. Visuose kambariuose yra oro kondicionierius, seifas, televizorius, arbatos/kavos rinkiniai, plaukų džiovintuvas, seifas (už papildomą mokestį), vonia arba dušas, mini baras. Kambariai su vaizdu į jūrą- už papildomą mokestį (45 Eur asm. dienai).
 • Aktyvus poilsis. Teniso ir skvošo kortai, tinklinis, treniruoklių salė, biliardas, petankė, stalo tenisas, aerobika vandenyje, masažo ir grožio procedūros. Nardymo mokykla, vandens sportas- už papildomą mokestį. "Maya " grožio ir sveikatingumo centras,
 • Pramogos. Folkloro, tradicinių Afrikos šokių vakarai, akrobatų šou.
 • Vaikams. Žaidimų aikštelės. Auklės- už papildomą mokestį.
 • Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė arba už papildomą mokestį (45 Eur asm. dienai) su viskas įskaičiuota - pusryčiai, pietūs, vakarienė – švediškas stalas, vietinės gamybos alkoholiniai ir nealkoholiniai gėrimai.
 • 1 paros kaina nuo 90 Eur 1 asmeniui gyvenant 2-čiame kambaryje su 2-jų kartų maitinimu.

LEOPARD BEACH RESORT & SPA 4+*

www.leopardbeachresort.com

 • Vieta. Diani paplūdimys. Ant vandenyno kranto (balto smėlio paplūdimys), apie 34 km į pietūs nuo Mombasos, 45 km nuo Mombasos oro uosto.
 • Viešbutis ant jūros kranto, pastatytas tradiciniu svahili architektūros stiliumi.
 • Balto smėlio paplūdimys.
 • Viešbutis turi puikų atogrąžų sodą, jame auga daug palmių ir tropinių egzotinių gėlių.
 • Viešbutis. Viešbutyje yra vienas pagrindinis restoranas, kuriame vyksta teminiai vakarai, A la carte Chui Grill restoranas, baras prie baseino, pizza & pasta restoranas bei užkandžių, sulčių, salotų barai, baseinas arti vandenyno, ramiam poilsiui baseinas soduose, valiutos keitykla, interneto kavinė, biblioteka ir suvenyrų parduotuvė, skalbykla, kirpykla, konferencijų centras. Gultai, rankšluosčiai prie baseino ir paplūdimio nemokami.
 • Kambariai. 70 standartinio tipo kambarių, 20 superior tipo kambarių su vaizdu į sodą, 48 superior tipo kambarių su vaizdu į jūrą, 7 Suite tipo kambariai, 10 „Chui Class Cottages"- privatūs, prabangūs kotedžai su privačiu kiemu (kambarių aptarnavimas- visą parą), 3 vilos. Visuose kambariuose yra vonia arba dušas, bide, oro kondicionierius, palydovinė TV, telefonas, kavos/arbatos rinkiniai, plaukų džiovintuvas, tinkleliai nuo uodų, mini baras.
 • Aktyvus poilsis. 2 teniso kortai, 18 duobučių golfo laukas, tinklinis, vandensvydis, stalo tenisas, biliardas, aerobika, vandens sporto ir nardymo centras „SX Scuba", Uzuri „Spa and fitness forest" grožio ir sveikatingumo centras, treniruoklių salė, sauna, garų pirtis, masažo ir grožio procedūros,.
 • Pramogos. Gyvo garso grupės, akrobatų šou, tradicinių šokių grupės ir kiti pramoginiai renginiai.
 • Vaikams. Baseinas, žaidimų kambarys, auklės- pagal atskirą užklausimą.
 • Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė arba pusryčiai, pietūs ir vakarienė.
 • 1 paros kaina nuo 95 Eur 1 asmeniui gyvenant 2-čiame kambaryje su 2-jų kartų maitinimu; 115 Eur su 3-jų kartų maitinimu.

DIANI REEF BEACH RESORT & SPA 5*

http://www.dianireef.com/

 • Vieta: 34 km iki Mombasos, 45 km iki tarptautinio Mombasos oro uosto. 500 m iki 18 duobučių golfo kortų.
 • Viešbutis: 143 kambariai. Šis viešbutis jums suteiks prabangų poilsį nuostabiame viešbutyje su SPA centru viename iš gražiausių paplūdimių. 3 restoranai, 5 barai, kavinukė, 2 baseinai, kirpykla, grožio salonas.
 • Kambariai: oro kondicionierius, palydovinė televizija, internetas (už papildomą mokestį), mini baras (už papildomą mokestį), vonios kambarys, plaukų džiovintuvas, priemonės arbatos /kavos ruošimui, balkonas arba terasa, seifas.
 • Pramogos ir sportas: pramoginė programa, buriavimas, nardymas, stalo tenisas, biliardas, skvošas, dviračių nuoma, tenisas, burlenčių sportas, jėgos aitvarai, giluminė žvejyba, vandens polo, tinklinis, dartai, fitneso centras, sauna, SPA, aerobika, aromaterapija,
 • Vaikams: baseinas, pramogų centras, smėlio dėžė.
 • Paplūdimys: Diani paplūdimys; balto smėlio.
 • Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė.
 • 1 paros kaina nuo 126 Eur 1 asmeniui gyvenant 2-čiame kambaryje su 2-jų kartų maitinimu.

SANDS AT NOMAD 5*

http://www.thesandsatnomad.com

 • Vieta: 40 km iki Mombasos, 38 km iki tarptautinio oro uosto, šalia "Diani Beach” paplūdimio.
 • Viešbutis: 37 kambariai, 2 restoranai, 2 barai, baseinas, valiutos keitykla, TV salė.
 • Kambariai: dalis kambarių yra pagrindiniame pastate, kita dalis vasarnamiuose. Visuose kambariuose yra oro kondicionierius, vonios kambarys, mini baras, palydovine TV.
 • Aktyvus poilsis: siūlomos grožio salono paslaugos, nardymas, kaitavimas, burlenčių sportas, plaukiojimas baidarėmis, vandens dviračiai, žūklė, išvykos į vandenyną, nacionalinius parkus, netoli viešbučio yra golfo laukai.
 • Maitinimas: pusryčiai, pusryčiai ir vakarienė arba pusryčiai, pietūs ir vakarienė.
 • 1 paros kaina nuo 79 Eur 1 asmeniui gyvenant 2-čiame kambaryje su pusryčiais ( priemoka už vakarienę ~25 Eur asm. dienai; priemoka už pietūs ir vakariene ~45Eur).

b. Individuali pažintinė, poilsio ir pramogų programa Zanzibaro saloje (Tanzanija)

Orientacinė skrydžio Nairobis – Zanzibaras – Nairobis kaina ~ 965 – 1340 Lt,- (derinama individualiai).

Viešbutį ir pageidaujamą maitinimo tipą galite pasirinkti iš mūsų pasiūlytų arba pagal Jūsų pageidavimą bus užsakytas kitas viešbutis (derinama individualiai).

Pervežimai: pervežimai Nairobyje į/iš oro uostą ir į/iš jūsų pasirinktą viešbutį bus derinami individualiai.

Ekskursijos užsisakomos vietoje arba iš Lietuvos.

Siūlomos ekskursijos:

 • 1. EKSKURSIJA Į KALĖJIMO SALĄ. Laivu plauksite į Kalėjimo (Prison) salą (viena iš nedidelių salelių, esančių vos už keleto kilometrų nuo Zanzibaro). Kadaise ta pati sala vadinta Changuu. Prison (liet.-kalėjimas) prigijo XIX a., kai jose buvo laikomi nepaklusnūs vergai. Vėliau, 1893 m., saloje pastatytas kalėjimas, taip ir nesulaukęs nuteistųjų, nes buvo paverstas Indijos pabėgėlių karantino punktu. Tačiau ne architektūra yra gražiausia salos dalis. Pasiruoškite stulbinantiems laukinės gamtos reginiams: pamatysite milžiniškų vėžlių, atogrąžų miške iš arti grožėsitės povais ir kitais pasakiškais paukščiais, mažosiomis antilopėmis. Nuostabiame balto smėlio paplūdimyje Jūsų laukia dar daugiau pramogų: vandens slidės, nardymas tarp koralų.
 • 2. EKSKURSIJA PO AKMENINĮ MIESTĄ (Stone town). Pusdienio ekskursija po istorinį Zanzibaro miesto senamiestį – Akmeninį miestą. Aplankote senąją Anglikonų bažnyčią, pastatytą 1874 m. vietoje vergų turgaus, Zanzibaro muziejuje – „Stebuklų rūmus" (Beit el Ajaib, Maruhubi), sultono Barghash pastatytu 1883 m. (pirmasis Rytų Afrikoje elektrifikuotas pastatas). Užsukate į senąją tvirtovę (1700 m.), miesto turgų, veikiantį nuo 1904 m. Zanzibaro miesto senamiestis – viena įspūdingiausių vietų visoje salos pakrantėje. Senovinių gatvelių labirintai, žalvariu kaustytos drožinėtos namų durys, nesibaigianti mažų parduotuvėlių, mečečių, kiemų, tvirtovių ir turgaviečių virtinė... O kur dar didžiulės bažnyčios, apleistos persiško stiliaus pirtelės ir užsienio konsulatai!
 • 3. "PRIESKONIŲ TURAS”. Zanzibaras ne veltui vadinamas ir "prieskonių sala”. Siūlome puikią galimybę savo akimis pamatyti, kaip plantacijoje auginami prieskoniai: cinamonas, kardamonas, gvazdikėliai, pipirai, muskato riešutai, kakava, vanilė ir kt.
 • 4. EKSKURSIJA PO JOZANI MIŠKĄ. Tai natūralus rezervatas, garsėjantis raudonosiomis beždžionėmis Colobus, kurias galima pamatyti tik Zanzibare! Garsios ir retosios drugelių, paukščių, reptilijų ir amfibijų rūšys, eukaliptai, figmedžiai, kita augmenija.

