Poilsinės kelionės | Pažintinės kelionės | Kruizai | Slidinėjimas kalnuose | Kelionės darbo kolektyvams | Kelionės moksleiviams | Poilsis Lietuvoje

2019-2020 m. žiemos sezonas!

     EGZOTIKA iš Vilniaus: Tanzanija: ZANZIBARAS (NAUJIENA!)
     NAUJIENOS
iš Vilniaus: Kanarų salos: FUERTEVENTŪRA ir
       TENERIFĖ
+ KRUIZAI

     Egiptas iš Vilniaus: MARSA ALAMAS ir TABA
     Portugalija iš  Vilniaus: MADEIRA

Atnaujintos kelionės moksleiviams!


programas rasite  čia.....


Šri Lanka - Indijos vandenyno perlas, dieviškasis Edeno sodas

Kelionės kaina nuo 1150.00 €   1028.20 €

2016 m. rugsėjo 24 d., lapkričio 02 d.,

Kelionės metu aplankomos šalys: Šri Lanka.

Kolombas – Negombas – Pinavela – Dambula - Sigirija – Polonaruva– Matalė – Kandis – Nuvara Elija – Hortono lygumų nac. parkas – Jala nac. parkas

Kelionės programa

1 diena. Skrydis į Kolombą.

2 diena. Kolombas – Negombas. Atvykimas į Kolombo tarptautinį oro uostą. Pasitikimas oro uoste. Išvykimas į viešbutį Negombe. Poilsis po skrydžio. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

3 diena. Negombas – Pinavela – Dambula - Sirigija. Po pusryčių išvyka į drambliukų našlaičių prieglaudą Pinaveloje,kur galėsime stebėti, kaip prieglaudos darbuotojai maitina, maudo ir prižiūri gyvūnus. Ilgam atmintyje išliks iki 6 metų pieną iš buteliuko geriantys „mažyliai" ir daugybės dramblių maudynės upėje. Drambliai visada buvo ir bus Šri Lankos kultūros dalis. Jie svarbiausi pagalbininkai statant miestus, pergalingų mūšių dalyviai ir kariai. Ir šiandien drambliai atlieka pačius sunkiausius darbus. Po pietų vykstame į Dambulą – šventyklą didžiulėje oloje, pastatytą I a.pr.Kr. karaliaus Valagambahu. Tai viena įspūdingiausių Šri Lankos šventyklų su unikalia sienų ir lubų tapyba. Penkių olų komplekse tapytos sienos ir lubos (daugiau nei 2000 kv.m.) užima didžiausią piešinių plotą pasaulyje ir iki šių dienų išlaikė autentiškas spalvas. Šventyklos olose yra daugiau nei 150 Budos skulptūrų, kurių didžiausia išskaptuota iš 14 m aukščio uolos. Išvykstame į Sigiriją. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

4 diena. Sigirija – Pololaruva. Po pusryčių ekskursija Sigirijoje. Lankome „Liūto uolą" – nuostabaus grožio citadelę, iškilusią 200 m virš džiunglių. Stačiais laiptais užlipsime ant galingos Sigirijos uolos – tvirtovės viršaus ir apžiūrėsime beveik hektarą užimančios tvirtovės, kurią pastatė karalius Kasyapa (477 – 491 m.), griuvėsius, gėrėsimės fantastiškais apylinkių vaizdais. „Liūto uolą" pasaulyje išgarsino unikalios Va. nutapytos „Debesų mergelių" freskos. Iš 500-tų freskų iki šių dienų yra išlikę tik keletas, kurias galėsite apžiūrėti palypėję spiraliniais laiptais. Tęsiame kelionę į Polonaruvą. Apžvalginė ekskursija Polonaruvoje, XI – XII a. buvusioje šalies sostinėje, kur aplankysime senojo sugriauto miesto liekanas. Karalių rūmų griuvėsiai, Citadelė, Gal Vihare – trys didingos stovinčio, sėdinčio ir gulinčio Budos skulptūros, iškaltos uoloje, audiencijų salė, Parackrama ežeras. Grįštame į Sigirją. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

