Poilsinės kelionės | Pažintinės kelionės | Kruizai | Slidinėjimas kalnuose | Kelionės darbo kolektyvams | Kelionės moksleiviams | Poilsis Lietuvoje

2019-2020 m. žiemos sezonas!

     EGZOTIKA iš Vilniaus: Tanzanija: ZANZIBARAS (NAUJIENA!)
     NAUJIENOS
iš Vilniaus: Kanarų salos: FUERTEVENTŪRA ir
       TENERIFĖ
+ KRUIZAI

     Egiptas iš Vilniaus: MARSA ALAMAS ir TABA
     Portugalija iš  Vilniaus: MADEIRA

Atnaujintos kelionės moksleiviams!


programas rasite  čia.....


Pietų Afrikos Respublika - Svazilandas

Kelionės kaina nuo 4025.00 €

2016 m. balandžio 12 d., lapkričio 08 d.

Kelionės metu aplankomos šalys: Svazilandas, PAR.

Jei kartą įkvėpei Afrikos oro, ji tavęs nebepaleis...

Vieną turtingiausių juodojo žemyno valstybių - Pietų Afrikos Respubliką - keliautojai vadina rojumi tarp dviejų vandenynų. Tai žmogaus nepaliesta gamta, įspūdingi nacionaliniai parkai, įvairi savanų augmenija, prabangūs auksiniai paplūdimiai Indijos ir Atlanto vandenynų pakrantėse. Čia harmoningai dera gamta ir civilizacija. Pietų Afrika – marga tautų ir kultūrų vaivorykštė. Svazilando karalystės gyventojai iki šiol dėvi tautinius drabužius ir gyvena pagal savo protėvių tradicijas. Karingųjų Zulu gentis žavi turistus dainomis ir šokiais. Neabejotina, kad ši kelionė Jums suteiks daug nepatirtų ir malonių įspūdžių.

Kelionės topai:

 • „Didžioji penkiukė" Kriugerio nacionaliniame parke.
 • Turtingas Svazilando ir Zulų krašto kultūros palikimas.
 • Aktyvus poilsis didinguose Drakono kalnuose.
 • Drambliai Addo nacionaliniame parke.
 • Žavingas Garden Route kraštovaizdis.
 • Vyno degustacija Vakarų Kapo vynuogynuose.
 • Stalo kalnas ir Gerosios Vilties kyšulys.

Kelionės programa

1 diena. Skrydis į Pietų Afrikos Respubliką. Johanesburgas. Skrydis į Pietų Afrikos Respubliką. Atvykimas į Johanesburgą. Po pasienio formalumų sutvarkymo jūs būsite nuvežti į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. PAR. Johanesburgas. Po pusryčių ekskursija po aukso miestu vadinamą Johanesburgą – didžiausią ir vieną įdomiausių Pietų Afrikos Respublikoje. Jis yra šalies finansų ir komercijos sostinė, o triukšmingas Johanesburgo centras – tarsi Afrikos Niujorkas. Pažintis su Soweto, didžiausiu juodaodžių gyvenamuoju kvartalu visoje Pietų Afrikoje. Esant galimybei aplankysite Nelsono Mandelos namą - muziejų, susipažinsite su Pietų Afrikos apartheido istorija. Grupės pageidavimu (už papildomą mokestį) vakarienė Carnivore restorane (patiekalai iš žvėrienos). Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Johanesburgas. Pretorija. Mpumalanga. Po pusryčių išvykstate į šalies sostinę Pretoriją, įsikūrusią vos už 53 km nuo Johanesburgo. Pretorija dar vadinama „Jacaranda City" – žydėdami Jacaranda medžiai ryškia violetine spalva nudažo Pretorijos gatves ir suteikia jai išskirtinio žavesio. Šiame mieste 1994 m. buvo inauguruotas bene garsiausias šalies vadovas Nobelio premijos laureatas Nelsonas Mandela. Ekskursijos metu pamatysite prezidento Kriugerio namą, paminklą šiam prezidentui, Parlamento rūmus, savitos architektūros Voortrekker monumentą, Bažnyčios aikštę, aplink kurią išaugo miestas, dailų kolonijinių laikų Melrose namą, pasivaikščiosite jaukiomis miesto gatvėmis. Toliau vykstate Mpumalangos provincija Kriugerio nacionalinio parko kryptimi. Nakvynė lodžijoje (bungaluose, svečių namuose, viešbutyje).