Kitos lankytinos vietos Zanzibare:

Mangapeani (liet. –„Arabų krantas") miestelis (apie 20 km į šiaurę nuo Zanzibaro miesto), garsus koralų kilmės ola su įspūdingu vandens baseinu ir „Vergų kambariu", kuris buvo išskaptuotas vieno vergų pirklio užsakymu. Nuostabus ir miestelio paplūdimys.

Kidichi (4 km nuo miesto) persiškos pirtys, sultono Saido pastatytos 1850 m. Aplink vietovę – kokosų ir prieskonių plantacijos. Panašiais vaizdais ir malonumais turistus vilioja ir netoliese esantis Kizimbani.

Zanzibaras

Zanzibaras – pusiau autonominis Tanzanijos administracinis vienetas, kurį sudaro salos rytinėje Afrikos pakrantėje, Indijos vandenyne. Jame yra dvi didelės salos (Zanzibaras ir Pemba), o taip pat daugybė smulkių salelių. Gyventojų – apie 1 mln., bendras plotas – 2643 km².

Balti smėlio paplūdimiai, perlamutrinis vandenynas ir bekraštė dangaus žydrynė – tai Zanzibaras, ketvirta pagal dydį, viena gražiausių salų pasaulyje, viliojanti poilsiautojus vandenyno gelmių grožiu, kultūrų įvairove ir egzotiška Afrikos gamta. Keliautojus žavi ne tik vandens pramogų, jūros gėrybių gausa, bet ir didžiulis koralinis rifas, juosiantis salą. Tai viena iš geriausių vietų nardymo mėgėjams Indijos vandenyne ir pasaulyje. Turistus vilioja ne tik egzotiška salos gamta, bet ir sostinės Akmeninis miestas, išlaikęs įvairiausių čia užklydusių pasaulio kultūrų pėdsakus. Būtent čia arabų, indų ir afrikiečių kultūros sąlyčio dėka gimė savita suahilio kultūra. Būtent čia suahilio kalbos tėvynė, kuria kalba didžioji dalis Afrikos, bet tik čia, Zanzibare, ji yra pati švariausia ir tikriausia. Čia neatrasi tokių specialių kaimų turistams kaip kituose kurortuose. Viskas čia tikra: ir gamta, ir žmonės.

Zanzibaras – ryškių spalvų ir egzotiškų kvapų sala. Ją išraizgiusios vanilės, kardamono, cinamono, muskato riešutų, pipirų, gvazdikėlių bei kitų prieskoninių augalų plantacijos. Prieskonių verslas klesti nuo seniausių laikų. Kažkada sala buvo vienas didžiausių prieskonių prekybos centrų visoje rytų Afrikos pakrantėje. Pasak vienos legendos senovėje jūrininkai tik pagal stiprų vanilės, kardamono ir cinamono kvapą atrasdavo kelią į Zanzibarą.

Zanzibare - didžiausios pasaulyje gvazdikėlių plantacijos. Turistams rengiamos specialios ekskursijos po prieskonių plantacijas, rodoma, kaip jie auginami. Saloje auga ir daug kakavmedžių (dydžiu panašūs į mūsų obelis), ant kurių šakų noksta storaodžiai, primenantys mangus, vaisiai, o patys kakavos grūdeliai – šio vaisiaus sėklytės. Tik čia auga pati aštriausia pasaulyje aitriųjų paprikų rūšis.

Svarbiausias Zanzibaro traukos centras yra Zanzibaro miestas, kurio senamiestis vadinamas Stone Town (Akmeninis miestas), įkurtas indų pirklių. Čia lankėsi asirai, egiptiečiai, persai, olandai. Net kinai apsistodavo. XV a. pabaigoje, kelionės aplink pasaulį metu, keletą dienų šiame mieste viešėjo garsusis klajūnas Vasko de Gama. Tai prekybinis Zanzibaro centras, salos sostinė, viena įspūdingiausių pakrantės vietų, kurioje persipina afrikietiškos, arabiškos ir kolonijinės architektūros palikimas. Siauros gatvelės, spalvingi, rytietiški turgūs bei mečetės lyg nužengusios iš ,,1001 nakties" pasakų. Fantastiškiausi raižiniai, chaotiškos gatvelės sukuria akmeninio labirinto įspūdį. Čia begalė parduotuvėlių, mečečių, turgaviečių, tvirtovių, dvarų (du iš jų labai prašmatnūs, buvę sultono rūmai), apleistos persiško stiliaus pirtys bei daugybė keistų formų pastatų, kuriuose įsikūrusios užsienio šalių atstovybės. Ištroškusieji pramogų, linksmybių ir atrakcijų čia gali pasijusti kaip tikrame rojuje. Tačiau čia netvieskia neoninės šviesos, o architektūra labiau primena praeito amžiaus kolonijinius laikus. Šis miestas yra seniausias visoje Rytų Afrikoje.

Senojo miesto gatvelėmis pro turisto akis pražygiuoja ištisa istorija. 1882 m. Maruchubio rūmus pastatė sultonas Bargašamas. Čia jis laikė savo haremą, išlikę kelių priestatų griuvėsiai. Minėtinos įžymiosios Mangapvanio vergų olos bei unikalus Chasanio parkas, kuriame veši augalai iš viso pasaulio.

Ironiška, tačiau saloje, kurioje už homoseksualizmą numatomos 25 metų laisvės atėmimo bausmės, gimė ir užaugo gėjų ikona tapęs dainininkas Fredis Merkuris. Jis Zanzibare garbinamas iki šių dienų. Fredžio Merkurio bare, įsikūrusiame netoli kelto prieplaukos skamba pakili „Queen" muzika, sienas puošia daugybė dainininko nuotraukų.

Zanzibare, iš visų pusių apsuptame koralinio rifo, daugiausia malonumų patiria nardymo mėgėjai. Atslūgus vandeniui galima vaikštinėti po rifą (gylis siekia ne aukščiau kaip iki kelių), rankioti austres ar palmių šešėlyje gaivintis egzotiškais vaisiais. Tiems, kas neįsivaizduoja poilsio be barų, diskotekų ir viso kito naktinio gyvenimo, geriausia apsistoti šiaurėje – Nungvio mieste. Čia pat Mnembos sala. Į ją išsilaipinti draudžiama (privati),bet aplink ją, kiek tik širdis geidžia,galima žūklauti bei nardyti.Kaip ir kitose Indijos vandenyno salose čia nardoma, žvejojama (sugaunama iki 60 kg sveriančių marlinų), priklausomai nuo sezono galima ištraukti įvairiausių rūšių tunų, doradų, barakudų, buriuojama, prabangiomis jachtomis keliaujama į Pembą bei kitas dėmesio vertas salas.

Priedas. Rekomenduojami viešbučiai Zanzibaro saloje!

KONOKONO HOTEL

http://www.konokonozanzibar.com

 • 11 išskirtinių vilų yra plačiai paskirstytos 48 000 m ² (4 paplūdimio vilos bei 7 džiunglių vilos). Kiekviena vila turi erdvų, privatų sodą.
 • Kambariai: kiekvienas kambarys turi mini barą, seifą, lovą su tinkleliu nuo uodų, plaukų džiovintuvą, telefoną.
 • Restoranai: Džiunglių terasos restoranas. Romantiškas paplūdimio restoranas: tai yra ideali vieta priešpiečiams ar barbeque, romantiškiems pietums ar vakarienei po kokosinėmis palmėmis pučiant švelniam brizui.
 • Džiunglių baras: šis baras jums pasiūlys įvairių likerių, puikių konjakų, kalvadoso ir begalę vynų, kurie patenkins jūsų išrankiausią skonį.
 • Kono Kono paplūdimio baras: baras siūlo didelį pasirinkimą egzotinių kokteilių ir užkandžių, baro personalas jūsų užsakytus gėrimus ar užkandžius atneš į paplūdimį.
 • Atsipalaidavimui viešbučio personalas jums pasiūlys daugybę vandens procedūrų. Tradicinis gydymas ir masažai padės atstatyti jūsų energiją.
 • Paplūdimys ir baseinas: ne vienas viešbučio lankytojas yra sakęs, kad paplūdimio smėlis čia yra pats balčiausias, tokio dar niekad nėra matęs. Platus paplūdimys siūlo ne tik džiaugtis saule, bet kviečia ir romantiškam pasivaikščiojimui po Michamvi pusiasalį.
 • 1 paros kaina nuo 140 Eur 1 asmeniui gyvenant 2-čiame kambaryje su 2-jų kartų maitinimu.

MARUMBI BEACH ORE RESORT 3***

http://www.marumbibeachzanzibar.com

 • Viešbutis yra rytinėje Zanzibaro salos pakrantėje, šalia Marumbi, 50 km iki oro uosto. Viešbutis yra visai neseniai pastatytas afrikietišku stiliumi su europinio dizaino intarpais.
 • Kambariai: yra 50 kambarių, visi kambariai yra su vaizdu į jūrą. Kambariai labai erdvūs, yra svetainė, miegamasis ir vonia. Yra oro kondicionierius, tinkleliai nuo uodų, mini baras, veranda su stalu ir kėdėmis.
 • Restorane kiekvieną savaitę vyksta tipiški Zanzibaro bei iškilmingi pietūs. Taip pat galima užsisakyti ir romantiškus omarų pietūs (už papildomą mokestį). Viešbutyje siūlomos įvairiausios vandens procedūros, masažai (taip pat už papildomą mokestį), yra drabužių parduotuvė, palydovinė TV poilsio zonoje.
 • Viešbučio teritorijoje galima žaisti futbolą, paplūdimio tinklinį, paplūdimo tenisą. Taip pat galima pasivažinėti kalnų dviračiais, yra galimybė ir nardyti Indijos vandenyne, užsiimti banglenčių sportu. Galima išsinuomoti valtį ir išplaukti pažvejoti.
 • 1 paros kaina nuo 30 Eur 1 asmeniui gyvenant 2-čiame kambaryje su pusryčiais; nuo 46 Eur su maitinimu „viskas įskaičiuota".

