Vidurio Lietuva

Lietuvos geografinis centras,  Kėdainiai: senamiestis, Kėdainių krašto muziejus, Radvilų mauzoliejus, musulmonų minaretas; Paberžės 1863 m. sukilimo muziejus, Kėdainių gipso kalnai.

Vykstame į Kėdainius. Šį miestą daugelis atpažįsta iš „Alpių“ kalnų, į kuriuos pravažiuojantieji šalia žiūri su nuostaba. Kadaise Kėdainiai buvo daugiatautiškas bei daugiakonfesinis miestas, apie ką ir liudija senamiesčio lankytinos vietos. Senamiestyje apžiūrėsime Didžiosios rinkos aikštę ir Radvilų paminklą,  sinagogų kompleksą, Senąją rinką, Evangelikų reformatų bažnyčią, Radvilų mauzoliejų, miesto parką, minaretą bei škotų kvartalą. Aplankysime vieną seniausių Lietuvoje, įkurtą dar 1922 m., Kėdainių krašto muziejų, kuriame dalyvausime smagioje edukacijoje arba ekskursijoje su vietinio gido pasakojimu apie įdomiausius eksponatus.

Vyksime ir į Ruoščių kaimą, kur 1995 m. oficialiai nustatytas Lietuvos geografinis vidurys. Šią vietą žymi du akmenys, simbolizuojantys Žemaitiją ir Aukštaitiją su pastatyta ant jų granito lentele su iškaltomis geografinio vidurio koordinatėmis.
Toliau vykstame į Paberžę, kur apsilankysime 1863 metų sukilimo muziejuje. Čia išvysime sukilėlių ginklų, asmeninių daiktų, dokumentų, pamatysime dailės kūrinius, atspindinčius sukilėlių kovas. Ekspozicijos pabaigoje laukia staigmena: išvysime žibalinių lempų kolekciją. Šioje salėje eksponuojamos muziejaus surinktos restauruotos ir konservuotos žibalinės lempos. Apsilankysime Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje, kurioje kunigavo vienas iš 1863 m. sukilimo vadų – kunigas Antanas Mackevičius. Bažnyčioje yra itin vertingų paveikslų, pamatysite žymiausio lietuvių dievdirbio Vinco Svirskio kryžių. Teigiama, kad jo sukurtas ir šios bažnyčios altorius. Be to, bažnyčioje, senojoje klebonijoje bei svirne išvysite unikalias Tėvo Stanislovo ,,saugotuves“ – bažnytinio meno, metalo plastikos, skulptūros, tapybos ir kt. rinkinius.

Kelionės kaina: teirautis agentūroje.

Susisiekite