5 diena. Sigirija– Matalė – Kandis. Po pusryčių vykstame į Kandžio miestą. Pakeliui lankome batiko gamyklą ir prieskonių sodą Matalėje. Jame auginama gausybė įvairiausių prieskoninių augalų, kuriais garsėja Šri Lanka. Po pietų ekskursija Kandžio mieste. Kandis - paskutinė Šri Lankos karalių sostinė, miestas, kurio pavadinimas asocijuojasi su prabanga ir didybe. Ekskursijos metu apvažiuojamas Kandžio tvenkinys, kurį 1807 m įrengė paskutinysis Kandžio karalystės karalius Sri Wickrama Rajasinha. Taip pat aplankomas miesto turgus, menų ir amatų centras, brangakmenių muziejus ir šlifavimo dirbtuvės. Lankome Dalada Maligava (Budos danties šventyklą), kurioje saugomas vienas iš keturių iltinių Budos dantų, slapta atvežtas į Šri Lanką IV a. princesės plaukuose. Šis karalių galybės simboliu tapęs reliktas garbinamas iki šių dienų. Dalada Maligava traukia tūkstančius maldininkų ir turistų iš viso pasaulio. Vakare nacionalinių šokių šou. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

6 diena. Kandy – Nuvara Elija. Po pusryčių vykstame į Mahaveli upės apjuostą Peradenijosbotanikos sodą, kuriame auga apie 4000 augalų rūšių. Tai nuostabiausias sodas Šri Lankoje, stebinantis lankytojus egzotinių augalų gausybe, skoningu jų deriniu ir rūpestinga priežiūra.Ypač įspūdinga Palmių alėja, bambukų iš Birmos, Japonijos ir Kinijos giraitė, orchidėjų kolekcija. Išvykimas link Nuvara Elijos – „miesto virš debesų", pakeliui aplankant arbatžolių plantaciją ir pasaulinį pripažinimą pelniusios Ceilono arbatos fabriką, kur galėsime stebėti arbatžolių perdirbimo procesą, paragauti ir įsigyti garsiosios arbatos. Atvykimas į Nuvarą Eliją, kuri dar vadinama „Mažąja Anglija". Net pats kraštovaizdis ir namai čia primena Angliją. Britų kolonijų laikais tai buvo pirmasis anglų plantatorių kurortas, pasižymintis švelniu kalnų klimatu. Trumpa apžvalginė ekskursija po miestą: miesto centras, turgaus aikštė, botanikos sodas, Gregory ežeras. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

7 diena. Nuvara Elija – Hortono lygumų nacionalinis parkas – Yala. Po pusryčių išvykimas į Hortono lygumų nacionalinį parką, esantį tik 20 km į pietus nuo Nuvara Elijos. Hortono lygumos yra išsidriekusios aukštame vėjo supūstame balnakalnyje (plato), kuris yra maždaug 2000 m aukščio. Lygumose didžiulius plotus užima miglotos pievos su jose augančiais apdžiūvusiais fantastiškų formų medžiais ir lediniais upokšniais. Aplankysime „Pasaulio galą", kuris yra laikomas gražiausiu reginiu visoje Šri Lankoje. Bauginantis status šlaitas krinta statmenai žemyn maždaug 884 m, dėl to ir atsirado šlaito pavadinimas. Atrodo, kad čia seniai sustojo laikas ir niekas nepasikeitė nuo Adomo ir Ievos... Hortono lygumos net ir daug mačiusiam keliautojui palieka stiprų, sukrečiantį, netgi mistinį įspūdį. Tai vienintelis nacionalinis parkas Šri Lankoje, kur lankytojai gali vaikščioti vieni (kelią nurodo labai aiški rodyklių sistema, maršruto ilgis apie 8 km). Kelionė link Yalos nacionalinio parko. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 diena. Yalos nacionalinis parkas – Galė – kurortas prie Indijos vandenyno. Pusryčiai viešbutyje. Iškyla džipais į Yalosnacionalinį parką. Tai turistų labai mėgiamas gamtos kampelis. 1000 kvadratinių kilometrų plote – daugybė lagūnų ir uolėtų kalvų. Jeigu jums pasiseks, čia pamatysite tūkstančius flamingų, didžiųjų kormoranų ir įvairiausių rūšių garnių, šimtus fazanų, povų ir kitų paukščių. Tai puiki vieta stebėti dramblius, leopardus, krokodilus, beždžiones, buivolus ir kitus laukinius gyvūnus. Parkas priblokš jus savo dydžiu ir gamtos didybe. Išvykimas į kurortą prie Indijos vandenyno. Pakeliui sustojimas ir ekskursija Galės mieste. Salos pietuose esantis uostas garsėja išlikusiu XVII a. fortu, nėriniais ir kaulo raižiniais. Atvykimas į viešbutį kurorte prie Indijos vandenyno. Poilsis prie vandenyno. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