PALUMBO REEF ORA RESORT 4****

http://www.palumboreef.com

 • Viešbutis neseniai pastatytas, yra rytinėje Zanzibaro dalyje, 40 km nuo oro uosto.
 • Kambariai: viešbutyje yra 100 kambarių – 28 standartiniai, 32 liukso klasės, 6 „Jungle" stiliaus, 24 kambariai skirti jaunimui bei vienas prezidentinis kambarys. Iš daugumos kambarių atsiveria vaizdas į Indijos vandenyną.
 • Restoranas, esantis prieš baseiną, siūlo tipinius vietinės virtuvės patiekalus. Svečiai ragauja šviežią keptą žuvį, saldumynus ir atogrąžų vaisius. Kiekvieną savaitę patiekiami tipiški Zanzibaro pietūs bei iškilmingi pietūs.
 • 1 paros kaina nuo 60 Eur 1 asmeniui gyvenant 2-čiame kambaryje su 3-jų kartų maitinimu.

c. Individuali pažintinė, poilsio ir pramogų programa Seišelių salose:

I. poilsis pasirinktame viešbutyje vienoje iš salų,

II. poilsis pasirinktame viešbutyje plius 7-8 dienų plaukimas burlaiviu aplink Mahe ir Praslino salas.

Orientacinė skrydžio Nairobis – Viktorija (Mahe sala) – Nairobis kaina ~ 1920 Lt, – 2160 Lt,- (priklauso nuo oro linijų ir kt. veiksnių). P.S iš Seišelių galima grįžti tiesiai į Europą.

Viešbutį ir pageidaujamą maitinimo tipą galite pasirinkti iš mūsų pasiūlytų (žr.priedą „Seišelių salų viešbučiai") arba pagal Jūsų pageidavimą bus užsakytas kitas viešbutis (derinama individualiai).

Pervežimai: pervežimai Nairobyje į/iš oro uostą ir į/iš jūsų pasirinktą viešbutį bus derinami individualiai.

Ekskursijos užsisakomos vietoje arba iš Lietuvos.

Svarbu: yra galimybė užsisakyti 7-8 dienų turą burlaiviu aplink Mahe ir Praslino salas fiksuotomis datomis (užsakoma labai iš anksto, kad būtų galima suderinti išplaukimo ir skrydžių datas).

Ekskursijos ir pramogos:

 • 1. Paviršinis ir giluminis nardymas – Seišeliai tikras rojus nardymo mėgėjams.
 • 2. Žvejyba Indijos vandenyne. Puikiai praleisti laiką galės ir užkietėję žvejai, ir pradedantys mėgėjai. Vietiniai vadovai jums parodys pačias geriausias vietas Indijos vandenyno platybėse. Jūsų paslaugoms – žvejybiniai kateriai, geriausia įranga, vadovai ir padėjėjai žvejybos metu. Jūs galėsite pasidžiaugti ne tik geru laimikiu, bet ir nuostabiais vandenyno reginiais bei pasimėgauti saule ir gaiviu vėju.
 • 3. Ekskursijos po Mahe, Praslino ir La Digue granito salas – pažintis su egzotiška augmenija ir gyvūnija.
 • 4. Super ekskliuzyvas – Seišelių salų kruizas burlaiviu. Yra galimybė užsisakyti 7 dienų 6 nakvynių turą burlaiviu iš Praslino salos maršrutu: Praslin - Curieuse - La Digue – Praslin – Cousin – Anse Lazio – Praslin arba 8 dienų 7 nakvynių turą burlaiviu maršrutu iš Mahe salos: Mahe – Baie Ternay – Cousin – Praslin – Anse Lazio – La Digue – Curieuse – Mahe. Jūsų laukia plati pramoginė – ekskursinė programa: maudynės Indijos vandenyne, paviršinis ir giluminis nardymas, gražiausi lankomų salų tropikų paplūdimiai, nepakartojami saulėtekiai ir saulėlydžiai. Būsite vaišinami šviežiomis egzotiškomis jūros gėrybėmis, lankysitės milžiniškų vėžlių fermoje, stebėsite retų rūšių paukščius, žvejosite, gėrėdamiesi Indijos vandenyno platybėmis.
 • Orientacinė turo kaina: 7d.6n. nuo 1079 Eur – 1 asm. (su trijų kartų maitinimu), 8d.7n. nuo 1699 Eur – 1 asm. su trijų kartų maitinimu (kaina tikslinama po užklausimo).
 • P.S pageidaujantys turo burlaiviu, užsisakydami kelionę iš karto turėtų informuoti vadybininką, kad operatyviai būtų galima rezervuoti vietą burlaivyje ir suderinti skrydžių grafikus.

Seišeliai

Seišeliai (oficialus pavadinimas Seišelių Respublika) –salų valstybė Indijos vandenyne, į šiaurės rytus nuo Madagaskaro. Kitos netoliese esančios salų valstybės ir teritorijos yra Mauricijus ir Reunionas pietuose, Komorai pietvakariuose ir Maldyvai šiaurės rytuose.

Kai į salas atvyko arabai, jos buvo negyvenamos. 1505 m. atplaukė portugalai. Kaip tranzitinis taškas tarp Azijos ir Afrikos salos buvo lankomos piratų, kol 1756 m. visiškai kontroliuoti salas pradėjo prancūzai, pavadinę jas tuometinio Prancūzijos finansų ministro Jean Moreau de Sechelles vardu. 1794-1811 m. vyko kovos dėl įtakos tarp Britų imperijos ir Prancūzijos, kol 1814 metais salos atiteko britams. 1903 m. salos atskirtos nuo Mauricijaus, 1976 m. birželio 29 d. iškovojo visišką nepriklausomybę. Seišeliai – prezidentinė respublika. Prezidentas yra valstybės ir vyriausybės vadovas. Sostinė – Viktorija (25 000 gyv.)

Šį Indijos vandenyno salyną sudaro 115 salų, iš kurių apgyvendintos tik 33. Salyno branduolį sudaro keturios salos – Mahė, Praslenas, Siluetas ir La Digas. Šios salos ne vulkaninės ir ne koralinės kilmės, o sudarytos iš granito (todėl neretai vadinamos mikrožemynu). Mahės sala kalnuota (aukštis iki 915 m, Morne Seychellois k.). Likusios Seišelių salos koralinės kilmės, išsibarsčiusios Indijos vandenyne (Amirantų,Koetyvų, Aldabros salos).

Klimatas subekvatorinis, jūrinis, drėgnas ir karštas. Vidutinė mėnesio temperatūra 26-28 °C, retai yra žemiau 27°C. Per metus iškrenta iki 4000 mm kritulių. Didesnėse salose yra tropinių miškų. Dauguma augalijos – endeminė.

Seišelių salų tautinė sudėtis dėl istorinių peripetijų labai marga. Salyno gyventojai kilę iš Prancūzijos, Anglijos, Indijos, Afrikos, Kinijos. Oficialios kalbos yra anglų, prancūzų ir kreolų (seslva). Dauguma gyventojų – katalikai.

Pasak senovės legendos, Dievas pamatė Seišelių salas ir suprato, kaip turi atrodyti rojus...