4 diena. Mpumalanga. Blyde upės kanjonas. Kriugerio nacionalinis parkas. Po pusryčių išvykstate į Kriugerio nacionalinį parką. Esant galimybei sustosite prie vienų iš seniausių Žemės istorijoje Sudwala urvų. Aplankysite turistų mėgstamą muziejų po atviru dangumi – Piligrim‘s Rest miestelį, menantį „aukso karštligės laikus ir pirmuosius aukso ieškotojus. Važiuodami panoraminiu Mpumalanga provincijos keliu turėsite galimybę gėrėtis reto grožio gamtos vaizdais. Pamatysite vieną įspūdingiausių Afrikos gamtos stebuklų, unikalų Blyde upės kanjoną, laikomą vienu iš nedaugelio augmenija apaugusiais šlaitais kanjonu pasaulyje. Stabtelėsite prie įdomus geologinio fenomeno – Bourke‘s Luck Potholes (Burko laimės ežerėlių). Tai per ilgą laiką upės erozijos suformuotos cilindrinės ertmės. Romantišku kalnų peizažu grožėsitės God‘s window (Dievo langas) vietovėje. Vakare atvykstate į nakvynės vietą. Esant galimybei už papildomą mokestį vykstate į naktinį safarį, kurio metu pasišviesdami prožektoriais ieškosite laukinių žvėrių. Nakvynė stovyklavietėje lodžijose, bungaluose Kriugerio nacionaliniame parke arba šalia jo.

5 diena. Kriugerio nacionalinis parkas. Po pusryčių anksti ryte išvykstate į safarį Kriugerio nacionaliniame parke. 1898 metais įkurtas parkas yra didžiausias šalyje ir vienas didžiausių pasaulyje. Maždaug 350 km ilgio ir 60 km pločio parko teritorija yra tarsi valstybė valstybėje, kurioje viešpatauja daugiau kaip 250000 įvairiausių gyvūnų. Kriugerio nacionalinis parkas daugeliui žmonių yra tapęs tikrosios Afrikos simboliu. Visą dieną važinėsite po įspūdingos laukinės gamtos parką gėrėdamiesi laisvėje nekliudomai gyvenančiais egzotiškais gyvūnais. Gal pavyks pamatyti ne tik „didįjį penketą" – liūtą, dramblį, raganosį, buivolą ir leopardą, bet ir hieną, begemotą, žirafą, krokodilą. Vakare grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė lodžijoje, bungaluose Kriugerio nacionaliniame parke arba šalia jo.

6 diena. Svazilando karalystė. Po pusryčių išvykstate į pietinę Kriugerio nacionalinio parko dalį, kurioje pakeliui turėsite galimybę stebėti laukinius žvėris. Toliau vykstate į nykštukinę Svazilando karalystę, garsėjančią margaspalviais turgumis, gražia gamta ir draugiškais gyventojais, kurių nemažai iki šiol dėvi tautinius drabužius ir gyvena pagal savo protėvių tradicijas. Pakeliui į šalies sostinę pamatysite Piggs kalną – kitados buvusį didžiulį aukso kasyklų centrą, šalia Mbabane sustosite garsiajame rankdarbių turguje. Nakvynė viešbutyje.

7 diena. Svazilandas ir Zulu kraštas. Po pusryčių tęsiate pažintį su Svazilandu. Stabtelsite žvakių fabrikėlyje ir garsiajame stiklo fabrike, kur stebėsite gabių amatininkų pučiamą stiklą. Keliaudami į pietus kirsite sieną ir per Pongola miestelį grįšite į Pietų Afrikos respubliką. Sutvarkę pasienio formalumus kelionę tęsite Kwazulu – Natal provincija į Zulu žemę. Lankysitės Dumazulu (Šakalendo – taip pavadinto zulu genties karaliaus Šaka garbei) etnografiniame kaime, kuriame susipažinsite su didžiausios PAR Zulu genties kultūra ir tradicijomis. Pasigrožėsite įspūdingais karingųjų zulu šokiais, paklausysite dainų, pamatysite, kaip vietos gyventojai gamina maistą, atlieka įvairius ritualus. Būtent čia, zulu žemėje, pajuntamas tikrasis laukinės Afrikos pulsas. Nakvynė lodžijoje (bungaluose).