9 – 11 dienos. Poilsis kurorte prie Indijos vandenyno. Poilsis kurorte prie Indijos vandenyno viešbutyje su pusryčiais ir vakariene. Galėsite mėgautis balto smėlio paplūdimiais, vešlia tropikų augmenija, dangaus žydrumo vandeniu, saulės voniomis. Siūlomos papildomos ekskursijos, nardymas, žvejyba ir t.t. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

12 diena. Išvykimas į Kolombo oro uostą. Skrydis į Europą. Pusryčiai viešbutyje. Išvykimas į Kolombą. Apžvalginė ekskursija Kolombe. Kolombas kaip ir daugelis kitų besivystančių šalių sostinių keičiasi labai sparčiai. Vietoje senų pastatų kyla dangoraižiai. Tačiau kai kuriose miesto dalyse vis dar galima pajusti Senojo pasaulio žavesį. Pamatysite gausybę budistų ir induistų šventyklų, senovinę olandų bažnyčią, Parlamento rūmus, kolonijinio laikotarpio statinius, Nepriklausomybės aikštę, pravažiuosime „Cinamono sodus” – puošniausią ir stilingiausią Kolombo rajoną. Suvenyrų galėsite įsigyti spalvingame Pettan turguje. Atsisveikinimo vakarienė viešbutyje ant vandenyno kranto. Išvykimas į oro uostą. Skrydis iš Kolombo į Europą.

13 diena. Grįžimas į Lietuvą.

Pastaba: objektų lankymo eiliškumas gali keistis.

*** Poilsio metu galima užsisakyti išvyką į Adomo viršūnę (2243 m) – vieną aukščiausių Šri Lankos kalnų. (Netoli Nuvara Elijos stūkso ir aukščiausia šalies viršukalnė – Pidurutalagala – 2524 m). 4 – 6 valandų ėjimas į šventąjį kalną, kuris dar yra žinomas kaip Šri Pada („Šventoji pėda") ir Drugelių kalnas. Legenda pasakoja, kad Buda šio kalno viršūnėje paliko savo pėdos antspaudą, o krikščionys ir musulmonai tiki, kad antspaudas priklauso Adomui, kuris kaip tik čia bandė išpirkti savo nuodėmę, už kurią buvo išvarytas iš rojaus. Induistai šią pėdą priskiria dievui Šivai. Adomo kalnas yra vienas didžiausių piligrimystės centrų Šri Lankoje: į jį traukia minios maldininkų, kad prisiliestų prie šventosios relikvijos, išpirktų nuodėmes ir apvalytų sielą. Kalnas skendi sodrioje ir gausioje atogražų žalumoje, kurią puošia gausybė margaspalvių drugelių (iš čia ir antrasis kalno pavadinimas). Iš pradžių kelias į Adomo viršūnę vingiuoja pro arbatžolių plantacijas, kuriose dirba sariais vilkinčios moterys. Toliau kelias statėja, bet kopti nėra sunku ir sudėtinga, nes keliautojui padeda specialiai įrengti turėklai (dalį kelio į Adomo viršūnę lipama laiptais).

Priemoka už vienvietį kambarį ~ 376 EUR.
Minimalus keliautojų skaičius – 10 asm.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • 10 nakvynių 3 – 4* viešbučiuose su pusryčiais ir vakariene.
 • Pervežimai komfortabiliu autobusu su vėdinimo sistema pagal programą.
 • Profesionalaus rusiškai kalbančio gido paslaugos (2–8 ir 12 dienomis).
 • Profesionalaus grupės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
 • Tradicinių šokių šou Kandyje.
 • Safaris džipais Nacionaliniame Yala Parke.
 • Atsisveikinimo vakarienė viešbutyje ant vandenyno kranto.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Tarptautinių skrydžių bilietai (nuo 825 EUR iki 1200 EUR ).
 • Šri Lankos viza ~ 30 USD.
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą, pasirenkami turai poilsio metu.
 • Sveikatos draudimas kelionės metu.
 • Priemoka pageidaujantiems poilsio Maldyvų salose.
 • Pietūs, gėrimai vakarienės metu, arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams, leidimai filmuoti ir/ar fotografuoti, asmeninės išlaidos.

Papildoma informacija

 • Minimalus keliautojų skaičius – 10 asm.
 • Keičiantis lėktuvo bilietų ir paslaugų kainoms bei valiutų kursui, kelionės kaina ir data gali keistis!
 • P.S. Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami!

Teirautis agentūroje