Tai geriausia vieta romantiškam poilsiui! Jaukūs, svetingi viešbučiai, nuošalūs paplūdimiai po palmėmis, granito uolos, skaidriausia jūra ir reto grožio saulėlydžiai. Salose yra ne tik smulkaus smėlio pliažų, įrėmintų tarp palmių virtinių ir stulbinančio vandenyno vaizdo, bet ir daug miškų su gausia flora ir fauna. Kam nusišypsos laimė apsilankyti kurioje nors iš šių salų, patirs, koks fantastiškas gali būti kraštovaizdis. Ne atsitiktinai 46 procentus 455 kv. km Seišelių teritorijos užima nacionaliniai parkai. Seišeliai yra tikras prieglobstis daugybei augalų ir gyvūnų rūšių, ypač paukščiams ir tropikų žuvims. Mahės saloje esantis Viktorijos miestas yra viena iš mažiausių pasaulio sostinių. Kartu tai vienintelis reikšmingas Seišelių uostas. Mahės saloje galite rinktis iš daugiau nei 65 paplūdimių, kurie yra ne tik švarūs bei erdvūs, bet ir apsupti granitiniais akmenimis, kurie yra vieni seniausių žemėje. Svarbiausia miesto įdomybė - Botanikos sodas. Čia taip pat auga puikus orchidėjų sodas. Verta apsilankyti Gamtos muziejuje, kuriame eksponuojami ne tik archeologiniai radiniai, bet ir 1570 m. prie Admiraliteto salų nuskendusio laivo liekanos bei juodosios magijos praktikai naudojami objektai. Neabejotina, kad pati įstabiausia Seišelių vieta - tai Nacionalinis Šv. Anos jūrų parkas (St. Anne National Marine Park). Už kelių kilometrų nuo Viktorijos miesto esančio parko teritorijoje yra šešios salos. Pati įdomiausia yra Muajeno (Moyenne) sala, kur, kaip sakoma, „pilna paslėptų lobių ir vaiduoklių". Keliautojas gali leistis į malonų pasivaikščiojimą aplink salą pažymėtu keliu ir pakeliui gėrėtis gausybe augalų ir gyvūnų, tarp jų ir gigantiškaisiais dviejų rūšių vėžliais. Prasleno sala - antroji pagal dydį Seišelių sala. JI garsėja savo ypatinga augmenija. Ypatumus išvysite vos tik žengę kelis žingsnius gilyn į Vallée de Mai mišką, kuriame yra didžiausias kokosų palmių gojus (auga beveik 4000 medžių). Čia bręsta legendiniai coco-de-mer (seišelinė lodoicė Lodoicea maldivica) - sunkiausi pasaulyje kokoso riešutai. Priešistorinis miškas įrašytas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Slėnyje auga šešios endeminės - randamos tik Seišeliuose - palmių rūšys. Selvoje auga taip pat kitų endeminių augalų. Už 2 km į pietvakarius nuo Prasleno esančioje Kuzeno (Cousin) saloje 1968 m. buvo įkurtas gamtos rezervatas. Čia saugoma daug ties išnykimo riba atsidūrusių rūšių ir sudaromos sąlygos veistis jūros paukščiams ir vėžliams. Pritrenkiantį įspūdį patiria kiekvienas, įžengęs į šį tankų mišką, kur ant kiekvienos šakos tupi paukščiai, nekreipdami dėmesio į apačioje vaikščiojančius žmones. Už 20 km nuo Mahės yra Siluetas (Silhouette) - gana didelė granito sala, virš pliažų juostos stačiais šlaitais iškylanti ir užsibaigianti trimis gana aukštomis viršūnėmis. Lankytojai ją aprašė kaip nerimą keliančią ir užburiančią vietą: vakarėjant ji pasidaro tamsi ir paslaptinga. Kadaise sklandė gandai, kad uolose piratai slėpdavo brangenybes; kaip ten bebūtų, saloje tikrai yra keletas įdomių olų. Aldabros sala yra vienas didžiausių pasaulyje koralinių atolų. Joje yra didžiulė lagūna, kurioje ritmingai vyksta potvyniai ir atoslūgiai, plaukioja tigriniai rykliai ir didžiosios mantos. Aldabros atole yra didžiausia pasaulyje gigantiškųjų vėžlių kolonija - apie 200 000. Čia taip pat gyvena tūkstančiai jūros paukščių, tarp kurių išsiskiria baltakaklis Dryolimnas cuvieri aldabranus - vienintelis Indijos vandenyno neskraidantis paukštis. Buvo laikai, kai Asumsjono (Assumption) sala, esanti už 27 km į pietus nuo Aldabros, buvo svarbus guano šaltinis, bet ilgai šiuo tikslu eksploatuojant salą apie praeito amžiaus trečią dešimtmetį joje neliko nei augalų, nei gyvūnų, nei paukščių. Tačiau pakrantė - tai visai kita istorija. Žakas Kusto (Jacques Cousteau) čia nufilmavo didžiąją dokumentinio filmo „Tylos pasaulis" dalį ir teigė niekur pasaulyje nematęs tokio skaidraus vandens ir tokios gyvybės įvairovės.

Be abejo, Seišeliai žavi skaidriu vandeniu ir smėlio paplūdimiais. Tai tikras rojus povandeninės žvejybos ir vandens sporto mėgėjams. Čia yra pačios geriausios pasaulio vietos nardymui. Vienas didžiausių ir, neabejotinai, populiariausių Seišelių paplūdimių yra Beau Ballon (Mahės saloje). Čia smėlis švelnus, švarus ir beveik be akmenėlių, bet bangos kartais būna didelės. Vakarinėje Mahės pakrantėje esantys Anse Soleil ir Anse Petit Police pliažai yra labai nuošalūs, bet ten tikrai verta nusigauti: išilgai kranto čia šlama palmės, yra patogių uolų nardyti, o vandenyje gausu įdomių jūros gyvių.Bangų mėgėjams nuostabiausių įspūdžių suteikia Anse Intendance paplūdimys (Mahės saloje). Anse Lazio yra didžiausias Prasleno ir geriausias šalies paplūdimys.Jis pasižymi nepaprastai baltu ir smulkiu smėliu; čia yra apvalainų granito uolų; nuolat vilnija magiškos turkio spalvos bangos.

Seišeliuose galite mėgautis puikiomis buriavimo galimybėmis bei gausybe toliau ir arčiau esančių salų, prie kurių yra saugu švartuotis. Nuomos kompanijos siūlo pasiplaukiojimus katamaranais ir vienviečiais luotais, bei leidžia pasirinkti – norite plaukti vieni, ar su kapitonu. Jei esate patyręs arba pradedantis naras, galite kreiptis į vieną iš daugelio nardymo centrų, kur gausite visą informaciją apie geriausias nardymo vietas bei galėsite pasinaudoti jų teikiamomis paslaugomis. Nereikia toli klaidžioti po salas norint paragauti gėrybių, kurias joms teikia jūra. Vandenyno gelmės šiam salynui teikia daug įvairių rūšių žuvies – tuno, barakudų, karangių, lydekų, vaivorykštinių stauridžių ir buriažuvių. Žvejyba išorinėse salose yra laikoma viena geriausių pasaulyje, o sportinė giluminė žvejyba padeda ant jūsų pietų stalo atsirasti gardžiausiems žuvies patiekalams.

Verta žinoti:

Keliaujant į Seišelius, reikia atsižvelgti į tai, kokia veikla norėsite užsiimti. Jei norėsite stebėti paukščius, tam tinkamiausias laikas balandžio (perėjimo metas), gegužės – rugsėjo mėnesiais (lizdus suka juodosios žuvėdros), taip pat spalį (migracija). Nardyti mėgstantys turėtų keliauti kovo-gegužės ir rugsėjo-lapkričio mėnesiais. Jei domina žvejyba, tinkamiausias laikas – spalio-balandžio mėnesiai. Mėgstantys vaikščioti pėsčiomis ar užsiiminėti burlenčių bei banglenčių sportu turėtų keliauti gegužės – rugsėjo mėnesiais. Plaukiojimas jūra ir plaukiojimas po vandeniu (naudojantis kvėpavimo vamzdeliu) prieinamas visus metus.

Atvykstantiems vizos nereikia. Muitinėje būtina parodyti pasą, išvykimo ar kelionės į kitą šalį bilietą, vietos, kur apsistosite, adresą ir kontaktinius duomenis.

Pinigai: Seišelių rupija (SCR), 1 SCR = 100 centų. Kainos šalyje yra pateikiamos eurais, tad kelionės metu nesusidursite su problema dėl valiutos keitimo. Master Card/Access ir Visa kortelėmis galėsite atsiskaityti restoranuose, klubuose ar nuomojantis automobilį. Ant durų visada būna kortelių ženklai, pagal kuriuos galėsite orientuotis, kokiomis kortelėmis galima atsiskaityti.

Skiepai: nėra jokios rizikos užsikrėsti maliarija, geltonuoju drugiu ir panašiomis tropiniam klimatui būdingomis ligomis, todėl skiepai nėra būtini.

Priedas. Rekomenduojami viešbučiai Seišeliuose!

Mahe sala.

LE JARDIN DES PALMES 3*

www.jardindespalmes-seychelles.com

 • Vieta. Seišeliai, pietinėje Mahe salos dalyje. Apie 30 min. kelio iki tarptautinio oro uosto.
 • Viešbutis. Puikiai tinka ramiam poilsiui.
 • Viešbučio kategorija šalyje – 3*
 • Kambariai. Viso viešbutyje yra 10 Junior Suite (68 kv. m.) tipo kambarių.
 • Visuose kambariuose yra oro kondicionierius, telefonas, radijas, lygintuvas. Vonios kambaryje – vonia, dušas, plaukų džiovintuvas. Yra terasa.
 • Paslaugos. Restoranas, baras, baseinas, drabužių skalbimo paslaugos.
 • Aktyvus poilsis. Biliardas, vandens sportas.
 • Pramogos. Įvairios pramoginės programos.
 • Paplūdimys. Smėlio.
 • 1 paros kaina nuo 116 Eur 1 asmeniui gyvenant 2-čiame kambaryje su pusryčiais; nuo 147 Eur su 2-jų kartų maitinimu.