8 diena. Kwazulu - Natal. Drakono kalnai. Po pusryčių pro Natal Battlefields keliu, kurio apylinkėse vyko daug istorinių mūšių tarp zulu genčių ir baltųjų Afrikos užkariautojų, vykstate į Drakono kalnus, kurių kraštovaizdžiai laikomi vienais iš gražiausių šalyje. Šių kalnų pavadinimas kildinamas iš legendos, pasak kurios senais laikais kalnų urvuose gyveno drakonai. 2000m. šis kalnų regionas buvo įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą ir pavadintas Ukhahlamba – Drakensberg parku. Čia stūkso nacionalinio parko pasididžiavimu laikomos aukštos viršūnės: Milžino pilis (3312m), Šampano pilis (3377m), Katedros viršukalnė (3004m). Atvykę į Drakono kalnus, apsigyvensite stovyklavietėje kalnų nameliuose (svečių namuose, viešbutyje, lodžijoje). Popietė ir vakaras skirti poilsiui kalnuose, gėrintis didinga kalnų panorama. Esant galimybei pasivaikščiojimas po apylinkes. Nakvynė.

9 diena. Aktyvus poilsis Drakono kalnuose. Po pusryčių visą dieną grožėsitės Drakono kalnų gamta ir mėgausitės jų ramybe. Kiekvienas keliautojas galės pasirinkti jo norus ir fizines galimybės atitinkančią programą (už papildomą mokestį). Pageidaujantys galės leistis į visos dienos žygį Ukhahlamba – Drakensberg nacionaliniame parke. Aukščiausi Pietų Afrikos kalnai yra masyvūs, įspūdingomis stačiomis sienomis, jose apstu aštriabriaunių viršūnių, upių išgraužtų tarpeklių, svaiginančio aukščio krioklių. Vietinis gidas supažindins su nacionalinio parko augmenija ir gyvūnija, parodys išlikusius San genties uolų piešinius. Nepageidaujantiems ilgo žygio bus pasiūlytas lengvas ir trumpesnis pasivaikščiojimas apžiūrint įspūdingus uolų piešinius arba poilsis ir pramogos kalnų kurorte – skrydis malūnsparniu, upėtakių žvejyba, jodinėjimas arkliais ir kt. (pasirinktinai ir už papildomą mokestį). Nakvynė stovyklavietėje kalnų nameliuse (svečių namuose, viešbutyje, lodžijoje).

10 diena. Durbanas. Po pusryčių vykstate į Durbaną. Ekskursija po didžiausią šalyje uostamiestį, vieną garsiausių kurortų Indijos vandenyno pakrantėje, kur saulė šviečia mažiausiai 320 dienų per metus. Zulu kalba Durbano pavadinimas reiškia vietą, kurioje „susitinka žemė ir vandenynas". Šiame mieste istorijos bėgyje susiliejo Afrikos, Europos ir Indijos kultūros. Aplankysite centrinę miesto dalį, pamatysite Vasko da Gamos laikrodį, lankysitės indų turguje, kuriame pasijusite tarsi būdami Indijoje, nes čia nuo kolonijinės Britų imperijos laikų gyvena didžiausia indų kilmės bendruomenė. Pasivaikščiosite „Auksine mylia" – net 6 km ilgio gatve, kurioje kunkuliuoja kosmopolitiško miesto gyvenimas, apstu parduotuvių, restoranų, jachtų prieplaukų. Vakarienė jūros gėrybių restorane. Nakvynė viešbutyje.

11 diena. Skrydis: Durbanas – Port Elizabeth. Addo nacionalinis parkas. Pusryčiai. Nuvežimas iš viešbučio į Durbano oro uostą. Skrydis į Indijos vandenyno pakrantėje įsikūrusį Port Elizabeth. Toliau vykstate į garsųjį Addo nacionalinį parką, įkurtą 1931 m., siekiant išgelbėti paskutinius 11 ten likusių dramblių. Dabar parke gyvena per 350 dramblių. Yra tikimybė pamatyti buivolus, raganosius, daug rūšių antilopių. Esant galimybei už papildomą mokestį naktinis safaris nacionaliniame parke. Nakvynė trobelėse Addo nacionaliniame parke arba lodžijoje, bungaluose šalia parko.

12 diena. Tsitsikamma nacionalinis parkas. Knysna. Po pusryčių per Tsitsikamma nacionalinį parką vykstate link Garden Route – Sodų kelio – garsėjančio įspūdingais kraštovaizdžiais. Pakeliui sustosite pasivaikščioti po nacionalinį parką ir apžiūrėti garsiojo kabančiojo tilto per Storms upę; drąsiausi ir baimės jausmą norintys nugalėti galės juo pereiti. Toliau važiuosite per nacionalinį parką vedančiu keliu, kurio atkarpoje virš gilių tarpeklių pastatyti 4 tiltai, laikomi inžinerinės technikos meistriškumo viršūnė. Pagal galimybes sustosime ir apžiūrėsime vieną ar kelis šiuos tiltus. Važiuodami palei Pletembergo įlanką atvykstate į labai jaukų, mielą ir gražų Knysnos kurortą, įsikūrusį pačioje Garden Route širdyje, prie giliai į sausumą įsiterpiančios lagūnos, kurią nuo vandenyno skiria siauras, stačių uolų įrėmintas sąsiauris. Esant galimybei Oyster Tasting tavernos, kurioje paskanausite šviežių austrių bei daugiau sužinosite apie jų auginimą, lankymas. Nakvynė lodžijoje (bungaluose, svečių namuose).

