Kėdainių apylinkės
- Titulinis
- Kelionės moksleiviams
- Kelionės moksleiviams po Lietuvą
- Kėdainių apylinkės
Č. Milošo gimtinė, Paberžės 1863 m. sukilimo muziejus; Kėdainiai: senamiestis, Radvilų mauzoliejus, sinagogos, škotų kvartalas, minaretas.
Pažinimą su Kėdainių apylinkėmis pradėsime nuo poeto, rašytojo, Nobelio premijos laureato Česlovo Milošo gimtinės Šeteniuose. Kunatų atstatytame dvaro svirne įkurtas modernus Česlovo Milošo konferencijų centras su ekspozicija, kuri atspindi Česlovo Milošo gyvenimą, svarbiausius jo etapus, kūrybą. Pamatysime Nevėžio slėnį, su didele meile aprašytą romane „Isos slėnis“.
Po literatūrinio susitikimo su romano veikėjais vyksime ir į Paberžę. Čia įsikūręs 1863 m. sukilimo muziejus. Ekspozicijoje sukurta dvaro atmosfera, supažindinama su sukilimo eiga ir pasekmėmis. Instaliacijos paryškina turimus eksponatus, o informacija lankytojui pateikta šiuolaikiškai ir įdomiai. Ko gero ne visi žino, kad Paberžės dvaro rūmai garsūs tuo, kad Paberžėje kunigavo 1863 m. sukilimo vadas Antanas Mackevičius, kuris pirmasis suorganizavo 300 sukilėlių būrį ir jiems vadovavo, o dvaras tapo sukilėlių štabu, ginklų kalve ir dirbtuvėmis.
Vykstame link Kėdainių. Miesto apylinkes daugelis atpažįsta iš „Alpių“ kalnų. Iš kur jie atsirado, sužinosime iš gido pasakojimų. Ar žinote, kad kadaise Kėdainiai buvo daugiatautiškas bei daugiakonfesinis miestas, apie ką ir liudija senamiesčio lankytinos vietos. Apžiūrėsime Didžiosios rinkos aikštę su Radvilų paminklu, sinagogų kompleksą, Senąją rinką, Evangelikų reformatų bažnyčią, Radvilų mauzoliejų, miesto parką, minaretą bei škotų kvartalą. Kėdainių krašto muziejus kviečia ne tik susipažinti su turtinga ekspozicija, bet ir dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose bei teminėse ekskursijose, kurių metu galėsime priartėti prie šios žemės istorijos, pažinti jos kultūrą, praeitį ir dabartį.
Kelionės kaina: teirautis agentūroje.