LE MERIDIEN BARBARONS 4*

http://www.starwoodhotels.com/

 • Vieta. Seišeliai, Mahe sala, ant jūros kranto. Apie 30 km iki tarptautinio oro uosto, apie 20 min. kelio iki sostinės Viktorijos.
 • Viešbutis. Priklauso Le Meridien Hotels & Resorts viešbučių tinklui. Paskutinį kartą atnaujintas 2005 metais.
 • Viešbučio kategorija šalyje – 4*
 • Kambariai. Viso viešbutyje yra 120 kambarių, iš jų:
- Standard Rooms Garden View (33 kv. m., vaizdas į tropikų sodą);
- Superior Rooms Ocean View (33 kv. m., vaizdas į vandenyną);
- Deluxe Rooms Beachfront (33 kv. m., vaizdas į paplūdimį);
- Suites Ocean View (miegamasis, svetainė, vonios kambarys, balkonas, DVD grotuvas, plazminis televizorius, vaizdas į vandenyną).
 • Visuose kambariuose yra oro kondicionierius, televizorius (palydovinė TV), telefonas, mini baras, galimybė prisijungti prie interneto, lygintuvas su lyginimo lenta, seifas, kavos/arbatos rinkinys, balkonas arba terasa. Vonios kambaryje – vonia, dušas, plaukų džiovintuvas.
 • Paslaugos. 2 restoranai, 2 barai, baseinas, sūkurinė vonia, SPA centras, galimybė prisijungti prie interneto, suvenyrų parduotuvė, automobilių nuoma, konferencijų salė, kirpykla, gydytojo paslaugos, drabužių skalbimo paslaugos, valiutos keitykla.
 • Vaikams. Vaikų klubas, auklės paslaugos.
 • Aktyvus poilsis. Treniruoklių salė, teniso kortai, stalo tenisas, sūkurinė vonia, paplūdimio tinklinis, dviračiai, golfas, kanojos, plaukiojimas po vandeniu su kvėpavimo vamzdeliu, giliavandenė žūklė, kitos vandens sporto rūšys.
 • Pramogos. Įvairios pramoginės programos.
 • Paplūdimys. Smėlio.
 • 1 paros kaina nuo 116 Eur 1 asmeniui gyvenant 2-čiame kambaryje su pusryčiais;

FOUR SEASONS RESORT SEYCHELLES 5*

www.fourseasons.com

 • Vieta. Seišeliai, Mahe sala, ant jūros kranto. 18 km iki tarptautinio oro uosto.
 • Viešbutis. Atidarytas 2009 metais.
 • Viešbučio kategorija šalyje – 5*
 • Kambariai. Viso viešbutyje yra 67 atskirai stovinčios vilos, iš jų:
- 10 Garden View Villas (186 kv. m., nuosavas baseinas, nuosavas sodas, maks. 2 suaugę arba 2+2 asm.);
- 16 Ocean View Villas (186 kv. m., nuosavas baseinas, nuosavas sodas, vaizdas į vandenyną, maks. 2 suaugę arba 2+2 asm.);
- 36 Hilltop Ocean Villas (186 kv. m., nuosavas baseinas, nuosavas sodas, vaizdas į vandenyną, maks. 2 suaugę arba 2+2 asm.);
- 1 Executive Ocean View Suite (524 kv. m., 2 miegamieji, 2 vonios kambariai, nuosavas sodas, nuosavas baseinas, erdvi terasa, maks. 4 suaugę arba 4+2 asm.);
- 2 Executive Hilltop Ocean View Suites (542 kv. m., vaizdas į vandenyną, 2 miegamieji, 2 vonios kambariai, nuosavas sodas, nuosavas baseinas, erdvi terasa, maks. 4 suaugę arba 4+2 asm.);
- 1 Presidential Suite (734 kv m., vaizdas į vandenyną, 2 miegamieji, 2 vonios kambariai, nuosavas baseinas, erdvi terasa, maks. 4 suaugę arba 4+2 asm.);
- 1 Royal Suite (859 kv. m., 3 miegamieji, 3 vonios kambariai, erdvi terasa, nuosavas baseinas, sūkurinė vonia, maks. 6 suaugę arba 6+3 asm.).
 • Visuose kambariuose yra televizorius (palydovinė TV), CD/DVD grotuvas, žadintuvas, telefonas, balso paštas, galimybė prisijungti prie interneto, laikraščiai kiekvieną dieną, faksas, seifas, lygintuvas su lyginimo lenta, mini baras. Vonios kambaryje – vonia, dušas, plaukų džiovintuvas, chalatai, šlepetės.
 • Paslaugos. 2 restoranai, 2 barai, atviras baseinas, SPA centras, biblioteka, verslo centras, valiutos keitykla, suvenyrų parduotuvė, gydytojo paslaugos, drabužių skalbimo paslaugos, automobilių stovėjimo aikštelė.
 • Vaikams. Mini klubas (nuo 4 iki 12 m.), meniu vaikams, auklės paslaugos.
 • Aktyvus poilsis. Treniruoklių salė, kajakai, plaukiojimas po vandeniu su kvėpavimo vamzdeliu, nardymas, buriavimas, vandens slidės, žūklė, dviračiai, motociklai.
 • Pramogos. Įvairios pramoginės programos.
 • Paplūdimys. Nuosavas, smėlio.
 • 1 paros kaina nuo 350 Eur 1 asmeniui gyvenant 2-čiame kambaryje su pusryčiais;

d. Individuali pažintinė, poilsio ir pramogų programa Mauricijuje ir Reunione:

P.S galima rinktis vien Mauricijų.

Reunione yra galimybė užsakyti skrydį virš salos ugnikalnių ir pakrančių apžvalgai arba organizuoti 1-6 dienų ekskursiją po salą automobiliu/mikroautobusu.

Orientacinė skrydžių iš Nairobio į Mauricijų ir Reunioną kaina ~ 2500 Lt, viena į Mauricijų ~ 2000 Lt.

Viešbutį ir pageidaujamą maitinimo tipą galite pasirinkti iš mūsų pasiūlytų (žr.priedą „Mauricijaus salos viešbučiai") arba pagal Jūsų pageidavimą bus užsakytas kitas viešbutis (derinama individualiai)

Pervežimai: pervežimai Nairobyje į/iš oro uostą ir į/iš jūsų pasirinktą viešbutį bus derinami individualiai.

Ekskursijos užsisakomos vietoje arba iš Lietuvos.

Ekskursinė ir pramoginė programa:

Mauricijus

 • 1. GILIAVANDENĖ ŽVEJYBA. Tiek žvejybos profesionalai, tiek mėgėjai bus sužavėti žvejybos išvykomis į Indijos vandenyną. O kas gi galėtų atsisakyti pagaudyti kardžuvių, buržuvių, tunų, ryklių ar barakudų.
 • 2. KRUIZAS KATAMARANU. Jo metu galėsite aplankyti gražiausias salos lagūnas ir išplaukti į turkio spalvos Indijos vandenyną.
 • 3. ŽYGIAI PĖSČIOMIS. Mauricijus – tai puiki vieta pasivaikščiojimams gamtoje vieniems ar su gidu. Nedidelėje saloje yra virš dešimt gamtos draustinių.
 • 4. EKSKURSIJA KETURRAČIU. Aktyvaus sporto mėgėjams tikrai patiks pasivažinėti keturračiais motociklais. Važiavimas vešliais tropiniais miškais ir slėniais, grožėjimasis panoramomis, šalia laisvai bėgiojančiais gyvūnais – nepaprasta ir neužmirštama pramoga.
 • 5. MĖLYNASIS SAFARIS. Vienas geriausių būdų išvysti vandenyno žydrynę – vykti į ekskursiją „Mėlynasis safaris" povandeniniu laivu. Keliaudami grožėsitės povandeniniu pasauliu, apžiūrėsite XVII a. laivų nuolaužas. Valandą keliaudami patogiu laivu su kondicionieriumi atrasite povandeninį pasaulį, spalvingus koralus, spindinčias žuvis ir amžiams nuskendusį „Starhope Wreck".
 • 6. VAIZDINGASIS MAHEBŪRAS (Mahebourg). Tai mažas kolonijinis žvejų kaimelis, kuris išsaugojo savo unikalumą ir mažai tepatiko per ilgus gyvavimo metus. Ekskursijos metu aplankysite miestelio turgų, Aigrerres salą, seniausią ir vienintelę Afrikos žemyne sausainių gamyklą.
 • 7. MAHEBŪRAS IR ELNIŲ SALA. Katamaranas išvyks iš Mahebūro prieplaukos ir keliausite į Elnių salą. Keliaujant atsivers panorama į Grand Porto kalnus ir įvairias istorines saleles, kurios buvo svarbios per jūrų mūšį 1810 m., kai Napoleonas Bonapartas nugalėjo Angliją. Prieš pasiekdami Elnių salą, sustosite paplaukioti nuostabioje įlankoje, kur galėsite išvysti didelę žuvų įvairovę. Elnių saloje papietausite. Po pietų jūsų lauks gražus paplūdimys – saloje galėsite praleisti apie 2 valandas. Katamaranas grįš į Mahebūro įlanką.
 • 8. PORT LUISAS, PAMPLEMUSESO BOTANIKOS SODAS IR GRAND BĖ. Port Luisas – tai Mauricijaus sostinė ir vienintelis uostas, žavintis savo įvairove. Čia išvysite šiuolaikinius pastatus, stovinčius greta kreolų namų, apsilankysite egzotiškuose turguose, kuriuose galima įsigyti egzotinių vaisių, daržovių, prieskonių ir drabužių neįtikėtinomis kainomis. Kinų miestas sužavės savita atmosfera, charakteringais kvapais ir suvenyrų krautuvėlėmis. Čia verta užsukti į vieną iš juvelyrinių parduotuvių. Port Luise daug šventyklų, mečečių, bažnyčių, yra senas karinis fortas, gyvuojantis dar nuo anglų kolonijų laikų. Iš uosto atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į miestą ir uostą. Po pietų vyksite į garsųjį Pamplemuseso botanikos sodą, kurį XVIII a. sukūrė Pierre‘as Poivre‘as. Gidas papasakos apie šį botanikos sodą, kuris yra vienas garsiausių pasaulyje. Grand Bė – tai pirmoji vieta Mauricijaus saloje, kuri sulaukė turistų antplūdžio. Tikras apsipirkimo ir pramogų rojus. Čia vyksta aktyvus naktinis gyvenimas, yra daug barų ir diskotekų.
 • 9. ARBATOS KELIAS, LA VANILLE KROKODILŲ FERMA IR GRIS-GRIS UOLOS. Per šią ekskursiją sužinosite apie arbatmedžių auginimą Mauricijuje, užsuksite į arbatos fabrikėlį „Bois Cheri", kuriame pamatysite arbatos gaminimo procesą, sužinosite šio įstabaus gėrimo paslapčių ir padegustuosite arbatos žaviame namuke, iš kurio atsiveria vaizdas į Savanne rajoną. Taip pat užsuksite į La Vanille krokodilų fermą. Tai ne tik parkas su krokodilais, bet ir tikras egzotiškas sodas augalais Mascarenas. Čia galima išvysti milžiniškus vėžlius, vienam jų 90 metų ir jis sveria 270 kilogramų. Taip pat galima aptikti egzotinių gyvūnų, tokių kaip beždžionės ir Java elniai. Būtina pamatyti drugelių kolekciją ir kitus ryškiaspalvius vabzdžius, kurie yra vieni didžiausių ir žaviausių pasaulyje. Po vizito La Vanille parke užsuksite į „St.Aubin" kolonijinius namus. Po pietų atsigaivinsite antarktinio oro gūsiu nuo Gris-Gris uolų.