13 diena. Knysna. Cango urvai. Oudtshoorn. Po pusryčių laisvas laikas Knysnoje. Esant galimybei plaukimas laivu po Knysnos lagūną (už papildomą mokestį). Nepageidaujantys plaukimo puikiai praleis laiką Knysnos rankdarbių turgeliuose ir suvenyrų parduotuvėlėse. Iš Knysnos vykstate link Oudtshoorn ir Cango urvų per Outeniqua perėją. Geru oru atsivers vaizdas į Outeniqua kalnų virtinę. O žiūrėdami į vandenyną galėsite įsitikinti, kodėl pakrante besidriekiantis kelias vadinamas Garden Route – Sodų Keliu. Vėliau aplankysite Cango urvus, kurie laikomi vienu iš garsiausių Afrikos stebuklų. Pažintis su unikaliu požemio pasauliu, kuriame pamatysite itin įspūdingus stalaktitus ir stalagmitus. Oudtshoorn neginčijamai laikoma pasaulio „stručių sostine". Lankysitės stručių fermoje, kurioje daug sužinosite apie šiuos galingus neskraidančius paukščius. Pamatysite šio paukščio vystymosi kelią nuo vieno kilogramo kiaušinio iki šimto kilogramų sveriančio suaugusio stručio. Nakvynė lodžijoje (svečių namuose, bungaluose, viešbutyje).

14 diena. George. Mossel Bay. Swellendam. Po pusryčių išvykstate Džordžiją (George). Esant galimybei (už papildomą mokestį) sėdate į senovinį garvežį, kuriuo vykstate į dviejų valandų nepamirštamą kelionę. Linksmai pūškuodamas traukinys važiuos kalnų papėdėmis, vingiuos vandenyno pakrante, kirs kelias upes, tunelį, raitysis palei fermerių įdirbtus laukus ir ganyklas. Atvykstate į Mossel Bay. Vizitas į vieno iš garsiausių portugalų jūreivio Bartolomėjaus Diaso, pirmuoju priplaukusio Afrikos pietinį pakraštį, muziejų. Vėliau trumpam stabtelėsite prie Old Post Office Tree ir galėsite išsiųsti laišką į namus. Šios vietovės pašto spaudas yra labai vertinamas. Grožėdamiesi įspūdingais Pietų Kapo provincijos vaizdais kelionę tęsiate vakarų kryptimi. Nakvynė svečių namuose (viešbutyje, lodžijoje.)

15 diena. Cape Winelands. Po pusryčių vykstate į apžvalginį turą po garsiuosius Pietų Afrikos vynuogynus, vadinamus Winelands - vyno šalimi. Pažintis su Franschoek ir Stellenbosh vyndarių gyvenvietėmis, išlaikiusiomis idilišką ramybę ir „senojo pasaulio" žavesį. Lankomose vietovėse matysite daug įspūdingų kolonijinius laikus menančių statinių. Švelnus regiono klimatas ir senos tradicijos, puoselėjamos nuo 1688 m. šiam kraštui leidžia didžiuotis puikiais vynais, vertinamais visame pasaulyje. Į vyno gamybos ūkius „vyno keliu" važiuosite lygumomis, pasipuošusiomis sodria vynuogynų žaluma ir ūksmingomis giraitėmis. Čia degustuosite vietinių vynų, susipažinsite su vyno gamybos tradicijomis. Nakvynė viešbutyje (svečių namuose, lodžijoje).