Reunionas

 • 1. Pageidaunatys vykti į Reunioną, galėtų užsisakyti skrydį salos ugnikalnių ir pakrančių apžvalgai (kaina tikslinama, derinti iš anksto).
 • 2. Yra galimybė užsisakyti ekskursiją (arba vykti individualiai be gido ir pačiam vairuoti automobilį) po Reuniono salą.
 • Galimi įvairūs variantai (priklauso nuo dienų ir žmonių skaičiaus, pageidaujamos programos). Optimalus 6d.5n. maršrutas po visą salą: St.Denis-Cirque de Salazie-Pietų pakrantė-Piton de Cilaos-Vakarų pakrantė-St.Gilles-Piton Maido-St.Denis (maršrutą galima įveikti ir per trumpesnį laiką).

P.S ši ekskursija derinama iš anksto, užsakant kelionę. Kaina skaičiuojama pagal užklausimą.

Mauricijus ir Reunionas

Mauricijaus Respublika (Mauricijus) – viena mažiausių Afrikos valstybių, kurią sudaro Maskarenų salyno Mauricijaus bei Rodrigeso salos bei keletas mažesnių salų. Mauricijus yra Indijos vandenyno vakarinėje dalyje, iki Afrikos apie pora tūkstančių kilometrų, iki Madagaskaro apie aštuoni šimtai kilometrų. Visos salos yra vulkaninės kilmės. Šalies teritorija – 2040 kv.km. Didžiausia sala – Mauricijus (plotas - 1865 kv. km, salos ilgis - 65 km, plotis - 48 km, kranto linija apie 250 km) yra seniai užgesusio ugnikalnio dugnas. Sostinė Port Luisas yra didžiausias šalies miestas ir svarbiausias uostas. Jame gyvena virš 158 tūkst. gyventojų. Pietvakarinė salos dalis, dėl 900 m. aukštį siekiančių neaukštų kalnų, vadinama „Mauricijaus Šveicarija". Salą juosia koralinis rifas, saugantis baltus kaip sniegas smėlio pliažus nuo audrų ir didelių bangų.

Rašytojas Markas Tvenas savo asmeniniame kelionių aprašyme „Following the Equator" rašė: „Galima pamanyti, jog Mauricijus buvo sukurtas pirmiau už rojų, kuris vėliau buvo nukopijuotas nuo Mauricijaus". Ne veltui Mauricijaus salą mėgstama vadinti Indijos vandenyno perlu. Sala apdovanota įspūdingo grožio gamta. Mažai kur pasaulyje - tokiame mažame žemės lopinėlyje - galima rasti tokių fantastiškų ir skirtingų vaizdų – čia žalieji lietaus miškai, uolėtos pakrantės, kalnų slėniai, smėlėti paplūdimiai apsupti palmių giraičių, džiunglės, užtęsusių ugnikalnių krateriai, kriokliai bei ryškaus baltumo cukranendrių plantacijos.

Mauricijų XVI a. pradžioje atrado arabų jūreiviai, o šios salos krante 1510 m. išlipę pirmieji europiečiai buvo portugalai. XVII a. salą kolonizavo olandai, kuriems tai buvo patogus sustojimo taškas plaukiant į Indiją. Į čia atvykėliai atveždavo vergų iš Indijos ir Madagaskaro, niokojo vietinę augaliją ir gyvūniją ir galutinai išnaikino garsųjį paukštį Dodo. Visgi jie paliko salai šį tą naudingo – cukranendres ir elnius. XVIII a. Mauricijų užėmė prancūzai, palaipsniui pavertę jį karine jūrine baze. XIX a. pradžioje sala tapo Anglijos kolonija. Anglai į Mauricijų atvežė britiškas tradicijas ir anglų kalbą, nors vietiniai žmonės vis dar kalba franko – kreolišku dialektu. 1968 m. Mauricijus tapo nepriklausomas, o 1992 m. šalis paskelbta respublika. Valstybinė kalba – prancūzų ir anglų. Kalbama kreolų, hindi ir kt. kalbomis.

Mauricijus pasižymi ir savo kultūros įvairove - tai vienas iš retų pasaulio kampelių, kuriame kartu draugiškai sugyvena krikščionys, musulmonai, induistai ir kreolai. Atvykėliai atsivežė savo papročius, kalbas ir tikėjimus, kuriuos iki šiol stengiasi išsaugoti. Ryškiausias įrodymas – daugybė visų etninių grupių religijų švenčių. Nepaisant skirtumų Mauricijuje taikiai sugyvena visos salos tautos. Kolonijinė istorija ir bendruomenės daugiatautiškumas atsispindi kultūroje, architektūroje, virtuvėje, kalboje, šventėse ir tradicijose.

Mauricijaus klimatas - jūrinis subtropinis, karštas, bet lengvai ištveriamas. Žiemos sezonas prasideda gegužę ir tęsiasi iki lapkričio. Būdingos šiltos ir sausos žiemos. „Šalčiausi" mėnesiai – nuo liepos iki rugsėjo, kai dienos temperatūra yra nuo +23 iki +25°С. Nuo lapkričio iki gegužės – vasaros sezonas. Vyrauja karšti ir drėgni orai. Karščiausias laikotarpis - nuo sausio iki kovo, bet oro temperatūra nebūna aukštesnė nei +33-35°С. Daugiausia kritulių "Mauricijaus vasaros" metu nuo gruodžio iki vasario. Geriausias laikas atostogauti Mauricijuje nuo rugsėjo iki gruodžio ir nuo kovo iki gegužės, nors sausio ir vasario mėnesiais viešbučiai taip pat būna pilni poilsiautojų.

Ką veikti turistui Mauricijuje?

O ką tik nori. Puikiausi paplūdimiai, kruizai jachtomis, laivais. Pati fantastiškiausia giliavandenė žūklė, nuostabi elnių medžioklė. Norite pažaisti tenisą, golfą? Prašom, viskas idealiai paruošta. Pastaraisiais metais Mauricijaus sala tapo karštuoju golfo fanų tašku – ši sala laikoma gražiausia vieta pasaulyje, kurioje kada nors yra žaistas golfas. Geriausia jų - Bernchardo Langero golfo aukštynas, įrengtas privačioje saloje Île aux Cerfs.

Jus domina išvykos į gamtą? Jūsų laukia džiunglės, kriokliai, užgęsusių ugnikalnių krateriai, uolos, kalnai. Vandens sportas? Viskas Jums – buriavimas, vandens slidės, banglentės, burlentės, katamaranai, skuteriai, povandeninio plaukiojimo ir nardymo reikmenys. Be to Jūsų laukia visa eilė ekskursijų po įžymiausias ir garsiausias šalies vietas. Vakare Jus pakvies naktiniai barai, restoranai, įvairūs šou ir koncertai, diskotekos, folkloro vakarai.

Mauricijaus pakrantės.

Šiaurės – vakarų pakrantė – tai pati šilčiausia pakrantė, pasislėpusi nuo pietryčių vėjų, ypač žiemos metu. Populiariausias Grand Bė kurortas su daugybe indų, kreolų, kinų ir prancūzų restoranų, elegantiškomis parduotuvėmis ir krautuvėlėmis, barais, kavinėmis, veikiančiomis iki vėlaus vakaro.

Vakarų pakrantė – šioje pakrantėje persipina vienas su kitu kalnų aukštumos ir jūra, žali slėniai ir bekraščiai paplūdimiai, išsibarstę kaimeliai ir prabangūs viešbučiai. Juodoji upė garsėja pasaulyje kaip unikali žvejybos vieta.

Pietų pakrantė prasideda nuo puikaus iškilusio virš mėlynų lagūnų Morn Brabano kalnų masyvo. Paplūdimiai, supantys Morn Brabaną - puikūs, o povandeninė flora ir fauna – turtinga ir įvairi. Pietryčiuose jūra audringa, pučia nenuilstantys vėjai, nes šioje salos dalyje visiškai nėra rifų.

Rytų pakrantė – ideali vieta burlenčių mėgėjams (birželis-liepa), kuomet vandenynas ir sausieji tropikiniai pietryčių vėjai labai stiprūs. Salos rytuose uolingą pakrantę staiga keičia bekraščiai puikūs paplūdimiai, o vėliau vėl prieš Jus išauga uolos.

Mauricijus yra viena iš ekologiškai švariausių vietų pasaulyje. Skirtingai nuo kitų tropinių šalių Mauricijus yra epidemiškai švari šalis. Jokių specialių skiepų vykstant į Mauricijų nereikia.

Apie Mauricijų yra sakoma, kad tai pats prieinamiausias kurortas iš prabangiausių ir pats prabangiausias iš prieinamų. Tokios aukšto aptarnavimo lygio, koks yra šios šalies viešbučiuose, Jūs nerasite niekur pasaulyje.

Verta žinoti:

Lietuvos piliečiams viza nereikalinga.

Piniginis vienetas – Mauricijaus rupija, kurią sudaro 100 centų. Atsiskaitymas vykdomas tik rupijomis. Atsiskaityti galima kreditinėmis kortelėmis American Express, Visa, Diner, Master Card, kelionės čekiais. Pinigus galima iškeisti bankuose ir keityklose.

REUNIONAS

Reunionas (La Reunion) – sala Indijos vandenyne, Prancūzijos užjūrio regionas. Salos skersmuo yra 50-70 km. Reunionas yra maždaug 800 km į ryus nuo Madagaskaro ir kartu su Mauricijumi bei Rodrigeso salomis priklauso Maskarenų salų grupei, kurias 1511 metais atrado Pedras Maskarenas. Valstybinė kalba – prancūzų, sostinė – St.Deni miestas. Salos plotas yra 2512 km2 , joje gyvena apie 827000 gyventojų (2009 metų duomenys), piniginis vienetas – euras.

Sala nėra taip gerai žinoma keliautojams kaip Mauricijus arba Seišeliai, bet dėl to ne mažiau įdomi.

Labiausiai joje pribloškia gamtos kontrastai ir įvairovė: sodrūs pirmykščiai miškai keičia smailas, dantytas viršukalnes, nenurimdamas burbuliuoja „krosnimi" vadinamas Piton del la Fournaise – vienas iš aktyviausių ugnikalnių Žemėje, kuris nuo 1640 metų išsiveržė mažiausiai 153 kartus. Daugelis išsiveržimų buvo lyg sprogimai lydimi didelių lavos srautų. Salos pakrančių kurortai priglaudžia banglentininkus ir nardytojus, daugybė pėsčiųjų maršrutų vilioja trekingų mėgėjus, aukščiausia salos viršukalnė Piton des Neiges (3070 m.) kviečia keliautojus pasigrožėti kalnų panorama. Serpantinai veda į kalnų kaimelį Cirque de Cilaos. Po maudynių terminiuose baseinuose čia smagu degustuoti vietinį vyną, gėrintis fantastiškais vaizdais į Piton des Neiges (3070 m.), Le Grand Benard (2896 m.) ir Trois Salazes (2121 m.) kalnų viršūnes.

Priedas. Rekomenduojami viešbučiai Mauricijuje!

CASUARINA HOTEL 3*

http://www.casuarina.hotels-in-mauritius.eu/

 • Viešbutis: įsikūręs šiaurės vakarinėje salos dalyje, beveik ant vandenyno kranto, 5 km nuo Grand Bay miestelio, 18 km (20 min. kelio) nuo Port Louis ir 70 km (1 val. 20 min. kelio) nuo oro uosto. Egzotiškame sode pastatytuose nameliuose yra 94 numeriai: 12 standartinio, 81 superior ir 1 suite tipo. Taip pat įrengta 15 bungalų (namukų). Numeriuose gali gyventi 2 suaugę ir vaikas, bungaluose 2 suaugę ir 4 vaikai ar 4 suaugę.
 • Standartiniuose numeriuose: balkonas arba terasa, vonios kambarys su dušu, tualetu, plaukų džiovintuvu, oro kondicionierius, seifas, mini baras, telefonas, numerių aptarnavimas (už papildomą mokestį).
 • Bungaluose: 2 miegamieji numeriai, svetainė/valgomasis, virtuvėlė, TV.
 • Viešbučio teritorijoje: egzotiškas tropinis sodas, 3 restoranai, 1 baras, 2 baseinai, gido paslaugos, 2 butique parduotuvės, valiutos keitykla, dviračių nuoma.
 • Vaikams: klubas 3 – 11 metų vaikams su dienos programomis, mini traukinukas.
 • Pramogos ir sportas, nemokamai: žaidimų kambarys, stalo tenisas, boulingas, fizinės parengties centras, 2 teniso kortai, vandens slidės, burlenčių sportas, pirma nardymo pamoka baseine, plaukimas laivu su stikliniu dugnu, kajakai, pedalais minami laiveliai, vakaro programos, teminiai, kultūriniai vakarai kasdien.
 • Už papildomą mokestį: nardymas, giliavandenė žvejyba, vaikščiojimas po vandeniu, kruizai laivu, vandens žaidimai, grožio salonas ir kirpykla, Spa centras (masažas, hammam (pirtys)).
 • Prie pat viešbučio: kazino, 9 duobučių golfo aikštynas, autobuso stotelė, Grand Bay miestelis su daug parduotuvių.
 • Paplūdimys: nuosavas, smėlio, netoli viešbučio, perėjus kelią. Gultai, skėčiai, čiužiniai prie baseino ir paplūdimyje nemokamai.
 • 1 paros kaina nuo 87 Eur 1 asmeniui gyvenant 2-čiame kambaryje su 2-jų kartų maitinimu.

MERVILLE 3+*

Grand Bay, Mauricijus

http://www.merville.hotelinmauritius.com/

 • Viešbutis: prie pat paplūdimio, iš viso 169 numeriai: pagrindiniame viešbučio pastate – 70 standartinių numerių ir 4 aukštesnės klasės numeriai (Superior); 1 aukšto namukuose (bungaluose) – 35 Deluxe numeriai ir 3 šeimyniniai Deluxe numeriai; Sodo rūmuose - 12 Deluxe numerių ir 45 superior numeriai. Bet kuriame numeryje gali gyventi maks. 2 suaugusieji ir 1 vaikas. Viešbutis nutolęs 25 km nuo sostinės Port Louis.
 • Standartiniuose numeriuose: balkonas arba terasa, oro kondicionierius, vonios kambarys su dušu, vonia ir tualetu, mini baras, televizorius su DVD grotuvu ir muzikos kanalais, plaukų džiovintuvas, telefonas, seifas.
 • Viešbučio teritorijoje: restoranas, baras, baseinas, svečių informacijos stalas, parduotuvė.
 • Už papildomą mokestį: automobilių nuoma, žaidimų kambarys, auklės paslaugos, prieiga prie interneto bei fakso , skalbykla, fotokopijavimo ir raštinės paslaugos.
 • Vaikams: atskiras negilus baseinas.
 • Pramogos ir sportas, nemokamai: kasdieninė vakaro programa, šou „Sega", Mauricijaus dainų ir šokių vakarai, kabaretinis šou, gimnastikos salė, tinklinio aikštelė, futbolo aikštelė, apšviečiami teniso kortai, vandens sportas: slidinėjimas ant vandens, plaukiojimas burlentėmis, pedalais minamomis valtimis, kajakais ir laivais su stikliniu dugnu, plaukiojimas su kvėpavimo vamzdeliu.
 • Už papildomą mokestį: plaukiojimas greitaeigiais kateriais, nardymo centras, kuruojamas kvalifikuoto instruktoriaus, paprasta žūklė, kruizas katamaranais, kalnų dviračiai, spa centras.
 • Prie pat viešbučio: golfo aikštynai (15 min. kelio mašina), viešasis transportas, kursuojantis nuo 5:30 iki 18:00.
 • Už viskas įskaičiuota tipo numerį Jums taip pat priklauso: visas maistas iš meniu, pažymėtas žvaigždute *: pusryčiai (nuo 7:00 iki 10:00 val.), pietūs (12:00 – 15:00 val.), vakarienė (19:30 - 21:30 val.) (už papildomą mokestį - kontinentiniai pusryčiai į Jūsų numerį), vietiniai gėrimai pažymėti žvaigždute * (romas, džinas, degtinė, viskis, brendis, kokteiliai, sultys, mineralinis vanduo ir gaivieji gėrimai) nuo 11:00 iki 24:00 val.
 • Paplūdimys: prie pat viešbučio, balto smėlio. Skėčiai, gultai, ir rankšluosčiai prie paplūdimio ir prie baseino - nemokamai.
 • 1 paros kaina nuo 87 Eur 1 asmeniui gyvenant 2-čiame kambaryje su pusryčiais; nuo 105 Eur su 2-jų kartų maitinimu.