16 diena. Keiptaunas. Stalo kalnas. Po pusryčių esant galimybei vykstate link Paarl gyvenvietės, kur grožėsitės kepalų formos granito uolomis, apžiūrėsite savitą kalbų monumentą.Toliau vyksite į Keiptauną, seniausią Pietų Afrikos ir vieną gražiausių pasaulio miestų, vadinamą vartais į Afriką, „miestu deimantu", „miestų motina", kur, 1652 m. danams įkūrus gyvenvietę, prasidėjo „baltosios" Pietų Afrikos istorija. „Visų jūrų taverna" vadintas miestas ir šiandien garsėja savo svetingumu, puikia virtuve, rinktiniais vynais, vertinamais pasaulyje. Čia harmoningai dera įvairūs architektūros stiliai, prie daugiaaukščių pastatų jaukiai glaudžiasi Viktorijos epochos namai ir vilos. Miestą supa aukso spalvos paplūdimiai, įrėmina miesto simboliu laikomas garsusis Stalo kalnas ir, žinoma, Gerosios Vilties kyšulys. Ekskursija po Keiptauną: Parlamento rūmai, Pietų Afrikos muziejus (esant galimybei), spalvingas Greenmarket Square „blusų" turgus, malajų gyvenamas kvartalas, kuriame tvyro įmantriausių prieskonių kvapai, senasis uostas su Viktorijos ir Alfredo krantine, besipuikuojančia prabangiais restoranais, viešbučiais, kazino. Antroje dienos pusėje (priklausomai nuo oro sąlygų) pasikelsite keltuvu (už papildomą mokestį) į Stalo kalną (Table Mountain), nuo kurio atsivers kvapą gniaužianti panorama – puikūs miesto ir jo apylinkių vaizdai iš 1067m aukščio. Šiandien šis kalnas – viena garsiausių Pietų Afrikos vietų. Nakvynė viešbutyje (svečių namuose, lodžijoje).

17 diena. Keiptaunas. Cape Peninsula pusiasalis. Po pusryčių išvyka į Cape Peninsula pusiasalį, kuris laikomas vienu iš gražiausių šios šalies kampelių. Išvykos metu pamatysite įspūdingus panoraminius kraštovaizdžius, grakščiai gamtoje įrėmintas gyvenvietes: Sea Points, Camps Bay, Hout bay. Vykstate į Gerosios Vilties kyšulį. Funikulieriumi arba pėsčiomis pakilsite į apžvalgos aikštelę, kurioje galėsite pasijusti tarsi stovėdami pasaulio pakraštyje, matysite susiliejančius Indijos ir Atlanto vandenynus. Grįždami į Keiptauną Indijos vandenyno pakrante sustosite nuostabiame Boulders paplūdimyje, kuriame didžiulė galimybė pamatyti Jackass pingvinus. Po to vykstate į garsųjį Kirstenbosh nacionalinį botanikos sodą, įkurtą 1913m. pietų Afrikos florai saugoti ir tyrinėti. Grupės pageidavimu (už papildomą mokestį) atsisveikinimo vakarienė afrikietiško stiliaus restorane. Nakvynė viešbutyje (svečių namuose, lodžijoje).

18 diena. Skrydis iš Keiptauno į Europos miestą. Pusryčiai. Nuvežimas į oro uostą. Skrydis iš Keiptauno į Europos miestą.

19 diena. Grįžimas į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Tarptautinių skrydžių bilietai.
 • Skrydžio Durbanas – Port Elizabeth bilietai.
 • Kelionė komfortabiliu autobusu su kondicionieriumi pagal programą.
 • 17 nakvynių viešbučiuose ir svečių namuose, lodžijose, kalnų nameliuose, bungaluose.
 • Maitinimas: 17 pusryčių, 8 vakarienės.
 • Vynų degustacija.
 • Ekskursinė – pramoginė programa (pagal aprašą).
 • Bilietai į mokamus objektus pagal programą.
 • Nacionalinių parkų įėjimo mokesčiai.
 • Vietinio angliškai/vokiškai kalbančio gido paslaugos.
 • Grupės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Oro uostų mokesčiai ~750 - 927Lt. (tikslinami bilietų išrašymo dieną).
 • Konsuliniai PAR ir Svazilando karalystės vizų mokesčiai ir siuntimo išlaidos ~ 400 Lt.
 • Sveikatos draudimas kelionės metu.
 • Gėrimai vakarienės metu, arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams, asmeninės išlaidos.
 • Papildomos paslaugos ir pramogos – kaip nurodyta programoje (ruošiamas kainininkas).
 • Keliautojams bus pateiktas detalus stovyklaviečių, bungalų, lodžijų, kalnų namelių ir gurmaniškų vakarienių bei vyno degustacijų aprašas.
 • P.S. už leidimą fotografuoti ir filmuoti tam tikruose objektuose mokama papildomai.

Papildoma informacija

 • Trukmė: 19 dienų
 • Minimalus keliautojų skaičius - 15
 • Kelialapio kaina (1 asmeniui dviviečiame kambaryje) nuo 13899Lt,-
 • Priemoka už 1-vietį kambarį nuo 1500 Lt,-
 • Keičiantis lėktuvo bilietų ir paslaugų kainoms bei valiutų kursui, kelionės kaina.

Teirautis agentūroje