LEGENDS 5*

Grand Gaube, Mauricijus

http://www.mauritius-seychelles.com/legends-hotel-mauritius.php

 • Viešbutis: įsikūręs mažoje įlankėlėje, prie paplūdimio, 1 val. kelio nuo oro uosto ir 15 min. nuo Grand Bay miesto. Viešbutyje iš viso 198 numerių: 126 Superior numerių, 46 Deluxe numeriai, 23 Junior, 2 Senior ir 1 prezidentiniai apartamentai. Superior numeriuose gali gyventi maks. 2 suaugę ir 1 vaikas. Kituose – maks. 2 suaugę ir 2 vaikai.
 • Numeriuose: Karališko dydžio lova, Vonios kambarys su vonia, dušo kabina bei tualetu, Oro kondicionierius, Ventiliatorius ant lubų (tik Deluxe, Junior ir prezidentiniuose apartamentuose), Telefonas (su galimybe skambinti į tarptautinius numerius), Satelitinė televizija ir vaizdo bei muzikos kanalai, DVD grotuvas (tik Junior ir Senior bei prezidentiniuose apartamentuose), Prieiga prie interneto, Mini baras, Asmeninis seifas, Plaukų džiovintuvas, Atskiras balkonas arba terasa (su vaizdu į jūrą), Kavos ir arbatos virimo aparatas.
 • Viešbučio teritorijoje: 3 baseinai, 5 restoranai, 3 barai, Kino teatras, Atskiras portje stalas, Parduotuvės, Sraigtasparnių kilimo ir leidimosi aikštelė.
 • Už papildomą mokestį: Auklės paslaugos, Foto kopijavimo, fakso ir raštinės paslaugos, Prieiga prie interneto, Skalbykla, Kelionių ir ekskursijų organizavimas.
 • Vaikams: 2 klubai (vienas – vaikams, kitas – paaugliams), vaikų klube: užsiėmimai vaikams, auklės paslaugos, paauglių klube: ekskursijos už viešbučio ir kitos atrakcijos.
 • Pramogos ir sportas, nemokamai: Treniruoklių salė, Stalo tenisas, Apšviečiami teniso kortai, Paplūdimio tinklinio aikštelė, Laukas, skirtas mokytis žaisti golfą, Jogos ir Tai Chi pamokos ir užsiėmimai, Vakarais šokių, muzikos pasirodymai, Kabaretinis šou, Vandens sportas: plaukiojimas burlentėmis, katamaranais, baidarėmis, burlaiviais ir laivais su stikliniu dugnu, Plaukiojimas su kvėpavimo vamzdeliu, vandens gimnastika ir slidinėjimas ant vandens.
 • Už papildomą mokestį: Plaukiojimas greitaeigiais kateriais, Nardymas su akvalangu, Žūklė, Kalnų dviračiai, Biliardas, Golfas, Žaidimų automatai, Spa centras (su sūraus vandens baseinu bei sauna) ir grožio procedūros, Masažas
 • Prie pat viešbučio: Golfo aikštynas
 • Už viskas įskaičiuota tipo numerį jums taip pat priklauso: Pusryčiai, pietūs ir vakarienė, Alus, sultys bei gaivieji gėrimai.
 • Paplūdimys: nuosavas, smėlio. Gultai, skėčiai ir rankšluosčiai prie baseino ir paplūdimyje nemokamai.
 • 1 paros kaina nuo 143 Eur 1 asmeniui gyvenant 2-čiame kambaryje su pusryčiai;s nuo 169 Eur su 2-jų kartų maitinimu.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Tarptautinių skrydžių bilietai.
 • Visi pervežimai – safaris padidinto pravažumo, patogia, gerai vėdinama transporto priemone - treku (be kondicionieriaus), pagal programą. Maksimalus keliautojų skaičius vienoje transporto priemonėje gali būti 18, 20, 30. Transporto priemonėje yra vandens talpa, pirmosios medicinos pagalbos rinkinys, knygų apie vietos paukščius ir žinduolius rinkinys, bagažo skyrius, šaldytuvas maistui ir gėrimams, baterijų pakrovimo vieta, mikrofonas.
 • Maitinimas (kaip nurodyta apraše). Stovyklaujant – trijų kartų maitinimas, pusryčiai kontinentiniai – košė, duona, uogienė, arbata, kava, pienas. Pietums siūlomas „šaltas piknikas", vakarienei – pagrindinis patiekalas. P.S. Pietų ir vakarienės metu gėrimai ir mineralinis vanduo neįskaičiuoti. Jų galima nusipirkti iš vairuotojo – transporto priemonėje yra specialus šaldytuvas, arba iš anksto apsirūpinti supermarkete ir laikyti šaldytuve. Stovyklaujant maistą gamina virėjas.
 • Stovyklavimo įranga.
 • Grupės pirmosios medicinos pagalbos vaistinėlė.
 • Nakvynė (kaip nurodyta apraše). .......... nakvynių dvivietėse palapinėse, 1 nakvynė 3 žv. viešbutyje Nairobyje. Nakvynei palapinėje reikia turėti asmeninį miegmaišį, pagalvėlę. Čiužiniais ir patogiomis palapinėmis (2,4m ilgis *2,4m plotis *1,9m aukštis) keliautojai aprūpinami. Keliautojai privalo padėti aptarnaujančiam personalui pastatyti ir nugriauti palapines, padėti įrengiant stovyklavietes, gaminant maistą. Stovyklavietėse yra galimybė nusiprausti po dušu (svarbu: vanduo duše gali būti šaltas!!!) yra tualetas.
 • WC. P.S. už mokestį miegmaišį galima išsinuomoti (reikia užsisakyti iš anksto). Kiekvienam keliautojui yra skirta patogi sudedama safario kėdė.
 • Nacionalinių parkų įėjimo mokesčiai.
 • Ekskursinė – pramoginė programa (pagal aprašą).
 • Vietinio angliškai kalbančio vairuotojo/gido ir jo padėjėjo/virėjo paslaugos.
 • Grupės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Oro uostų mokesčiai (tikslinami lėktuvo bilietų išrašymo dieną).
 • Kenijos išvykimo mokestis ~ 20 USD. Kenijos viza ~25USD; Tanzanijos viza ~25USD.
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (būtinas!).
 • Medicininių išlaidų ir nelaimingų atsitikimų (pagal pageidavimą) draudimas kelionės metu (kopija).
 • Bagažo ir neįvykusios kelionės draudimas (pagal pageidavimą).
 • Gėrimai, arbatpinigiai, asmeninės išlaidos, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikrose objektuose mokama papildomai.
 • Masajų genties kaimelio lankymas ~10 USD.
 • Žvėrienos patiekalų restorano "Carnivore” lankymas (esant galimybei).

Papildoma informacija

 • Objektų lankymo eiliškumas ir skaičius gali keistis. Kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą kelionės metu dėl nepalankių programos vykdymui oro sąlygų ir kitų veiksnių, kurių kelionės organizatorius negali įtakoti ir numatyti iš anksto.
 • Objektų skaičius ir lankymo eiliškumas gali keistis.

Dokumentai:

 • LR piliečio pasas, galiojantis ne mažiau 12 mėn. po kelionės!
 • Pase turėtų būti ne mažiau 2 neatspauduotų puslapių vizoms.

Skiepai:

 • Kelionėje privaloma turėti tarptautinį skiepų sertifikatą – būtina pasiskiepyti nuo geltonojo drugio.
 • Vykstant į safarį dvi savaitės prieš kelionę, rekomenduojama pradėti vartoti antimaliarinius vaistus. Juos reikia vartoti visos kelionės metu ir keturias savaites po kelionės.
 • Rekomenduojami skiepai nuo Hepatito A ir B, vidurių šiltinės, difterijos, stabligės, poliomelito.
 • Detalesnė informacija: www.saugikelione.lt
 • Vilniuje – gyd. L. Jančiorienė tel: 852755973; gyd. A. Marcinkutė tel: 852 751076;
 • Prieš safarį rekomenduojama pasitikrinti sveikatą, kelionėje turėti asmeninę vaistinėlę.

Pastaba:

 • Daiktus kelionei patariame susidėti į minkštą kelioninį krepšį ar kuprinę. Reikėtų vengti kietų lagaminų, nes jie gali netilpti į riboto dydžio safario transporto priemonių bagažines, skirtas keliautojų asmeniniams daiktams. P.S kietą lagaminą op skrydžio galima palikti ir Nairobio viešbutyje.
 • Kelionės organizatorius pasilieka teisę optimizuoti programą iki 2013 10 05 dienos. Kelionės metu programa ir objektų lankymo eiliškumas gali būti keičiami siekiant užtikrinti turistų saugumą, atsižvelgiant į specifinius Afrikos šalių gamtos ypatumus, oro ir kelių sąlygas, politinę situaciją bei iškilusias technines bei kitokias problemas, kurių kelionės organizatorius negalėjo iš anksto numatyti.
 • Keičiantis lėktuvo bilietų ir paslaugų kainoms bei valiutų kursui, kelionės kaina ir data gali keistis!
 • P.S. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negražinami.

Dešimt taisyklių, kaip nepražūti Afrikoje:

 1. Niekada garsiai nevadinkite Afrikos gyventojų „negrais" ir niekada negalvokite, kad vergai,-tai skaudi praeitis. Jie tokie pat žmonės, kaip ir mes.
 2. Nemanykite, kad visi afrikiečiai iki šiol bėgioja po laukines džiungles su šiaudiniais sijonais, nuogais užpakaliais ir nuogomis krūtinėmis, tai gali įžeisti išsilavinusius, pasiturinčius vietos žmones. Tuo mama Afrika ir žavi, kad ten dar yra tokių homo sapiens palikuonių.
 3. Nesikeikite angliškai, ypač nevartokite frazės „F.you" taip rodydami, kad pykstate ant žmogaus. Nerodykite vieno stataus piršto kombinacijos. Jei jau prireikė, keikitės lietuviškai, vis tiek ir supras, ir nesupras.
 4. Pasitikėkite tik savimi. Prisiminkite, kad jūsų gyvybė ir saugumas – jūsų pačių rankose, būkite budrūs, jokia turistinė kompanija už tai neatsakinga.
 5. Vandenį gerkite tik iš gamykloje sandariai užsuktų butelių arba virintą. Savanoje gerkite daug ir išnaudokite kiekvieną progą nusilengvinti švariame tualete, nes teks lengvintis ir lauke.
 6. Egzotiškus vaisius valgykite tik nuplautus.
 7. Laukinė gamta yra laukinė, nacionaliniai parkai ar rezervatai – ne zoologijos sodas.
 8. Jeigu pasiklydote laukinėje savanoje, sekite paskui babuinus. Jie vis tiek kada nors atves į žmonių gyvenamas vietas.
 9. Saugokite pasus ir asmens dokumentus ne tik nuo vagišių, bet ir nuo beždžionių. Lietuvos ambasada visam Afrikos žemyne yra tik Egipte.
 10. Atraskite Afriką savyje ir surasite save Afrikoje.

Teirautis agentūroje